Постанова № 19380826, 01.11.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2011
Номер справи
2а-9104/11/1270
Номер документу
19380826
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №9

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 листопада 2011 року Справа № 2а-9104/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Видавництво «Лугань» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

11 жовтня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся Прокурор Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства «Видавництво «Лугань» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач ВАТ «Видавництво «Лугань» порушив вимоги ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006. Відповідно до п.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.1 глави 7 розділу V Положення розкриття річної інформації шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним. Річну інформацію за 2010 р. ВАТ «Видавництво «Лугань» в офіційному друкованому виданні в термін, передбачений Положенням, опубліковано не було. Такі дії ВАТ «Видавництво «Лугань» підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.5 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів» - не опублікування інформації. Обставин, що помякшують відповідальність ВАТ «Видавництво «Лугань» не встановлено. Обставиною, що обтяжує відповідальність ВАТ «Видавництво «Лугань», є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення, що підтверджується постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №259-ЛУ від 26.07.2010 року. Факт вчинення правопорушення та вини юридичної особи підтверджується актом про правопорушення на ринку цінних паперів №263-ЛУ від 24.06.2011 року. У звязку з цим 07.07.2011 року уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР у відношення ВАТ «Видавництво «Лугань» була винесена постанова №263-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000,00 грн. Постанова про накладення санкцій у встановленому законодавством порядку оскаржена не була, копій платіжних документів , що підтверджують виконання постанови від відповідача не надходило.

Ухвалою від 12 жовтня 2011 року відповідача було повідомлено про розгляд справи в порядку скороченого провадження.

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Відповідно до ст.5 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України» від 30.10.96 №448 ( далі - ЗУ №448), державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Статтею 6 вищезазначеного ЗУ передбачено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Пунктом 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» встановлено, що річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулює Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в МЮУ 05.02.2007 за № 97/13364 ( далі Положення).

Відповідно до п.1 гл.7 розділу V розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідно розділу IV Правил розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 №2272 (далі Правила) уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про цінні папери в порушення вимог Положення «Про розкриття емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006, а саме у термін до 30.04.2011 року ВАТ «Видавництво «Лугань» не опублікувало річну інформацію за 2010 рік в офіційному друкованому виданні. Таким чином, ВАТ «Видавництво «Лугань» порушило вимоги п.1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР №1591 від 19.12.2006.

15.06.2011 року уповноваженою особою Комісії винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а.с.7). Зазначену постанову було направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (а.с.8).

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.

24.06.2011 уповноваженою особою Комісії складений Акт №263ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів. Представник відповідача на підписання акту не зявився, що кваліфіковано як відмова від підписання акту (а.с.9). Акт про правопорушення на ринку цінних паперів №263-ЛУ від 24.06.2011 та постанова про розгляд справи №263ЛУ від 25.06.2011 були направлені на адресу товариства ( а.с.10-11).

Пункт 5 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Обставиною, що обтяжує відповідальність відповідача є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення, що підтверджується постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №259-ЛУ від 26.07.2010 (а.с12). Постановою №263ЛУ від 07.07.2011 до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 17 000, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України. Зазначена постанова була направлена відповідачу (а.с.14).

Постанова №263-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку оскаржена відповідачем не була, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходили, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», позивачем дотриманий.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.

Враховуючи вищевикладене та відсутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Ленінського району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Видавництво «Лугань» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Видавництво «Лугань» (91000, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1б, код ЄДРПОУ 05905585) суму штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень) в дохід Державного бюджету України р/р 31115106700006 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046582, код бюджетної класифікації 21081100.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

СуддяС.М. Чиркін