Постанова № 19342253, 17.11.2011, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.11.2011
Номер справи
628-2008а
Номер документу
19342253
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.О.Невського/Річна, 29/11, к. 203

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.11.2011Справа №5002-29/628-2008А

11 годин 00 хвилин

Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі

судді Башилашвілі О.І.

при секретарі судового засідання Калєтіної А.В.

за участю представників сторін:

від позивача ОСОБА_1, довіреність №10230/8/10-00 від 14.10.2011р.

від відповідача не зявився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Сакської обєднаної Державної податкової інспекції в АР Крим (96500, м. Саки, вул.. Курортна, 57).

до відповідача Кооперативу «Модуль» (96500, м. Саки, вул.. Євпаторійське шосе, буд. 1; 95020, м. Сімферополь, вул. Балаклавська, буд. 111, кв. 26).

про стягнення 300972,56 грн.

Обставини справи: Сакська обєднана Державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до господарського суду АР Крим із позовом до відповідача Кооперативу «Модуль» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 300972, 56 грн., з яких заборгованість

Ухвалою господарського суду АР Крим від 28.02.2008р. провадження по справі №2-29/628-2008А було зупинено до набрання законної сили постановою господарського суду АР Крим у справі №2-27/17368-2007А за позовом Кооператив «Модуль» до Сакської обєднаної Державної податкової інспекції в АР Крим про скасування податкових повідомлень рішень №0000342301/0 від 14.05.2007р. про нарахування податкового зобовязання з податку на прибуток в сумі 210504,00 грн. та №0000352301/0 від 14.05.2007р. про нарахування податкового зобовязання з податку на додану вартість в сумі 91135,50 грн.

Ухвалою господарського суду АР Крим від 12.11.2009р. провадження по справі поновлено та розгляд справи призначено на 01.12.2009р. на 11 год. 20 хв.

Ухвалою господарського суду АР Крим від 01.12.2009р. провадження по справі зупинене до набрання законної сили постановою господарського суду АР Крим у справі №2-27/17368-2007А, а також вказаною ухвалою суд зобовязував сторони надати суду докази набрання законної сили відповідної постанови.

28 жовтня 2011 року на адресу суду надійшло клопотання Сакської обєднаної Державної податкової інспекції в АР Крим вих. № 3591/9/10-00 від 26.10.2011 р. про поновлення провадження у справі, у звязку з прийняттям Севастопольським апеляційним адміністративним судом 04.10.2011 р. постанови у справі №2-27/17368-07А, копія якої додана до клопотання.

Відповідно до ч.5 ст.156 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій воно було зупинено.

Ухвалою господарського суду АР Крим від 02.11.2011р. суд поновив провадження у справі, призначивши розгляд справи на 17.11.2011р.

Позивач у судове засідання 17.11.2011р. надав письмові пояснення у справі, згідно з якими підтримує заявлені позовні вимоги та наполягає на їх задоволенні.

Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Пунктом 6 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Адміністративні справи, провадження в яких було відкрито місцевими та апеляційними господарськими судами до початку діяльності відповідного адміністративного суду, розглядаються і вирішуються цими судами відповідно до абзацу першого цього пункту.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності на час виникнення спірних правовідносин було визначено Законом України “Про державну податкову службу в України”, відповідно до ст.4 якого Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, якому підпорядковуються зокрема Державна податкова інспекція в АРК .

Відповідно до ст.8 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” Державна податкова адміністрація України здійснює функції, зокрема щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; обліком платників податків, інших платежів; виявленням і веденням обліку надходжень податків, інших платежів.

У відповідності зі ст. ст. 1, 2, 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст.ст. 41, 61 Податкового кодексу України, Сакська обєднана Державна податкова інспекція уповноважена державою здійснювати контроль за дотриманням податкового законодавства, правильністю нарахування повнотою і своєчасністю сплати в бюджет і державні цільові фонди податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Сакська обєднана Державна податкова інспекція входить у єдину систему органів державної податкової служби України.

Кооператив «Модуль» зареєстрований Сакською міською радою 22.07.1994р. за №257 і знаходиться на обліку як платник податків у Сакській ОДПІ.

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 16.1.3.,16.1.4. п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який втратив чинність з 01.01.11р., але діяв під час виникнення спірних відносин, далі Закон №2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.

26.04.2007 р. ДПІ у м. Алушті була проведена невиїзна позапланова документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2003р. по 30.06.2005р., за результатами якої був складений акт №591/23-1, яким встановлені порушення: -п. 3.1 ст. 3, п. п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п. 1.6 ст. 1 «Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства», в наслідок чого було встановлено заниження податку на прибуток за період з 01.01.2003 р. по 30.06.2005 р. на суму 299010 грн., в тому числі по періодах: за 1 квартал 2003 р. на 39354 грн.; за півріччя 2003р. на 83201 грн.; за 3 квартали 2003 р. на 127163 грн.; за 2003 р. на 158674 грн.; за 1 квартал 2004 р. на 64390 грн.; за півріччя 2004 р. на 64390 грн.; за 3 квартали 2004 р. на 72211 грн.; за 1 квартал 2005 р. на 17278 грн.; за півріччя 2005 р. на 34068 грн.; -п.п. 3,1.1. п. 3.1 ст. 3, п.п. 7.2.3 п. 7.2 ст. 7, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» в результаті чого занижено податок на додану вартість за період з 01.01.2003 р. по 30.06.2005 р. на суму 239208грн. На підставі вказаною Акту перевірки відповідачем були прийняті податкові повідомлення - рішення № 0000342301/0 та № 0000352301/0 від 14.05.2007р., відповідно до яких було визначене податкове забов'язавня по податку на прибуток у розмірі 210504,00 грн., з якого 140336,00 грн. за основним платежем і 70168,00 грн. - штрафних санкцій та з податку на додану вартість у розмірі 91135,50 гри.; з якого 60757,00грн. - за основним платежем і 30378,50 грн. штрафні санкції, надіслані відповідачеві поштою і одержані ним (а.с. 25, 26). Слід зазначити, що позивач вищевказані податкові повідомлення - рішення відповідача по справі в адміністративному порядку, у відповідності до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» № 2181, не оскаржував. Судом також зясовано, що боржнику була вручена, про що є відповідний підпис, перша податкова вимога N 1/346 від 28.08.2007 р. та надіслана рекомендованою кореспонденцією друга податкова вимога № 452 від 05.11.2007. На час розгляду справи сума податкового боргу за вищенаведеними податковими повідомленнями-рішенням не сплачена. У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищенаведені податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог діючого законодавства, оскільки Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2011р. у справі №2-27/17368-07А/5002 прийнято постанову, якою кооперативу «Модуль» в задоволенні позову про визнання протиправними і скасуванню податкових повідомлень-рішень Сакської ОДПІ № 0000342301/0 та № 0000352301/0 від 14.05.2007р. відмовлено повністю. Також відповідачем не надано доказів сплати заборгованості з штрафних санкцій з ПДВ на з суму 300972,56грн. Таким чином суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню. У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Кооператив «Модуль» (96500, м. Саки, вул. Євпаторійське шосе, 1, ідентифікаційний код 20725975) податковий борг в розмірі 300972,56грн., а саме:

90512,38грн. - по податку на додану вартість на розрахунковий рахунок №31117029700021 в УДК в АР Крим, МФО 824026, код платежу 14010100;

210460,18грн. - по податку на прибуток на розрахунковий рахунок №31116008700021 в УДК в АР Крим, МФО 824026, код платежу 11020900.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Господарський суд АР Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови складено 23.11.2011р.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримБашилашвілі О.І.