Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №5.8.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 листопада 2011 року Справа № 2а-9287/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу “Держнагляд у Донбаському регіоні”до Державного підприємства “Ровенькиантрацит”в особі Відокремленого підрозділу “Шахта «Космонавтів» про стягнення штрафу у сумі 2040,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
14 жовтня 2011 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу “Держнагляд у Донбаському регіоні”до Державного підприємства “Ровенькиантрацит”в особі Відокремленого підрозділу “Шахта «Космонавтів» про стягнення штрафу у сумі 2040,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 04 лютого 2011 року відповідачу видано припис №02/26-06-0032, яким останнього зобовязано виконати заходи з усунення виявлених порушень щодо приведення рівня надійності електропостачання струмоприймачів І категорії вимогам нормативних документів. 16 серпня 2011 року в присутності представників відповідача було проведено перевірку виконання вимог припису. Актом перевірки (протоколом) від 16 серпня 2011 року №02/26-06-0040 встановлено повне невиконання відповідачем припису №02/26-06-0032. На підставі зазначеного акту перевірки ( протоколу) постановою від 26 серпня 2011 року №02/26-06-0040 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 2040,00грн. Постанову про накладення штрафу відповідач, згідно поштового повідомлення отримав 31 серпня 2011 року. Штраф відповідачем не сплачений. Ані припис, ані постанова про накладення штрафу відповідачем не оскаржувались. За таких обставин просив стягнути з відповідача суму штрафу в розмірі 2040,00грн.
Ухвалою від 17 жовтня 2011 року справу призначено до розгляду в порядку скороченого провадження, яка була отримана відповідачем 21 жовтня 2011 року (а.с.26).
У встановлений судом строк відповідачем подано заява про визнання позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи суд прийшов до наступного.
Відповідач державне підприємство “Ровенькиантрацит”є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області 17.04.2003 року. (а.с.11)
Державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії субєктів електроенергетики, субєктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) (пункт 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року № 929).
Згідно із пунктом 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії Держенергонагляд, серед іншого, має право застосовувати до субєктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством; вимагати від субєктів електроенергетики, субєктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії; надавати (надсилати) субєктам електроенергетики, субєктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обовязкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.
Законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду відповідно до пункту 15 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії є обовязковими для виконання керівниками та посадовими особами субєктів електроенергетики, субєктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності.
Відповідно до пункту 2.1 Положення про державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області, метою та завданнями інспекції Держенергонагляду у Луганській області є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням субєктами електроенергетики, субєктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії Луганської області вимог нормативно - правових і нормативно - технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Пунктом 8 статті 7 Закону України від 05 квітня 2007 року № 877-V “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”регламентовано, що припис - обовязкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) субєкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо субєкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.
Відповідно до частини 9 статті 4 Закону України від 05 квітня 2007 року № 877-V “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до субєкта господарювання згідно із законом.
Згідно із статтею 9 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР “Про електроенергетику”державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та субєктів електроенергетики.
Відповідно до частини 3 статті 27 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР “Про електроенергетику”субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці зокрема за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій- штраф у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції субєктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Санкції, передбачені частиною третьою статті 27 Закону України від 16 жовтня 1997 року № 575/97-ВР “Про електроенергетику”, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на субєктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання визначає Положення про порядок накладення на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312.
Відповідно до пунктів 7, 8 та 9 Положення про порядок накладення на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки субєкта господарювання, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, та акта перевірки (протоколу) субєкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Постанова або розпорядження про накладення штрафу складається у двох примірниках. Перший примірник постанови або розпорядження залишається в органі, який її оформив. Другий примірник у 3-денний термін після оформлення постанови або розпорядження надсилається (видається повноважному представнику) для сплати штрафу субєкту господарювання.
Субєкт господарювання згідно з пунктом 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
16 серпня 2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області на енергетичному обєкті Відокремленого підрозділу “шахта імені Космонавтів» ДП “Ровенькиантрацит” була проведена перевірка вимог припису №02/26-06-0032 від 04.02.2011 року за результатами якої складено акт перевірки №02/26-06-0040 про невиконання відповідачем з семи пунктів припису Інспекції тільки пяти, що є правопорушенням в електроенергетиці (а.с.9,10).
26 серпня 2011 року на підставі акту перевірки №02/26-06-0040 від 16 серпня 2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області винесено постанову №02/26-06-0040 про накладення на відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 2040,00грн. (а.с.7)
Зазначена постанова була направлена на адресу відповідача згідно листа від 26.08.2011 року за вих..№16/162/1-2234 та отримана останнім 31.08.2011 року, згідно поштового повідомлення (а.с.8).
Оскільки відповідач в установленому законодавством порядку постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику не оскаржив, суму штрафу у добровільному порядку не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Статтями 136, 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач визнав позовні вимоги на всю суму позовних вимог, а саме у сумі 2040,00 грн. Вказані дії не суперечать законодавству та не порушують інтересів відповідача (а.с. 28).
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення штрафу у сумі 2040,00 грн. документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, а тому визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора міста Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу “Держнагляд у Донбаському регіоні” до Державного підприємства “Ровенькиантрацит” в особі Відокремленого підрозділу “Шахта імені Космонавтів» про стягнення штрафу у сумі 2040,00 грн. задовольнити повністю.
<Текст >
Стягнути з Державного підприємства “Ровенькиантрацит” в особі Відокремленого підрозділу «Шахта імені «Космонавтів» (94700, Луганська область, м. Ровеньки, вул.. Комуністична,6) в доход Державного бюджету п/р 31117106700059, одержувач Держбюджет м. Ровеньки, банк одержувача ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046930, код бюджетної класифікації 21081100 штраф у розмірі 2040,00грн. (дві тисячі сорок гривень 00 коп.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
<Текст >
СуддяК.В. Агевич