Постанова № 19371053, 12.10.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2011
Номер справи
2а-1670/7797/11
Номер документу
19371053
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2011 року м.Полтава Справа № 2а-1670/7797/11

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Удовіченка С.О.,

при секретарі Авдєєнко Є.В.,

за участю:

представника позивача - Прохорової Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо Селянського (фермерського) господарства "Верест"про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

28 вересня 2011 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів(далі по тексту - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Селянського (фермерського) господарства "Верест" (далі по тексту - відповідач або СФГ "Верест") про стягнення адміністративно - господарських санкцій та пені в сумі 13 243,21 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що у звязку із не виконанням нормативуробочих місць попрацевлаштуванню інвалідів (однієї особи) відповідачем, в порушення вимог статті 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", не нараховано та не сплачено адміністративно - господарську санкцію в розмірі 12617,86 грн. та пеню в розмірі 625,35 грн., які підлягають стягненню на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча в матеріалах справи наявні докази про те, що він належним чином повідомлений та час та місце розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною першою статті 19 Закону №875-ХІІ передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.

Відповідно до частини другої статті 19 Закону №875-ХІІ, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

03.08.2011 року відповідачем до Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів подано звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2010 рік згідно якого середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становить 28 осіб, отже норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце. Разом з тим, згідно цього ж Звіту, на підприємстві у 2010 році особи яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність не працювали.

За недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів позивачем нараховано адміністративно-господарську санкцію у розмірі 12 617,86 грн.

Відповідно до статті 20 Закону №875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. У відповідності до частини другої статті зазначеного Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Прострочення терміну оплати адміністративно-господарських санкцій відповідачем складає 165 дні (з 16.04.2011 по 27.09.2011), у звязку з чим відповідачу нараховано пеню у розмірі 625,35 грн.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України “Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення” № 420 від 19.12.2005 року, затверджено форму звітності № 3-ПН “Звіт про наявність вакансій”, яка подається підприємствами, установами й організаціями, їх структурними підрозділами та філіями незалежно від форми власності та господарювання за наявності вільних робочих місць (вакансій) центрам зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків за наявності вакансій.

Відповідно до розділу 3 Інструкції щодо заповнення форми звітності №3-ПН "Звіт про наявність вакансій", затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України “Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення” № 420 від 19.12.2005 року, у графі 15 наводяться дані про можливість працевлаштування на вільне робоче місце (вакантну посаду) особи, що належить до окремої категорії громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, у рахунок річної броні, установленої місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад за поданням центрів зайнятості, відповідно до статті 5 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 року №803-ХІІ, із змінами та доповненнями, а також інвалідів, пенсіонерів, студентів та інших.

Згідно з листом Глобинського районного центу зайнятості № 1634 від 18.08.2011 року СФГ "Верест" протягом 2010 року звіт про наявність вакансій за формою 3 - ПН для працевлаштування інвалідів не подавало.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач не вжив заходів щодо працевлаштування інвалідів.

Оскільки вказані суми так і не були сплачені відповідачем, то відповідно до частини пятої статті 20 Закону №875-ХІІ дані суми можуть бути стягнуті в примусовому порядку за відповідним рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Селянського (фермерського) господарства "Верест" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з Селянського (фермерського) господарства "Верест" (39047, Полтавська область, Глобинський район, село Яроші, код ЄДРПОУ 24386240) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Полтава, вул. Зигіна,1, р/р 31215230700061 в ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698338, одержувач - УДК в Глобинському районі) адміністративно-господарські санкції у розмірі 12 617,86 грн. /дванадцять тисяч шістсот сімнадцять гривень 86 копійок/ та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 625,35 грн. /шістсот двадцяти п'яти грнивень 35 копійок/.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову в повному обсязі складено 17 жовтня 2011 року.

Суддя С.О. Удовіченко