Постанова № 19380558, 22.09.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2011
Номер справи
2а-7612/11/1270
Номер документу
19380558
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 вересня 2011 року Справа № 2а-7612/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мазура Ю.Ю.,

за участю секретаря судового засідання Лушниковій О.С.,

представників сторін:

від позивача державний податковий інспектор юридичного відділу

ОСОБА_1, довіреність №12029/10 від 20.07.2011,

від відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ОЛМІ» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 804,22 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків,

ВСТАНОВИВ:

30 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ОЛМІ» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 804,22 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ОЛМІ» (код ЄДРПОУ 24194428) зареєстроване в якості субєкта підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської області за реєстраційним номером №211/9612 від 03.02.1998 за адресою: м.Луганськ, вул.16-та Лінія, буд.7а кв.82. Підприємство відповідача є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові та інші рахунки в установах банків, круглу печатку, штамп і бланки зі своїм найменуванням, власний товарний знак, знак обслуговування та інші символи юридичної особи. Керівником підприємства є Мерьємов Іван Антонович. ТОВ «ОЛМІ» перебуває на обліку в якості платника податків у Державній податковій інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську з 20.06.2000 №4033. Заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на прибуток за штрафними санкціями складає 804,22 грн. та виникла на підставі прийнятого податковим органом за Законом України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) податкового повідомлення-рішення від 16.03.2011 №0001301510/0, винесеного на підставі акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності №286/151 від 21.02.2011. Перевіркою встановлено неподання відповідачем за результатами фінансово-господарської діяльності податкової звітності з податку на прибуток за 2009 рік, за перший квартал, півріччя та 9 місяців 2010 року, за 2010 рік. Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України та з метою погашення податкового боргу відповідача податковим органом на юридичну адресу відповідача рекомендованим листом було направлено податкову вимогу №528 від 11.05.2011. Однак, ужиті заходи не призвели до добровільного погашення Товариством з обмеженою відповідальністю «ОЛМІ» податкового боргу. До цього часу податковий борг відповідачем не сплачений та продовжує збільшуватися. На підставі викладеного, позивач просив стягнути з відповідача на свою користь кошти за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 804,22 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином (арк. справи 25,26). Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався. Заяви про розгляд справи без його участі до суду не надавав. На адресу Луганського окружного адміністративного суду 19 вересня 2011 року повернулось поштове відправлення із судовою повісткою, направлене на адресу відповідача. Згідно довідки форми ф. 20 причиною повернення поштового відправлення зазначено «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ОЛМІ» (код ЄДРПОУ 24194428) 03.02.1998 зареєстровано відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради за реєстраційним номером №211/9612 за адресою: м.Луганськ, вул.16-та Лінія,7а/82 (а.с.8), як платник податків взятий на облік в ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську з 20 червня 2000 року за №4033, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 20.06.2000 №5506/28 (а.с.11).

Відповідно до вимог підпункту 2.1.1 пункту 2.1 статті 2 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) Товариство з обмеженою відповідальністю «ОЛМІ» є платником податку на прибуток підприємства.

Відповідно до п.п.4.1.4. п.4.1 ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків),- протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків),- протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту,- протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян),- до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном “базовий податковий період” слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств. (Абзац підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом №550-IV від 20.02.2003)

Платник податку звільняється від обовязку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобовязання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обовязкового платежу). (Підпункт 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 доповнено частиною згідно з Законом №2505-IV від 25.03.2005).

Згідно із абзацом 2 пункту 16.4 статті 16 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.

21.02.2011 ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання Товариством з обмеженою відповідальністю «ОЛМІ» податкової звітності, яким встановлено факт неподання відповідачем податкової звітності з податку на прибуток за 2009 рік (граничний строк подання 09.02.2010), за перший квартал 2010 року (граничний строк подання 11.05.2010), за півріччя 2010 року (граничний строк подання 09.08.2010), за 9 місяців 2010 року (граничний строк подання 09.11.2010) та за 2010 рік (граничний строк подання 09.02.2011) (а.с.13-зворотній бік).

Відповідно до п.п.54.3.1. пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Відповідно до пункту 120.1. статті 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Так, на підставі акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 21.02.2011 №286/151, у звязку з порушенням пункту 16.4 статті 16 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» та підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (які були чинними на час виникнення спірних правовідносин) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛМІ» на підставі п.п.54.3.1 п.54.3 ст.54 , п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м.Луганську податковим повідомленням-рішенням від 16.03.2011 №0001301510 застосовано штрафну санкцію у розмірі 850,00 грн. (а.с.13).

Вказане повідомлення-рішення 29.03.2011 направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, 29.04.2011 рекомендований лист повернутий до ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську з позначкою пошти «за закінченням терміну зберігання» (а.с.14,14-зворотній бік). Вказані обставини зафіксовано актом від 29.04.2011 про неможливість вручення ТОВ «ОЛМІ» податкового повідомлення-рішення від 16.03.2011 №0001301510, у звязку з чим 29.04.2011 воно розміщено на дошці оголошень та вважається узгодженим з дня розміщення, відповідно 29.04.2011 (а.с.15).

Даних про оскарження відповідачем в адміністративному або судовому порядку податкового повідомлення рішення ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську від 16.03.2011 №0001301510 у суду на час розгляду справи не має.

Пунктом 59.1. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Пунктом 59.3. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.4. статті 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Відповідачу відповідно до цієї статті ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську направлено податкову вимогу №528 від 11.05.2011 на суму 804,22 грн., яка була отримана відповідачем 17.05.2011 (а.с.16).

Вказана вимога у встановленому законом порядку не оскаржена і, відповідно, є чинною. Даних про її відкликання у суду на час розгляду справи не має.

12.05.2011 заступником начальника ДПІ в Жовтневому районі у м.Луганську прийнято рішення №125 про опис майна ТОВ «ОЛМІ» у податкову заставу (а.с.16-зворотній бік).

Однак зазначені заходи не призвели до добровільного погашення податкового боргу відповідачем.

Наявність податкового боргу з податку на прибуток в сумі 804,22 грн., що обліковується за відповідачем, підтверджується також розрахунком суми податкового боргу станом на 07.07.2011 (а.с.12) та довідкою про суми податкового боргу станом на 07.07.2011 (а.с.17).

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податковий борг з податку на прибуток в сумі 804,22 грн. не сплатив, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з ТОВ «ОЛМІ» коштів у рахунок погашення податкового боргу з розрахункових рахунків у банках платника податків, дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 22 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 27 вересня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 71, 87, 94, 111, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Жовтневому районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ОЛМІ» про стягнення коштів за податковим боргом з податку на прибуток в сумі 804,22 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ОЛМІ» (ідентифікаційний код юридичної особи 24194428, місцезнаходження: 91000 м.Луганськ, вул.16-та Лінія, буд.7а кв.82) кошти за податковим боргом з податку на прибуток у розмірі 804 грн. 22 коп. (вісімсот чотири гривні 22 копійки) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків Товариство з обмеженою відповідальністю «ОЛМІ» на розрахунковий рахунок №33216812700004 ГУ ДКУ У Луганській області, одержувач: Місцевий бюджет Жовтневого району, код 24046538, МФО 804013, код платежу 13050200.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова складена та підписана в повному обсязі 27 вересня 2011 року.

СуддяЮ.Ю. Мазур