Постанова № 19380665, 27.09.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.09.2011
Номер справи
2а-7689/11/1270
Номер документу
19380665
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 вересня 2011 року Справа № 2а-7689/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мазура Ю.Ю.,

за участю секретаря судового засідання Лушниковій О.С.,

представників сторін:

від позивача головний державний податковий інспектор юридичного відділу

ОСОБА_1, довіреність №10936/10/10-013 від 17.06.2011,

від відповідача юрисконсульт юридичного відділу ОСОБА_2,

довіреність №03/5-336 від 12.08.2011,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Управління по постачанню та збуту продукції», Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» про стягнення коштів за податковим боргом з консолідованого податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 2166533,73 грн., з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків,

ВСТАНОВИВ:

31 серпня 2011 року Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м.Луганську звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Управління по постачанню та збуту продукції», Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» про стягнення коштів за податковим боргом з консолідованого податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 2166533,73 грн., з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на наступне.

Державне підприємство «Луганськвугілля» зареєєстроване Управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 09.04.2003 за реєстраційним номером №25370169Ю0043256, внесено до ЄДРПОУ з 09.04.2003 з присвоєнням ідентифікаційного коду 32473323. Відповідач взятий на податковий облік в СДПІ по роботі з ВПП у м.Луганську з 06.06.2003 за №13, крім того, є платником податку на додану вартість згідно свідоцтва від 24.06.2003 №16033049. Державне підприємство «Луганськвугілля» має податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 2166533,73 грн. Так, 09.02.2011 відокремленим підрозділом «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» подано розрахунок податкових зобовязань щодо сплати консолідованого податку на прибуток №6691, податковий період 2010 рік на суму 1687725,00 грн. Так, 09.02.2011 відокремленим підрозділом «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля» подано розрахунок податкових зобовязань щодо сплати консолідованого податку на прибуток №6695, податковий період 2010 рік на суму 496725,00 грн. Підпунктом 2.1.3 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що платник податку, який має філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього Закону та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій. Сума податку на прибуток філій за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково виходячи із загальної суми податку, нарахованого платником податку, розподіленого пропорційно питомій вазі суми валових витрат філій та амортизаційних відрахувань, нарахованих по основних фондах такого платника податку, які розташовані за місцезнаходженням філії, у загальній сумі валових витрат та амортизаційних відрахувань цього платника податку. Філіями Державного підприємства «Луганськвугілля» було розраховано та подано до податкового органу розрахунки податкових зобовязань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємств з зазначенням сум, що підлягають сплаті до бюджетів. Наказом ДПА України від 10.02.2003 №68 «Про затвердження форми розрахунку податкових зобовязань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства та Порядку його складання, а також форми повідомлення платника податку про прийняття рішення щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства» визначено, що сума податку на прибуток філій за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково, виходячи із загальної суми консолідованого податку, нарахованого платником податку та розподіленої пропорційно до питомої ваги суми валових витрат філій та амортизаційних відрахувань, нарахованих по основних фондах такого платника податку, які розташовані за місцезнаходженням філій, у загальній сумі валових витрат та амортизаційних відрахувань цього платника податку. Пунктом 11 вказаного наказу встановлено, що відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджетів за місцезнаходженням філії несе платник податку у порядку, встановленому законом. Станом на 20.02.2011 було проведено звіряння розрахунків ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» на суму 496542,00 грн. та ВП «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля» на суму 1687725,00 грн. з бюджетом. У звязку з частковою сплатою податку на прибуток ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» в сумы 17733,63 грн. згідно платіжних доручень від 28.04.2011 №359-У, від 26.05.2011 №580-УН, від 21.06.2011, податковий борг ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» складає 478808,37 грн. Таким чином, загальна сума податкового боргу на дату подачі позову до суду складає 2166533,73 грн. Відповідач узгодив свої податкові зобовязання з податку на прибуток підприємства, подавши до податкового органу податкові розрахунки податкових зобовязань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства. Граничним строком сплати подання розрахунків було 09.02.2011. Через несвоєчасну сплату у строк до 20.02.2011 самостійно визначених податкових зобовязань у підприємства виник податковий борг за ВП «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля» на суму 1687725,00 грн. та за ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» складає 478808,37 грн. На виконання п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) відповідачу надсилалися перша податкова вимога №1/16 від 30.07.2003 та друга податкова вимога №2/22 від 05.09.2003. Майно відповідача знаходиться в податковій заставі згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №30936146. Враховуючи те, що заходи з погашення податкового боргу, здійснені податковим органом, не дали позитивного результату, позивач просив стягнути Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Управління по постачанню та збуту продукції», Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» кошти за податковим боргом з консолідованого податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 2166533,73 грн., з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, надав суду пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі та просив встановити порядок виконання постанови шляхом розстрочення сплати податкового боргу з консолідованого податку на прибуток підприємства в загальному розмірі 2166533,73 грн., а саме: щодо сплати податку ДП «Луганськвуглілля» в особі ВП «Шахтоуправління «Луганське» в сумі 1678725,00 грн. строком на 10 років з оплатою рівними частинами щомісячно з жовтня 2011 року по серпень 2021 року по 14064,38 грн., у вересні 2021 року в сумі 14063,78 грн., щодо сплати податку ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» в сумі 478808,37 грн. строком на 7 років з оплатою рівними частинами щомісячно зжовтня 2011 року по серпень 2018 року по 1477,89 грн., у вересні 2018 року в сумі 1477,90 грн. згідно наданого графіка, у звязку з важким фінансовим становищем підприємства.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

До набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI порядок нарахування та справляння податку на прибуток підприємств визначався Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334-94-ВР від 28.12.1994 (який був чинним до 01.01.2011).

Підпунктом 2.1.3 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (який був чинним до 01.01.2011) визначено, що платник податку, який має філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього Закону та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій. Сума податку на прибуток філій за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково виходячи із загальної суми податку, нарахованого платником податку, розподіленого пропорційно питомій вазі суми валових витрат філій та амортизаційних відрахувань, нарахованих по основних фондах такого платника податку, які розташовані за місцезнаходженням філії, у загальній сумі валових витрат та амортизаційних відрахувань цього платника податку.

У судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Державне підприємство «Луганськвугілля» зареєєстроване Управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 09.04.2003 за реєстраційним номером №25370169Ю0043256 (а.с.9), внесено до ЄДРПОУ з 09.04.2003 з присвоєнням ідентифікаційного коду 32473323 (а.с.10). Відповідач взятий на податковий облік в СДПІ по роботі з ВПП у м.Луганську з 06.06.2003 за №13 (а.с.11).

Так, станом на 20.02.2011 Державне підприємство «Луганськвугілля» має податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 2166533,73 грн.

Через несвоєчасну сплату у строк до 20.02.2011 самостійно визначених податкових зобовязань у підприємства виник податковий борг за ВП «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля» на суму 1687725,00 грн. та за ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» складає 478808,37 грн.

Станом на 20.02.2011 було проведено звіряння розрахунків ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» на суму 496542,00 грн. та ВП «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля» на суму 1687725,00 грн. з бюджетом. У звязку з частковою сплатою податку на прибуток ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» в сумы 17733,63 грн. згідно платіжних доручень від 28.04.2011 №359-У, від 26.05.2011 №580-УН, від 21.06.2011, податковий борг ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» складає 478808,37 грн. Таким чином, загальна сума податкового боргу на дату подачі позову до суду складає 2166533,73 грн. (а.с.7,8).

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори, в порядку і розмірах, встановлених законом.

До набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до вимог Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) до СДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Луганську 09.02.2011 відокремленим підрозділом «Управління по постачанню та збуту продукції» ДП «Луганськвугілля» подано розрахунок податкових зобовязань щодо сплати консолідованого податку на прибуток №6691, податковий період 2010 рік на суму 1687725,00 грн. (а.с.22), також, 09.02.2011 відокремленим підрозділом «Шахтоуправління «Луганське» ДП «Луганськвугілля» подано розрахунок податкових зобовязань щодо сплати консолідованого податку на прибуток №6695, податковий період 2010 рік на суму 496725,00 грн.(а.с.23).

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно із підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.

Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) відповідачу надсилалися перша податкова вимога №1/16 від 30.07.2003 та друга податкова вимога №2/22 від 05.09.2003 (а.с.20,21).

Активи боржника Державного підприємства «Луганьквугілля» знаходяться в податковій заставі, що підтверджується відповідним витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №30936146 від 05.04.2011 (а.с.19).

Однак зазначені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податковий борг перед бюджетом зі сплати консолідованого податку на прибуток у загальному розмірі 2166533,73 грн. не сплатив, у судовому засіданні повністю визнав адміністративний позов, позовні вимоги податкового органу про стягнення коштів на суму податкового боргу з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, визнаються судом обґрунтованими та такими, що відповідають нормам Податкового кодексу України, а тому підлягають до повного задоволення.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач- визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач- визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

У разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання позовних вимог відповідачем суд не вбачає.

Розглядаючи заяву відповідача щодо встановлення порядку виконання постанови суду шляхом надання розстрочення виконання судового рішення, яка обгрунтована тим, у звязку з плановою збитковістю підприємства та відсутністю коштів від реалізації вугільної продукції, відповідач не в змозі здійнювати сплату всіх необхідних видатків, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Представник позивача не заперечував проти задоволення заяви відповідача.

З урахуванням клопотання представника відповідача та відсутністю заперечень представника позивача, суд вважає за необхідне відповідно до ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення Державному підприємству «Луганськвугілля» сплати податкового боргу з консолідованого податку на прибуток підприємства в загальному розмірі 2166533,73 грн., а саме: щодо сплати податку ДП «Луганськвуглілля» в особі ВП «Шахтоуправління «Луганське» в сумі 1678725,00 грн. строком на 10 років з оплатою рівними частинами щомісячно з жовтня 2011 року по серпень 2021 року по 14064,38 грн., у вересні 2021 року в сумі 14063,78 грн., щодо сплати податку ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» в сумі 478808,37 грн. строком на 7 років з оплатою рівними частинами щомісячно зжовтня 2011 року по серпень 2018 року по 1477,89 грн., у вересні 2018 року в сумі 1477,90 грн. та зобовязати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків внести відповідні зміни до картки особового рахунку платника податків ДП «Луганськвугілля» зі сплати консолідованого податку на прибуток підприємства відокремленими підрозділами ВП «Шахтоуправління «Луганське» та «Управління по постачанню та збуту продукції» Державного підприємства «Луганськвугілля».

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 27 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 03 жовтня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Луганську до Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Управління по постачанню та збуту продукції», Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» про стягнення коштів за податковим боргом з консолідованого податку на прибуток підприємств у загальному розмірі 2166533,73 грн., з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Управління по постачанню та збуту продукції» (код ЄДРПОУ 32473323, місцезнаходження: 91055 м.Луганськ, вул.Лермонтова,1-в) на користь Державного бюджету України кошти за податковим боргом з консолідованого податку на прибуток підприємств у сумі 478808,37 грн. (чотириста сімдесят вісім тисяч вісімсот вісім гривень 37 копійок), стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» в особі відокремленого підрозділу «Шахтоуправління «Луганське» (код ЄДРПОУ 32473323, місцезнаходження: 91055 м.Луганськ, вул.Лермонтова,1-в) на користь Державного бюджету України кошти за податковим боргом з консолідованого податку на прибуток підприємств у сумі 1678725,00 грн. (один мільйон шістсот сімдесят вісім тисяч сімсот двадцять пять гривень 00 копійок) з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків Державне підприємство «Луганськвугілля».

Встановити строки і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення Державному підприємству «Луганськвугілля» сплати податкового боргу з консолідованого податку на прибуток підприємства в загальному розмірі 2166533,73 грн., а саме:

- щодо сплати податку ДП «Луганськвуглілля» в особі ВП «Шахтоуправління «Луганське» в сумі 1678725,00 грн. строком на 10 років з оплатою рівними частинами щомісячно з жовтня 2011 року по серпень 2021 року по 14064,38 грн., у вересні 2021 року в сумі 14063,78 грн.,

- щодо сплати податку ДП «Луганськвугілля» в особі ВП «Управління по постачанню та збуту продукції» в сумі 478808,37 грн. строком на 7 років з оплатою рівними частинами щомісячно зжовтня 2011 року по серпень 2018 року по 1477,89 грн., у вересні 2018 року в сумі 1477,90 грн.

Зобовязати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м.Луганську внести відповідні зміни до картки особового рахунку платника податків ДП «Луганськвугілля» зі сплати консолідованого податку на прибуток підприємства відокремленими підрозділами ВП «Шахтоуправління «Луганське» та «Управління по постачанню та збуту продукції» Державного підприємства «Луганськвугілля».

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 03 жовтня 2011 року.

СуддяЮ.Ю. Мазур