Постанова № 19370474, 16.11.2011, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2011
Номер справи
2а-1670/7853/11
Номер документу
19370474
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

1

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2011 року м.ПолтаваСправа № 2а-1670/7853/11

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю.,

за участю секретаря Горбач Д.О.,

представників позивача - Прилуцького І.С., Пилипенко В.І.,

представника відповідача - Шульга Н.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Вепр"до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областіпро визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В:

03 жовтня 2011 року позивач Публічне акціонерне товариство "Вепр"звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областіпро визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, обґрунтовуючи свої позовні вимоги незгодою із визначенням Кременчуцькою ОДПІ суми податкового зобов'язання за платежем орендна плата за землю з юридичних осіб в розмірі 190980,92 грн., застосуванням до ПАТ "Вепр" штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4,00 грн. за порушення сплати орендної плати за землю за період з січня по квітень 2011 року, про що відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення від 18 липня 2011 року №0007821503/2371 на загальну суму 190984,92 грн. Так, позивач зазначив, що земельна ділянка щодо якої Кременчуцькою ОДПІ нараховано орендну плату належить позивачеві на підставі державного акту на право постійного користування землею, виданого Кременчуцькому державному автотранспортному підприємству №15356 і, відповідно, ПАТ "Вепр" належить сплачувати плату за землю у вигляді земельного податку у розмірі, що відповідає задекларованому позивачем при поданні податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності). Також позивачем вказано, що строк дії договору оренди земельної ділянки, укладеного із Кременчуцькою міською радою закінчився 01 квітня 2010 року, на даний час строк дії договору не продовжувався, а тому твердження Кременчуцької ОДПІ про користування ПАТ "Вепр" земельною ділянкою на умовах оренди, не відповідає дійсності.

В ході судового розгляду справи представники позивача позовні вимоги підтримали, просили визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Кременчуцької ОДПІ від 18 липня 2011 року №0007821503/2371.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, вказавши, що за результатами документальної невиїзної перевірки податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) Кременчуцької ОДПІ встановлено про заниження ПАТ "Вепр" показників декларації з орендної плати за землю за січень квітень 2011 року на суму 190980,92 грн., що стало підставою для визначення суми податкового зобов'язання самостійно податковим органом, застосування штрафної (фінансової) санкції, винесення податкового повідомлення-рішення від 18 липня 2011 року №0007821503/2371 на суму 190984,92 грн. Вказав, що в ході проведення перевірки встановлено про фактичне користування позивачем земельною ділянкою, орендованою на підставі договору, укладеного 01 червня 2005 року із Кременчуцькою міською радою. Кременчуцькою ОДПІ зазначено, що рішенням Кременчуцької міської ради від 24 листопада 2009 року з 01 січня 2011 року введено в дію нову грошову оцінку землі, у зв'язку із чим фізичним і юридичним особам вказано про необхідність в двохмісячний термін звернутися до Управління Держкомзему у м. Кременчуці та замовити витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться в їх користуванні або власності. Зазначив, що ПАТ "Вепр", при визначенні належних до сплати сум орендної плати в декларації, не враховано положення рішення Кременчуцької міської ради від 24 листопада 2009 року, у зв'язку із чим занижено суму орендної плати за змелю. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Публічне акціонерне товариство "Вепр" зареєстроване виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області 23 січня 1998 року, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №360755, ідентифікаційний код юридичної особи - 03118216.

Відповідно до положень пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

З матеріалів справи вбачається, що в період з 15 червня 2011 року по 21 червня 2011 року Кременчуцькою ОДПІ проведено документальну невиїзну перевірку податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ПАТ "Вепр", поданої за 2011 рік (реєстраційний №9001703426 від 05 квітня 2011 року) по питанню правильності нарахування плати за землю.

Документальною перевіркою, відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.

За положеннями пункту 79.1 статті 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу.

Відповідно до положень підпункту 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу підставою для проведення перевірки є виявлення недостовірності даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.

Кременчуцька ОДПІ зверталась із листом від 14 квітня 2011 року до позивача про надання пояснень та документального підтвердження правомірності декларування показників декларації про плату за землю за 2011 рік з урахуванням положень рішення Кременчуцької міської ради від 29 листопада 2009 року про введення з 01 січня 2011 року в дію нової грошової оцінки землі, положень пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України щодо подання разом із декларацією довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, подання такої довідки у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Листом від 21 квітня 2011 року ПАТ "Вепр" повідомлено Кременчуцьку ОДПІ про те, що позивачем вчиняються дії по розробленню технічної документації для продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки, і показники декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ПАТ "Вепр", поданої за 2011 рік (реєстраційний №9001703426 від 05 квітня 2011 року) розраховані та сплачуються на підставі старого договору, укладеному із Кременчуцькою міською радою.

За наслідками проведення документальної невиїзної перевірки податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ПАТ "Вепр", поданої за 2011 рік (реєстраційний №9001703426 від 05 квітня 2011 року) по питанню правильності нарахування плати за землю, Кременчуцькою ОДПІ складений акт від 29 червня 2011 року №4528/15-227/0318216, у висновках якого зафіксовано про встановлення заниження позивачем показників декларації з орендної плати за землю за січень квітень 2011 року на суму 190980,92 грн, в тому числі за січень 2011 року 59393,67 грн., за лютий 2011 року 59393,67 грн., за березень 2011 року 36096,79 грн., за квітень 2011 року 36096,79 грн.

Відповідачем винесене податкове повідомлення-рішення від 18 липня 2011 року №0007821503/2371 про визначення суми податкового зобов'язання в розмірі 190980,92 грн, застосування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 4,00 грн, а всього на суму 190984,92 грн.

Позивач, не погодившись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, звернувся до суду із позовом про визнання його протиправним та скасування.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи оцінку податковому повідомленню-рішенню від 18 липня 2011 року №0007821503/2371, суд виходить з наступного.

В ході судового розгляду справи встановлено, що в період, який перевірявся Кременчуцькою ОДПІ січень квітень 2011 року ПАТ "Вепр" фактично використовувалася земельна ділянка, розташована за адресою м. Кременчук, вул. Київська, 64.

До матеріалів справи залучено копію договору оренди земельної ділянки, укладеного 01 червня 2005 року ПАТ "Вепр" із Кременчуцькою міською радою. За умовами договору оренди Кременчуцька міська рада передала, а позивач прийняв в строкове платне користування дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення загальною площею 0,95690 га. Відповідно до положень пункту 8 договору, він укладений до 01 квітня 2010 року.

Позивач стверджує, що користується земельною ділянкою за адресою м. Кременчук, вул. Київська 64 на підставі державного акту на право постійного користування землею, виданого Кременчуцькому державному автотранспортному підприємству №15356. Користування землею на підставі договору оренди від 01 червня 2005 року є неможливим, адже строк його дій закінчився.

Стосовно цього, суд зазначає, що з наявної в матеріалах справи копії рішення Кременчуцької міської ради від 20 вересня 2011 року вбачається, що на підставі рішення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 19 грудня 1996 року №1470 "Про надання Кременчуцькому державному автотранспортному підприємству 15356 в постійне користування земельної ділянки по вул. Київській 64" Кременчуцькому державному автотранспортному підприємству 15356 надана в постійне користування земельна ділянка для експлуатації і обслуговування будівель та споруд по вул. Київській 64 та виданий державний акт на право постійного користування землею від 25 грудня 1996 року №131.

Після перереєстрації та перейменування Кременчуцького державного автотранспортного підприємства 15356 в відкрите акціонерне товариство "Кременчуцьке АТП-15256" вказана земельна ділянка за зверненням ВАТ "Кременчуцьке АТП-15356" була про інвентаризована та передана йому в оренду для експлуатації та обслуговування будівель і споруд автотранспортного підприємства. Технічна документація із землеустрою щодо складання договору оренди була розроблена ВП "Землевпорядник" за зверненням ВАТ "Кременчуцьке АТП-15356" та погоджена його представником Юрченком В.І.

Отже, станом на 2005 рік землевпорядна документація була приведена у відповідність до частини 6 Перехідних положень Земельного кодексу України за добровільним зверненням ВАТ "Кременчуцьке АТП-15356".

Зазначене також підтверджується фактом укладання договору оренди позивачем із Кременчуцькою міською радою 01 червня 2005 року, що, крім того, спростовує твердження ПАТ "Вепр" про користування земельною ділянкою по вул. Київській 64 в м. Кременчуці на підставі акту на право постійного користування земельною ділянкою.

Відповідно до частини 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2005 року№449 "Про затвердження форм державного акту на право постійного користування земельною ділянкою" раніше видані державні акти на право приватної власності на землю, державні акти на право власності на землю та державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб, право користування земельною ділянкою на умовах оренди оформлене за ВАТ "Кременчуцьке АТП-15356" у відповідності до вимог законодавства.

Кременчуцькою ОДПІ встановлено та не заперечувалось позивачем, про фактичне, станом на 2011 рік, використання ПАТ "Вепр" земельної ділянки за адресою м. Кременчук, вул. Київська 64, про що останнім до Кременчуцької ОДПІ самостійно подано декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) ПАТ "Вепр", поданої за 2011 рік (реєстраційний №9001703426 від 05 квітня 2011 року).

За поясненнями представників позивача, ВАТ "Вепр" задекларовано плату за землю на рівні 2010 року, без врахування витягу (довідки) з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, адже для виготовлення витягу позивач до Кременчуцького відділу земельних ресурсів не звертався.

Зазначене стало підставою для визначення самостійно Кременчуцькою ОДПІ суми орендної плати ПАТ "Вепр" за період січень квітень 2011 року.

Відповідно до пункту 8.1 статті 8 Податкового кодексу України в Україні встановлюються загальнодержавні податки та збори.

Згідно із підпунктом 9.1.10 пункту 9.1 статті 9 Податкового кодексу України до загальнодержавних податків та зборів належить, зокрема, плата за землю.

Підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності, відповідно до підпункту 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, є обов'язковим платежем, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Платниками податку, згідно із статтею 269 Податкового кодексу України, є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Податкова політика держави головним чином реалізується через систему оподаткування, яка відповідно до пункту 1 частини 2 статті 92 Конституції України встановлюється виключно законами України.

Конституцією України, а саме частиною 1 статті 67, пунктом 1 частини 2 статті 92 встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори, що встановлюються законами України, у порядку і розмірах, передбачених ними.

Стосовно визначення розміру орендної плати виключно в договорі оренди земельної ділянки, суд зазначає, що відповідно до положень пунктів 288.1 288.4 статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Відповідно до положень підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Твердження позивача про використання земельної ділянки на підставі державного акту на право постійного користування земельною ділянкою не підтверджено в ході судового розгляду справи.

Листом від 22 червня 201 року №06-13/944 виконавчий комітет Кременчуцької міської ради повідомив Кременчуцьку ОДПІ про ті обставини, що ПАТ "Вепр" не зверталося до Кременчуцької міської ради Полтавської області для вирішення питання про продовження строку дії договору оренди земельної ділянки по вул. Київській 64, у звязку із закінченням строку його дії.

Листом від 11 серпня 2011 року №01-19/5079 Виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської області повідомлено ПАТ "Вепр" про закінчення строку дії договору оренди земельної ділянки, необхідність продовження строку його дії, шляхом подання до міської ради клопотання встановленого зразка та згідно статті 7 Закону України ″Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" надати адміністратору Єдиного дозвільного офісу відповідну документацію із землеустрою, необхідну для оформлення права користування земельною ділянкою.

Листом від 21 квітня 2011 року ПАТ "Вепр" повідомлено Кременчуцьку ОДПІ про те, що позивачем вчиняються дії по розробленню технічної документації для продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки.

Посилання позивача на ті обставини, що між ПАТ "Вепр" та Кременчуцькою міською радою не продовжений строк дії договору оренди, не приймаються судом до уваги, адже факту фактичного користування земельною ділянкою представниками ПАТ "Вепр" не заперечувалося, що за їх поясненнями стало підставою,зокрема, і для самостійного подання ПАТ "Вепр" декларації про плату за землю за 2011 рік до Кременчуцької ОДПІ.

Правові наслідки продовження користування майном після закінчення строку дії договору, визначені статтею 764 Цивільного кодексу України, за якою якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Ставки плати за землю, особливості їх встановлення, порядок обчислення та строки сплати плати за землю встановлені розділом ХІІІ Податкового кодексу України.

Так, згідно із пунктом 285.1 статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Для визначення розміру податку та орендної плати, відповідно до пункту 289.1 статті 289 Податкового Кодексу України, використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.

Статтею 18 Закону України "Про оцінку земель" визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше одного разу на 5-7 років.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, згідно статті 20 Закону України "Про оцінку земель", оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до положень статті 23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Зазначені положення законодавства України спростовуються твердження позивача про неможливість використання ним при визначенні розміру орендної плати за землю даних інших, ніж зазначені в договорі оренди земельної ділянки.

Кременчуцька міська рада рішенням від 24 листопада 2009 року сесії V скликання "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Кременчука Полтавської області" передбачила введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель з 1 січня 2011 року.

Пунктом 3 даного рішення визначено, що фізичним та юридичним особам в 2-х місячний термін необхідно звернутися в Управління Держкомзему у м. Кременчук та замовити витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться в їх користуванні або власності.

Таким чином рішенням Кременчуцькою міської ради було зобов'язано власників земель та землекористувачів звернутися до Управління Держкомзему у м. Кременчуці за для отримання даних з нормативної грошової оцінки земель.

Рішенням IV сесії Кременчуцької міської ради від 22 лютого 2011 року внесено зміни до рішення Кременчуцької міської ради від 24 листопада 2009 року, яким встановлено, що з 01 березня 2011 року по 30 червня 2011 року нормативна грошова оцінка земель розраховується з коригуючим коефіцієнтом 0.65.

Кременчуцькою ОДП1 було зроблено запит до управління Держкомзему у місті Кременчуці Полтавської області від 04 травня 2011 року №286/9/15-221 та отримано відповідь від 06 червня 2011 року №01-27/1030 та довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки від 06 червня 2011 року №01-21/3770, копії яких наявні в матеріалах справи.

За даними витягу про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, грошова оцінка складає в 2011 році 278,79 грн.

Таким чином, орендна плата за землю за 2011 рік повинна складати 705562,60 грн. (січень, лютий, липень грудень по 66562,51 грн., з урахуванням коригую чого коефіцієнту 0,65 173062,52 грн., за березень червень 43265,63 грн.

Відповідно орендна плата за період січень квітень 2011 року повинна складати січень 66562,51 грн., лютий 66562,51 грн., березень 43265,63 грн., квітень 43265,63 грн., замість визначеної позивачем в декларації на рівні січень 7168,84 грн., лютий 7168,84 грн., березень 7168,84 грн., квітень 7168,84 грн.

Розрахунок суми проведений позивачем без врахування показників нормативної грошової оцінки землі, введеної в дію з 01 січня 2011 року рішенням Кременчуцької міської ради від 24 листопада 2011 року, що ПАТ "Вепр" не заперечується.

Такі дії позивача не відповідають вимогами розділу ХІІІ Податкового кодексу України, у зв'язку із чим вірним є встановлення Кременчуцькою ОДПІ в ході проведення документальної невиїзної перевірки податкової декларації з плати заземлю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) заниження суми орендної плати за землю ПАТ "Вепр" за січень квітень 2011 року на суму 190980,92 грн, в тому числі за січень 2011 року 59393,67 грн., за лютий 2011 року 59393,67 грн., за березень 2011 року 36096,79 грн., за квітень 2011 року 36096,79 грн.

Згідно із частинами 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про доведеність Кременчуцькою ОДПІ правомірності податкового повідомлення-рішення від 18 липня 2011 року №0007821503/2371, яким ПАТ "Вепр" визначено суму податкового зобов'язання за платежем орендна плата з юридичних осіб в розмірі 190980,92 грн., застосовано штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 4,00 грн. за порушення сплати орендної плати за землю за період з січня по квітень 2011 року, у зв'язку із чим позовні вимоги ПАТ "Вепр" про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 18 липня 2011 року №0007821503/2371 задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства "Вепр"до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській областіпро визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 21 листопада 2011 року.

СуддяН.Ю. Алєксєєва