ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" листопада 2011 р.
Справа № 5004/1877/11 за позовом регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області, м. Луцьк до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю "Ківерцівський механічний завод", м. Ківерці
про спонукання до виконання угоди
Суддя Слободян П. Р.
Секретар судового засідання Липська Х. І.
За участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1 - спеціаліст - юрисконсульт відділу правового забезпечення (довіреність у справі)
від відповідача: ОСОБА_2 - представник (довіреність у справі)
За клопотанням сторін, з метою добровільного врегулювання спору, розгляд справи неодноразово відкладався (ухвали від 11.10.2011р., від 25.10.2011р.). Однак сторони наданим правом не скористались, мирової угоди не уклали, тому справа розглядається по сутті.
Суть спору: позивач - регіональне відділення Фонду державного майна України по Волинській обл., м. Луцьк звернувся в господарський суд з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Ківерцівський механічний завод", м. Ківерці в якій, з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог № 10-06-1818 просить:
1. Зобов'язати ТзОВ «Ківерцівський механічний завод» (45200, м. Ківерці вул. Грушевського, 26 код ЄДРПОУ 33980592) виконати умови угоди про повернення орендованого майна ЦМК у зв'язку з розірванням договору оренди за постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26.10.2010 по справі № 6/29-91 за рішенням господарського суду Волинської області від 30.08.2010 по справі 6/29-91, а саме:
Надати кандидатури представників ТзОВ до складу комісії з повної інвентаризації майна та спільної комісії по розмежуванню і оцінці майна цілісного майнового комплексу.
1.2.Надати комісії з повної інвентаризації майна документи передбачені Положенням про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання), затвердженого постановою КМУ від 02.03.1993 № 158, і Порядком повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 07.08.1997 № 847, а саме:
-інвентаризаційний опис основних засобів (інв.-1); інвентаризаційний опис товарно-матеріальних цінностей (інв.-3);акт про результати інвентаризації наявних коштів (додаток 7);інвентаризаційний опис об'єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів № (НА-4);акти інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками і іншими дебіторами і кредиторами (типова форма інв.-17);інвентаризаційний опис незавершеного будівництва;виписки (довідки) банку про наявність грошових коштів;зведений акт інвентаризації майна.
1.3.Надати спільній комісії по розмежуванню і оцінці майна цілісного майнового комплексу інформацію щодо фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Ківерцівський механічний завод», а саме:
-передаточний баланс з виділенням по кожному рядку часток держави і орендаря з підтвердженням розшифровок до рядків балансу;
-аудиторський висновок перевірки стану бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності на підприємстві.
1.4.Сплатити зазначені у п.п. 3.4, 3.5, 3.6 Угоди платежі до Державного бюджету у 10-ти денний термін після підписання протоколу розподілу вартості майна. Копії платіжних доручень з відміткою банку надати регіональному відділенню.
Відповідач у відзиві № 85 від 10.11.2011р. на позовну заяву та представник в судовому засіданні вважає, що позовні вимоги позивача не відповідають фактичним обставинам справи, складені з порушенням норм процесуального та матеріального права, виходячи з наступних міркувань:
Рішенням господарського суду Волинської області від 30.08.2010 року по справі №6/29-91 було вирішено: Розірвати договір оренди №370 цілісного майнового комплексу Ківерцівського механічного заводу від 27.03.2007р., що знаходиться за адресою Волинська область, м. Ківерці вул. Грушевського, 26, укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Волинській області та ТзОВ "Ківерцівський механічний завод". Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Ківерцівський механічний завод" (м. Ківерці вул. Грушевського, 26, код ЄДРПОУ 33980592) звільнити та повернути цілісний майновий комплекс Ківерцівського механічного заводу що знаходиться за адресою Волинська область, м. Ківерці вул. Грушевського, 26 органу уповноваженому управляти майном - Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Волинській області (м. Луцьк, Київський майдан, 9/815, код ЄДРПОУ 13347870) по акту прийому-передачі.
Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26.10.2010 року рішення господарського суду Волинської області від 30.08.2010 року по справі №6/29-91 Волинської області було залишено без змін.
З метою реалізації виконання судових рішень у відповідності з "Порядком повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди "(далі-Порядок) затвердженого наказом Фонду державного майна України від 7 серпня 1997 р. №847,передбачено проведення інвентаризації і оцінки майна орендних підприємств, визначення часток держави і орендаря у цьому майні, врахування заборгованості орендарів по орендних платежах, приймання-передачі майна, вибору організаційно-правової форми підприємства, заснованого на поверненому після оренди державному майні і, при необхідності та за згодою орендаря, майні орендаря.
Порядком повернення орендованого майна передбачено:
а) створення спільної комісії сторін по розмежуванню і оцінці майна орендного підприємства (протягом 5 днів); б)проведення повної інвентаризації майна орендного підприємства (протягом 15 днів); в) оцінка майна орендного підприємства та державної і орендарської часток у ньому (протягом 15 днів після затвердження результатів інвентаризації); г) погашення орендарем заборгованості по орендній платі; ґ) реорганізація орендного підприємства.
У відповідності із наказами №№ 358, 359 від 29.10.2010 року Позивача щодо створення комісії по інвентаризації цілісного майного комплексу Ківерцівського механічного заводу та спільної комісії по розмежуванню та оцінці майна цілісного майнового комплексу заводу (далі - ЦМК) сторонами було складено зведений акт інвентразації майна ЦМК, протокол засідання комісії по розмежуванню та оцінці майна ЦМК з письмовими запереченнями Відповідача також передавальний баланс в його редакції.
На реалізацію виконання вищезазначеного Порядку, відповідач:
-листом №15 від 20.01.2011 року у відповідності із п. 22,23 Порядку надав регвідділенню згоду на створення господарського товариства ,співзасновниками якого відповідно до часток виступатимуть ТОВ «Ківерцівський механічний завод» і від державного власника - РВ ФДМУ України в Волинській області.
-листом №28 від 11.03.2011 року надав згоду регвідділенню на зарахування вартості майна товариства в рахунок погашення заборгованості по орендній платі.
Окрім того, господарський суд Волинської області 24.01.2011 видав наказ №6/29-1 про примусове виконання рішення господарського суду по справі від 30.08.2010 року, який Позивач тільки в травні 2011 року пред'явив у відділ державної виконавчої служби Ківерцівського райвідділу юстиції, яким відповідно до Закону України «Про виконавче впровадження» 06.05.2011 року було відкрито виконавче впровадження ВП №26336734.
Листами №31 від 16.02.2011 року,№55 від 16.05.2011 року відповідач на адресу відділу державної виконавчої служби Ківерцівського райвідділу юстиції виявляв готовність щодо добровільного виконання наказу господарського суду ,однак вказував,що Позивач з ціллю уникнення відповідальності за подальше збереження майна та здійснення управлінського рішення щодо його подальшого використання, не має наміру прийняти відповідне майно по акту прийому-передачі.
При здійсненні виконавчого провадження було встановлено, що товариство ніякою виробничою діяльності не займається, заздалегідь звільнило приміщення цілісного майнового комплексу заводу . Приміщення, де знаходиться орендовано майно , Позивачем частково опечатані . Провести відповідні дії щодо передачі майна по акту прийому - передачі виявилось неможливим в звязку з тим,що Позивачем не було забезпечено державному виконавцю доступу до приміщень, чим було вчинено перешкоди провадженню виконавчих дій про що складено акт від 02.06.2011р.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст.47 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець 03.06.2011 року виніс постанову про повернення виконавчого документу стягувачеві - тобто Позивачу.
Щодо платежів по орендній платі - то відповідач листом №28 від 11.03.2011 року у відповідності з Порядком надав позивачу згоду на зарахування майна товариства в рахунок заборгованості по орендній платі.
Відповідач у справі вважає, що позивач не надав суду доказів того, що відповідач чинив перешкоди процедурі повернення орендованого майна згідно Порядку його повернення та договору оренди №370 від 27.03.2007 року. Навпаки, позивач по вищенаведених доказах, які подав відповідач, не мав наміру прийняти відповідне орендоване майно у своє розпорядження згідно акту приймання-передачі майна.
Позивач в додатковому обґрунтуванні позовних вимог № 10-06-1917 від 07.11.2011р. та представник в судовому засіданні пояснив наступне:
У своєму відзиві відповідач вказує на те, що позивач не надав суду доказів того, що Відповідач чинив перешкоди процедурі повернення орендованого майна відповідно до Порядку повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженого наказом ФДМУ від 07.08.1997 № 84711 (далі - Порядок), та договору оренди № 370 від 27.03.2007.
При цьому, Відповідач посилається на свої листи від 12.12.2010р. № 5, від 20.01.2011р. № 15, від 21.01.2011р. № 16, від 11.03.2011р. № 28 як на доказ добровільного виконання ним наказу господарського суду Волинської області від 24.01.2011 № 6/29 - 1.
Проте, ці доводи спростовуються наступним.
Так, дійсно на адресу регіонального відділення надходили листи від ТзОВ з проханням отримати ЦМК по акту прийому-передачі, однак, для того щоб скласти зазначений акт, ТзОВ перш за все має виконати зобов'язання щодо погашення заборгованості по орендній платі перед Державним бюджетом, провести аудиторську перевірку стану бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності на підприємстві. Зазначені вимоги підтверджуються п. 9 Методики оцінки об'єктів оренди, затвердженої постановою КМУ від 10.08.1995 № 629, п. 11 Порядку повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 07.08.1997 № 847 (далі - Порядок).
Регіональне відділення неодноразово зверталось до ТзОВ листами від 13.12.2010 № 11-08-2089, від 24.12.2010 № 11-04-2147 про необхідність проведення аудиторської перевірки стану бухгалтерської звітності. Проте, товариство зволікало з її виконанням.
У зв'язку з тим, що ТзОВ "Ківерцівський механічний завод" не надавав регіональному відділенню необхідні документи, що унеможливлювало належне проведення процедури передачі цілісного майнового комплексу у строки встановлені Порядком, регіональне відділення звернулось до Відділу ДВС Ківерцівського РУЮ Волинської області з метою примусового виконання товариством наказу господарського суду Волинської області від 24.01.2011 № 6/29-1.
Позивач звертає увагу суду на те, що складання акту приймання-передачі ЦМК є завершальним етапом у процедурі повернення орендованого цілісного майнового комплексу після проведення обов'язкових дій для здійснення повернення даного майна.
А тому, повернення цілісного майнового комплексу лише на підставі Акту прийому-передачі без здійснення всіх заходів і процедур, в т.ч. сплати заборгованості по орендній платі на загальну суму 541317,63грн., буде порушенням вищезазначеного законодавства.
Крім того, листом від 16.05.2011 № 07-03-799 регіональне відділення звернулось до Міністерства інфраструктури України щодо повернення об'єкта оренди колишнього державного підприємства "Ківерцівський механічний завод" до сфери управління цього Міністерства. У відповідь, Міністерство листом від 03.06.2011 № 4508/16/10-11 повідомило, що регіональне відділення повинно здійснити комплекс заходів і процедур, пов'язаних з поверненням орендодавцю орендованого майна. Тільки після отримання документів, що характеризують фінансово-економічний стан заводу та документів, що підтверджують повернення державного майна з оренди, Міністерство розгляне питання щодо можливості прийняття даного цілісного комплексу до сфери свого управління або продовження процесу приватизації Ківерцівського механічного заводу (лист додається).
Таким чином, аргументи, викладені в відзиві на позовну заяву ТзОВ "Ківерцівський механічний завод" є безпідставними і не підтверджуються дійсними обставинами справи.
Відповідач у відзиві на позовну заяву № 86 від 07.11.2011р. /фактично заяві - клопотанні/ та представник в судовому засіданні повідомив, що в провадженні Рівненського апеляційного господарського суду знаходиться скарга відповідача на ухвалу господарського суду Волинської області по справі №6/29-91 про скасування постанови державного виконавця відділу державної виконавчої служби Ківерцівського райуправління юстиції про повернення Позивачу виконавчого документу саме - наказу господарського суду від 24.01.2011 №6/29-1, яким зобовязано відповідача повернути позивачу орендоване майно. Враховуючи принцип обов'язковості виконання судового рішення, встановлений статтею 124 Конституції України, а також право стягувача на виконання судового рішення упродовж розумного строку, гарантоване ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ,керуючись ст.79 ГПК України, просить суд зупинити провадження по справі до вирішення питання по суті Рівненським апеляційним господарським судом по справі №6/29-91 від 26.09.2011 року.
Розглянувши зазначену вище заяву - клопотання, заслухавши думку представника позивача, суд не вбачає підстав для зупинення провадження у справі, оскільки, відповідно до ч. 1 ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Відповідач не довів, яким чином повязані ці дві справи, зважаючи на різні предмети позову та, в чому полягає неможливість вирішення даної справи до вирішення процесуального питання у справі № 6/29-91 Рівненським апеляційним господарським судом.
Вивчивши наявні в справі документи, заслухавши доводи та заперечення представників сторін, суд встановив наступне:
Рішенням господарського суду Волинської області від 30.08.2010 по справі № 6/29-91, залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26.10.2010, було розірвано договір оренди №370 цілісного майнового комплексу /далі ЦМК/ Ківерцівського механічного заводу від 27.03.2007р., що знаходиться за адресою Волинська область, м. Ківерці вул. Грушевського, 26, укладеного між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Волинській області та ТзОВ “Ківерцівський механічний завод”.
Зобовязано Товариство з обмеженою відповідальністю “Ківерцівський механічний завод” (м. Ківерці, вул. Грушевського, 26, код ЄДРПОУ 33980592) звільнити та повернути цілісний майновий комплекс Ківерцівського механічного заводу що знаходиться за адресою Волинська область, м. Ківерці, вул. Грушевського, 26 органу уповноваженому управляти майном - Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Волинській області (м. Луцьк, Київський майдан, 9/815, код ЄДРПОУ 13347870) по акту прийому-передачі.
Відповідно до п. 3 Порядку повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 07.08.1997 № 847 (далі - Порядок), якщо договір оренди розірвано за рішенням суду, то протягом 5 днів після того, як це рішення набрало законної сили, між Орендарем та Орендодавцем укладається угода, в якій зазначаються порядок та умови повернення орендованого майна.
Рішенням господарського Волинської області від 14.02.2011 по справі № 6/47-89 , залишеного без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 18.04.2011, угоду про повернення орендованого цілісного майнового комплексу у звязку з розірванням договору оренди на підставі рішення господарського суду Волинської області від 30.08.2010 р. по справі № 6/29-91 та постанови Львівського апеляційного господарського суду від 26.10.2010 р. по справі № 6/29-91 та між регіональним відділенням ФДМУ по Волинській області та ТзОВ “Ківерцівський механічний завод” визнано укладеною в узгодженій редакції, преамбулу, абзац 2 пункту 3.6, пункти 5.1, 5.3, 5.4 визнано укладеними в редакції регіонального відділення ФДМУ по Волинській області:
На виконання п. 2.1.1. Угоди та п. 4, розд. 2 Порядку наказами регіонального відділення від 29.10.2010 № 358 та від 29.10.2010 № 359 було створено інвентаризаційну комісію та спільну комісію по розмежуванню і оцінці майна ЦМК у складі представників ТзОВ «Ківерцівський механічний завод» та РВ ФДМУ по Волинській області.
Згідно з п. 2.2 Угоди комісія з повної інвентаризації майна протягом 15 днів проводить інвентаризацію майна цілісного майнового комплексу відповідно до Положення про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання), затвердженого постановою КМУ від 02.03.1993 № 158, та складає зведений Акт інвентаризації, який надається до спільної комісії по розмежуванню і оцінці майна.
19.11.2010 інвентаризаційною комісією було складено зведений Акт інвентаризації майна цілісного майнового комплексу Ківерцівський механічний завод, який був затверджений начальником регіонального відділення 26.11.2010.
Відповідно до п. 2.3, 2.3.1, 3.3.2., 2.4 вищезазначеної Угоди Спільна комісія по розмежуванню і оцінці майна має такі повноваження:
-здійснює свою роботу відповідно до "Порядку повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди", затвердженого наказом Фонду державного майна України від 07.08.97 № 847;
-у п'ятнадцятиденний термін після затвердження результатів інвентаризації комісія складає акт оцінки вартості майна цілісного майнового комплексу із зазначенням в ньому частки, що належить Орендодавцю і Орендарю, і затверджує його у Орендодавця.
-складає протокол розподілу вартості майна між орендодавцем та орендарем та акт приймання-передачі від Орендаря Орендодавцю частки, яка належить державі у майні ТзОВ «Ківерцівський механічний завод».
-створює підприємство на майні колишнього орендного підприємства за організаційно-правовою формою, визначеною Фондом державного майна України.
В свою чергу, Орендар відповідно до розд, 3 Угоди зобов'язаний:
-повернути Орендодавцю орендоване майно за актом приймання-передачі майна, який підписується Орендарем та Орендодавцем у п'ятиденний термін з дня затвердження акту оцінки майна цілісного майнового комплексу і передаточного балансу;
- сплатити заборгованість до Державного бюджету по орендній платі та пені на підставі рішень господарського суду Волинської області на загальну суму 541 317,63 грн.
Відповідно до п. 11 Порядку вартість майна, що повертається орендодавцю, визначається відповідно до вимог Методики оцінки вартості об'єктів оренди (надалі - методика), затвердженої постановою KM України від 10.08.95 N629.
Згідно з п. 6 зазначеної Методики оцінка ЦМК, підприємства, його структурного підрозділу включає в себе проведення стандартизованої оцінки цілісного майнового комплексу на підставі даних передавального балансу з урахуванням аудиторського висновку і складення акта встановленого зразка.
Отже, в даному випадку є обов'язковим проведення аудиторської перевірки бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності на підприємстві для забезпечення повернення орендованого ЦМК після розірвання договору оренди, оскільки на це є пряма вказівка підзаконного нормативно - правового акта: п. 6 Методики оцінки вартості об'єктів оренди, затвердженої постановою KM України від 10.08.95 N 629.
Вимога надання аудиторського висновку встановлена також Переліком документів, необхідних для проведення оцінки цілісного майнового комплексу, зазначеному у Додатку 1 до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 № 1891, відповідно до якого підприємство (балансоутримувач) має подати до державного органу приватизації Передавальний баланс підприємства за підписом керівника підприємства та головного бухгалтера, завірений аудитором.
Згідно з п 14 зазначеної Методики аудиторська перевірка під час проведення оцінки цілісних майнових комплексів підприємств, що приватизуються, проводиться за кошти таких підприємств. Метою аудиторської перевірки є підтвердження правильності ведення бухгалтерського обліку підприємства на дату оцінки, складення передавального балансу на дату оцінки за результатами переоцінки необоротних активів підприємства; а для підприємств, які орендують державне майно, також підтвердження джерел придбання орендарем за час оренди необоротних активів, що належать державі. Аудиторська перевірка проводиться у межах строків підготовки об'єкта до приватизації.
Листами від 30.11.2010 № 11-06-1985, від 13.12.2010 № 11-08-2089, від 24.12.2010 № 11-04-2147, від 21.01.2011 № 11-03-129, від 22.03.2011 № 11-03-475 регіональне відділення зверталось до ТзОВ "Ківерцівський механічний завод" з проханням надати аудиторський висновок на розгляд спільної комісії. Однак, всупереч вимогам зазначеного законодавства відповідач спільній комісії аудиторського висновку не надав.
Товариством було надано Спільній комісії передавальний баланс, в якому була виявлена невідповідність відображених сум первісної вартості основних засобів, виробничих запасів та готової продукції сумам зведеного акту інвентаризації майна ЦМК Ківерцівський механічний завод (Протокол засідання спільної комісії сторін по розмежуванню та оцінці майна ЦМК Ківерцівський механічний завод від 16.12.2010).
Листом від 20.12.2010 № 11-04-2117 регіональне відділення направило Відповідачу для погодження 2 примірники Протоколу від 16.12.2010 засідання спільної комісії сторін по розмежуванню та оцінці майна ЦМК Ківерцівський механічний завод. Проте, Відповідач не погодився з розмежуванням майна, що належить державі і майна орендаря, і направив регіональному відділенню заперечення до вищезазначеного Протоколу за підписом т.в.о. генерального директора ТзОВ Філатьєва В.К.
Однак, як зазначає позивач, з акту державного виконавця Косинської Н.В. від 01.02.2011 регіональному відділенню стало відомо, що наказом від 08.12.2010 № 76-к т.в.о. генерального директора ТзОВ Філатьєва В.К. було звільнено з займаної посади.
Таким чином, в результаті неналежного оформлення Відповідачем документів, Спільна комісія не змогла вчасно завершити процедуру по розмежуванню майна між орендодавцем і орендарем та оформити акт оцінки цілісного майнового комплексу, що призвело до застаріння даних інвентаризації проведеної інвентаризаційною комісією станом на 31.10.2010, у зв'язку з чим виникла необхідність проведення повторної інвентаризації.
Листами від 03.06.2011 № 11-06-906, від 14.07.2011 № 11-06-1171 регіональне відділення зверталось до Відповідача з проханням надати кандидатури представників ТзОВ до складу комісії з повної інвентаризації майна та спільної комісії по розмежуванню і оцінці майна цілісного майнового комплексу. Проте, листом від 25.07.2011 № 73 Відповідач відмовив регіональному відділенню, мотивуючи це тим, що процедура повернення ЦМК у державну власність виконана у повній відповідності до Порядку.
Станом на 19.09.2011 товариством не надано спільній комісії аудиторського висновку щодо бухгалтерського обліку, не погашена заборгованість по орендній платі та пені до державного бюджету на суму 573,183 тис.грн., по суборендній платі на суму 9,999 тис.грн., не відшкодовано збитки, нанесені державі за відсутнє державне майно, виявлене під час інвентаризації у розмірі 23,294 тис.грн.
Як уже зазначалося вище, згідно рішення господарського суду Волинської області від 30.08.2010р. у справі № 6/29-91 було розірвано договір оренди № 370 від 27.09.2007р. цілісного майнового комплексу Ківерцівського механічного заводу, що знаходиться за адресою: Волинська область, м. Ківерці, вул. Грушевського, 26 та зобовязано відповідача повернути орендоване майно цілісного майнового комплексу, а у відповідності з рішенням господарського суду Волинської області від 14.02.2011р. у справі № 6/47-89 визнано укладеною угоду між позивачем та відповідачем про повернення орендованого майна ЦМК у звязку з розірванням договору оренди /обидва рішення набрали законної сили/.
На момент вирішення даного спору відповідач орендоване майно ЦМК позивачу не повернув.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Відповідні норми закріплені в ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Статтею 115 ГПК України передбачено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ст.ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
З врахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку, що відповідачем у справі не доведено належним чином та не представлено відповідних доказів в підтвердження обставин, що стали підставою для заперечень.
Таким чином, вимоги позивача підставні і підлягають до задоволення повністю.
Оскільки спір до суду доведений з вини відповідачів, витрати по сплаті держмита та за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, слід покласти на відповідача та стягнути його в дохід Державного бюджету України, оскільки позивач звільнений від сплати державного мита.
Керуючись ч. 5 ст. 124 Конституції України, 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ст.ст. 33, 34, 44, 49, 82-85, 115 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
в и р і ш и в:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Зобов'язати ТзОВ «Ківерцівський механічний завод» (45200, м. Ківерці вул. Грушевського, 26 код ЄДРПОУ 33980592) виконати умови угоди про повернення орендованого майна ЦМК у зв'язку з розірванням договору оренди за постановою Львівського апеляційного господарського суду від 26.10.2010 по справі № 6/29-91 та рішенням господарського суду Волинської області від 30.08.2010 по справі 6/29-91, а саме:
2.1. Надати кандидатури представників ТзОВ до складу комісії з повної інвентаризації майна та спільної комісії по розмежуванню і оцінці майна цілісного майнового комплексу.
2.2. Надати комісії з повної інвентаризації майна документи передбачені Положенням про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються (корпоратизуються), а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду (повертається після закінчення строку дії договору оренди або його розірвання), затвердженого постановою КМУ від 02.03.1993 № 158, і Порядком повернення орендованих цілісних майнових комплексів державних підприємств після припинення або розірвання договору оренди, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 07.08.1997 № 847, а саме:
-інвентаризаційний опис основних засобів (інв.-1); інвентаризаційний опис товарно-матеріальних цінностей (інв.-3);акт про результати інвентаризації наявних коштів (додаток 7);інвентаризаційний опис об'єктів права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів № (НА-4);акти інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками і іншими дебіторами і кредиторами (типова форма інв.-17);інвентаризаційний опис незавершеного будівництва;виписки (довідки) банку про наявність грошових коштів;зведений акт інвентаризації майна.
2.3. Надати спільній комісії по розмежуванню і оцінці майна цілісного майнового комплексу інформацію щодо фінансово-господарської діяльності ТзОВ «Ківерцівський механічний завод», а саме:
-передаточний баланс з виділенням по кожному рядку часток держави і орендаря з підтвердженням розшифровок до рядків балансу;
-аудиторський висновок перевірки стану бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності на підприємстві.
2.4. Сплатити зазначені у п.п. 3.4, 3.5, 3.6 Угоди платежі до Державного бюджету у 10-ти денний термін після підписання протоколу розподілу вартості майна. Копії платіжних доручень з відміткою банку надати регіональному відділенню.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Ківерцівський механічний завод" (45200, м. Ківерці вул. Грушевського, 26 код ЄДРПОУ 33980592) в доход Державного бюджету України (одержувач коштів: Державний бюджет м. Луцька 22030001, ід. код одержувача: 21741605, № рахунку: 31214206700002, банк одержувача: ГУДКУ у Волинській області м. Луцьк, МФО: 803014. Призначення платежу "Судовий збір, код 03499885) 321,00грн. судових витрат.
Суддя П. Р. Слободян
Повний текст рішення
складено та підписано
14.11.11