Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 жовтня 2011 року Справа № 2а-7786/11/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мазура Ю.Ю.,
за участю секретаря судового засідання Лушниковій О.С.,
представників сторін:
від позивача старший державний податковий інспектор юридичного відділу
ОСОБА_1, довіреність №9887/100 від 23.06.2011,
від відповідача не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Ровеньки Луганської області до Комунального підприємства «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість в розмірі 40402,69 грн., з податку на прибуток у розмірі 73002,20 грн., по земельному податку в розмірі 4375,67 грн., а всього 117780,56 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків,
ВСТАНОВИВ:
05 вересня 2011 року позивач - ДПІ в м.Ровеньки Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість в розмірі 40402,69 грн., з податку на прибуток у розмірі 73002,20 грн., по земельному податку в розмірі 4375,67 грн., а всього 117780,56 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.
Комунальне підприємство «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 05472755) зареєстровано виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області в якості юридичної особи та взято на податковий облік в якості платника податків ДПІ в м.Ровеньки Луганської області. Так, у звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань за відповідачем станом на 01.08.2011 обліковується податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 117780,56 грн., з яких: з податку на додану вартість в сумі 40402,69 грн. який виник за штрафними санкціями на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 31.01.2011 №0000042342, винесеного на підставі акту перевірки від 14.01.2011 №2/23/05472755 (термін сплати 10.02.2011); з податку на прибуток в сумі 73002,20 грн. який виник на підставі самостійно визначених платником податкових зобовязань у поданій податковій декларації з податку на прибуток №9002934425 від 06.05.2011 за 1-й квартал 2011 року (термін сплати 20.05.2011) та прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 31.01.2011 №0000032342, винесеного на підставі акту перевірки від 14.01.2011 №2/23/05472755; по земельному податку в сумі 4375,67 грн. який виник на підставі поданого відповідачем самостійно визначеного податкового розрахунку земельного податку №830 від 28.01.2011 за травень-червень 2011 року (термін сплати 30.06.2011,30.07.2011) з нарахуванням пені в сумі 27,31 грн. Через несплату у встановлені строки податкових зобовязань ДПІ в м.Ровеньки Луганської області на адресу відповідача направлено податкову вимогу №611 від 23.05.2011. Крім цього, Ровеньківською міською радою прийнято рішення від 28.05.2010 №54/2503 про припинення юридичної особи КП «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради шляхом ліквідації. Незважаючи на усі прийняті позивачем заходи, спрямовані на погашення податкового боргу, борг залишається не сплаченим. З урахуванням викладеного, позивач просив стягнути в судовому порядку з Комунального підприємства «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради кошти за податковим боргом з податку на додану вартість в розмірі 40402,69 грн., з податку на прибуток у розмірі 73002,20 грн., по земельному податку в розмірі 4375,67 грн., а всього 117780,56 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позові.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином (а.с.37,38). Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався. Заяви про розгляд справи без його участі до суду не надавав. На адресу Луганського окружного адміністративного суду 29 вересня 2011 року повернулось поштове відправлення із судовою повісткою, направлене на адресу відповідача. Згідно довідки форми ф. 20 причиною повернення поштового відправлення зазначено «за зазначеною адресою не значиться». Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.2 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Підпунктом 129.1.1. пункту 129.1 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Пунктом 131.1.ст.131 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Відповідно до пункту 131.3. ст.131 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.
У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Комунальне підприємство «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 05472755) 15.10.1991 зареєстровано виконавчим комітетом Ровеньківської міської ради Луганської області в якості юридичної особи (а.с.16), внесено до ЄДРПОУ з 18.12.2008 (а.с.13) та взято на податковий облік в якості платника податків ДПІ в м.Ровеньки Луганської області з 05.05.1994 (а.с.15), згідно свідоцтва №16523196 від 02.10.2006 є платником податку на додану вартість (а.с.17).
Так, у звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань за відповідачем - Комунальним підприємством «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради станом на 01.08.2011 обліковується податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі 117780,56 грн., з яких:
- з податку на додану вартість в сумі 40402,69 грн. який виник за штрафними санкціями на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 31.01.2011 №0000042342, винесеного на підставі акту перевірки від 14.01.2011 №2/23/05472755 (термін сплати 10.02.2011) (а.с.22,26-33);
- з податку на прибуток в сумі 73002,20 грн. який виник на підставі самостійно визначених платником податкових зобовязань у поданій податковій декларації з податку на прибуток №9002934425 від 06.05.2011 за 1-й квартал 2011 року (термін сплати 20.05.2011) та прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 31.01.2011 №0000032342, винесеного на підставі акту перевірки від 14.01.2011 №2/23/05472755 (а.с.20,24,26-33);
- по земельному податку в сумі 4375,67 грн. який виник на підставі поданого відповідачем самостійно визначеного податкового розрахунку земельного податку №830 від 28.01.2011 за травень-червень 2011 року (термін сплати 30.06.2011,30.07.2011) з нарахуванням пені в сумі 27,31 грн.(а.с.21,26-33).
14.01.2011 фахівцями ДПІ в м.Ровеньки Луганської області проведено планову виїзну перевірку Комунального підприємства «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2007 по 30.09.2010, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2007 по 30.09.2010. Результати перевірки оформлені актом №2/23/05472755 від 14.01.2011, підписаним начальником та головним бухгалтером відповідача без заучажень (а.с.26-33).
Так, на підставі зазначеного акту перевірки №2/23/05472755 від 14.01.2011 Державною податковою інспекцією в м.Ровеньки Луганської області податковим повідомленням-рішенням №0000042342/0 від 31.01.2011 відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість в сумі 40439,00 грн. (з яких: за основним платежем 32351,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 8088,00 грн.), податковим повідомленням-рішенням №0000032342/0 від 31.01.2011 відповідачу визначено податкове зобовязання з податку на прибуток в сумі 70259,00 грн. (з яких: за основним платежем 56207,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 14052,00 грн.).
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності. У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення. Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків (п.58.2. ст.58 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг (п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Зазначені податкові повідомлення-рішення ДПІ в м.Ровеньки Луганської області №0000042342/0 від 31.01.2011 та №0000032342/0 від 31.01.2011 оскаржені відповідачем у справі в судовому порядку. Так, постановою Луганського окружного адміністративного суду від 24.02.2011 по справі №2а-1328/11/1270 за позовом КП «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради до ДПІ в м.Ровеньки Луганської області про визнання незаконними дій, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0000042342/0 від 31.01.2011 та №0000032342/0 від 31.01.2011, зобовязання вчинити певні дії, у задоволенні адміністративного позову відмовлено. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10.05.2011 постанова суду першої інстанції залишена без змін.
Відповідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, на час розгляду справи №2а-7786/11/1270 податкові повідомлення-рішення ДПІ в м.Ровеньки Луганської області №0000042342/0 від 31.01.2011 та №0000032342/0 від 31.01.2011 є чинними.
Пунктом 59.1. ст.59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Так, через несплату КП «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради суми узгоджених податкових зобовязань в установлені законодавством строки, Державною податкової інспекцією в м.Ровеньки Луганської області на адресу останнього направлено податкову вимогу від 23.05.2011 №611 на суму 2743,20 грн. (а.с.19). Даних про оскарження відповідачем зазначеної податкової вимоги або про її відкликання податковим органом судом не встановлено, а тому вона є узгодженою та чинною на час розгляду справи.
Однак, усі вжиті заходи не призвели до добровільного погашення податкового боргу відповідачем.
Наявність податкового боргу з перед бюджетом у загальному розмірі 117780,56 грн., з яких: з податку на додану вартість в сумі 40402,69 грн., з податку на прибуток в сумі 73002,20 грн., по земельному податку в сумі 4375,67 грн., що обліковується за відповідачем, також підтверджується висновком ДПІ в м.Ровеньки Луганської області про наявність податкового боргу станом на 01.08.2011 (а.с.6-7), розрахунками штрафних санкцій за порушення податкового законодавства (23,25), скороченою формою облікової картки платника податків станом на 29.08.2011 (а.с.38-43).
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно рахується податковий борг перед бюджетом у загальному розмірі у загальному розмірі 117780,56 грн.,з яких: з податку на додану вартість в сумі 40402,69 грн., з податку на прибуток в сумі 73002,20 грн., по земельному податку в сумі 4375,67 грн., про який він повідомлений, який ним до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з КП «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради коштів у рахунок погашення податкового боргу з усіх наявних рахунків у банках платника податків, дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 04 жовтня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 10 жовтня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Ровеньки Луганської області до Комунального підприємства «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість в розмірі 40402,69 грн., з податку на прибуток у розмірі 73002,20 грн., по земельному податку в розмірі 4375,67 грн., а всього 117780,56 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Міське дорожнє ремонтно-будівельне управління» Ровеньківської міської ради (код ЄДРПОУ 05472755, місцезнаходження: 94701 Луганська область, м.Ровеньки, вул.Леніна, буд.46) кошти за податковим боргом перед бюджетом у загальному розмірі 117 780 грн. 56 коп. (сто сімнадцять тисяч сімсот вісімдесят гривень 56 копійок) з усіх рахунків у банках, обслуговуючих цього платника податків, в тому числі:
- з податку на додану вартість в сумі 40402 грн. 69 коп. (сорок тисяч чотириста дві гривні 69 копійок) на розрахунковий рахунок № 31119029700059, код платежу 14010100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, отримувач ВДК в м.Ровеньки, код 24046930;
- з податку на прибуток в сумі 73002 грн. 20 коп. (сімдесят три тисячі дві гривні 20 копійок) на розрахунковий рахунок №33212861700059, код платежу 11020201, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, отримувач ВДК в м.Ровеньки, код 24046930;
- по земельному податку в сумі 4375 грн. 67 коп. (чотири тисячі триста сімдесят пять гривень 67 копійок) на розрахунковий рахунок №33217811700059, код платежу 13050100, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, отримувач ВДК в м.Ровеньки, код 24046930.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова складена та підписана в повному обсязі 10 жовтня 2011 року.
СуддяЮ.Ю. Мазур