Єдиний державний реєстр судових рішень П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2011 Справа № 2-а-1057/11
Суд Кремінського району Луганської області
у складі головуючого судді Костроба Ю.Ю.
при секретарі Міщенко О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду Кремінського району
справу за позовом
Енергетичного виробничого комунального підприємства «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2»
до Кремінської райдержадміністрації Луганської області
про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії.
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача, ліквідатор ЕВКП «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2»арбітражний керуючий Льовін А.П., звернувся до суду з вказаною позовною заявою в якій пояснив, що Постановою Господарського суду Луганської області від 30.10.2008 року по справі №21/596 визнано банкрутом - Енергетичне виробниче комунальне підприємство «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2», і.к. ЕДРПОУ 30648393, яке розташоване за адресою: м. Рубіжне, Луганської області, пров. Першотравневий, 40. І щодо цієї юридичної особи - банкрута відкрита ліквідаційна процедура та призначено ліквідатора - арбітражного керуючого Льовіна А.П.
Рішенням Кремінської районної ради 23 скликання 13сесії «Про закріплення права користування землею»від 18.05.2000 року №5/5 банкруту було надано право постійного користування на землях Кремінського району загальною площею 48.1 га.
З метою реалізації заходів судової ліквідаційної процедури ліквідатором банкрута арбітражним керуючим Льовіним А.П. 22.06.2010. за вих. №115/30648393-10 було здійснено звернення до Відділу Держкомзему у Кремінському районі Луганської області щодо надання інформації з державного земельного кадастру про наявні земельні ділянки за банкрутом. І відповіддю від 24.06.2010. за вих. №01-15/2685 Держкомзем повідомив позивача про те, що за даними державного земельного кадастру за банкрутом числяться земельні ділянки на праві користування на території Кремінського району Кремінської міської ради за межами населених пунктів загальною площею 34.8475 га. в т.ч.: землі промисловості - 32,8375 га., інші землі - 2,01 га.
На звернення арбітражного керуючого до відділу Держкомзему в Кремінському районі, останнім було проінформовано вих. від 28.10.2009. №01-15/4300 про те, що відділ не має можливості надати кадастрову довідку щодо визначення вартості земельної ділянки та суми земельного податку на рік по земельній ділянці, яка перебуває в користуванні у банкрута оскільки не була здійснена грошова оцінка на земельну ділянку.
Кремінська районна державна адміністрація 22.11.2010р. вих. №13-1/3459 повідомила позивача про те, що не має повноважень розпорядження землями вищезазначених категорій, які числяться за банкрутом.
Але відповідач у відповідності до пункту 12 розділу X перехідних положень Земельного кодексу України здійснює розпорядження земельними ділянками зазначених категорій. Вказана обставина підтверджується повідомленням відповідача від 01.09.2008р. за №13-2/2702 та від 27.11.2008р. за №01-25/1031; розпорядженням від 30.03.2010р. №226; розпорядженням від 21.09.2004р. №793.
Тому позивач 12.08.2011. за вих. №213/30648393-11 звернувся до відповідача з заявою про припинення права користування земельною ділянкою загальною площею 34,8475 га у зв'язку із добровільною відмовою від права, у відповідності до ст. 141 ЗК України.
Відповідач не реагує на заяву позивача про припинення права користування земельною ділянкою, у зв'язку із добровільною відмовою і залишає право позивача щодо відмови від права користування земельною ділянкою без реалізації. Цю бездіяльність позивач розглядає як відмову відповідачем позивачу в реалізації права позивача на добровільну відмову від права користування земельною ділянкою, в порушення ст. 141 ЗК України.
Згідно ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставі, в межах повноважень та засобами, які передбачені Конституцією та законами України.
На підставі вищевикладеного, позивач просить суд:
1. Визнати бездіяльність Кремінської районної державної адміністрації Луганської області щодо припинення права користування земельною ділянкою Енергетичному виробничому комунальному підприємству «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2», у зв'язку із добровільною відмовою землекористувача від права - неправомірною;
2. Зобов'язати Кремінську районну державну адміністрацію Луганської області припинити право постійного користування земельною ділянкою Енергетичному виробничому комунальному підприємству «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2»на території Кремінського району Кремінської міської ради за межами населених пунктів загальною площею 34,8475 га, в т.ч.: землі промисловості - 32,8375 га, інші землі - 2,07 га.
У судовому засіданні позивач свій позов підтримав та суду пояснив, що за твердженнями відповідача, позивач, як землекористувач, за пропозицією Кремінської районної державної адміністрації повинен був звернутися до Луганської обласної державної адміністрації щодо припинення права користування земельною ділянкою на землях Кремінського району (поза населеного пункту). При цьому відповідач послався на ч. З ст. 122 ЗК України, як на правову підставу свого заперечення.
На думку позивача ч. З ст. 122 ЗК України регулює питання повноважень державних органів щодо передачі земельних ділянок у власність або в користування, а не припинення права постійного користування земельною ділянкою.
Крім того, згідно ч.2 розділу X Перехідних положень ЗК України, до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження по розпорядженню землями за межами населеного пункту здійснюють ВІДПОВІДНІ органи виконавчої ради.
У відповідності ст. 1 Закону України «Про районні державні адміністрації»виконавчу владу в районах, на території відповідної адміністративно - територіальної одиниці здійснюють міські державні адміністрації, які входять до системи органів виконавчої влади.
Згідно пункту 7 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про районні державні адміністрації»до питань, які вирішує місцева районна державна адміністрація віднесено вирішення питань використання землі.
Таким чином питання припинення позивачеві права користування земельною ділянкою за добровільною відмовою, у відповідності до пункту «а»ч. І ст. 141, ч. З. ч.4 ст. 142 ЗК України зобовязаний здійснити саме відповідач, Кремінська районна державна адміністрація.
Посилання відповідача на його дії щодо причин та наслідків розпорядження землями Кремінського району за межами населених пунктів у відношенні приватних осіб та осіб з іноземними інвестиціями, начебто направлених на суспільну необхідність не витримує ніякої критики. Оскільки відповідач заплутався в визначенні понять суспільної потреби і необхідності. А навпаки підтверджує той факт, що компетенція з припинення та надання права користування на таких землях Кремінського району дійсно відноситься до Кремінської районної державної адміністрації. Оскільки відповідач цього і не заперечує.
Ґрунтування позиції відповідача, як на підставу спростування позову - на розгляд заяви позивача про припинення права користування земельною ділянкою за добровільною відмовою землекористувача постійно діючою комісією з питань Дотримання земельного законодавства, оренди землі та сплати податку та орендної плати за землю щодо своєї бездіяльності з припинення права користування земельною ділянкою, є не обґрунтованим,
оскільки комісія не приймає рішення щодо припинення прав користування земельною ділянкою у зв'язку із відмовою землекористувача від права, в силу відсутності повноважень. І відповідач зазначив що ця комісія розглядала питання ВИЛУЧЄННЯ земельної ділянки, на що позивач не наполягав ніколи і не перед ким, тим паче не звертався до цієї комісії.
Натомість відповідач не спростував, і не навів доказів щодо відсутності його бездіяльності, яка ним вчинюється :
Вищезазначене є підтвердженням того, що відповідач діє не згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України. Не виконує зобовязання діяти тільки на підставі, в межах повноважень та засобами, які передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином позов позивач підтримує повністю.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав та суду пояснив, що по заяві позивача від 08.09.2010р. та заяві від 12.10.2010р. щодо припинення права постійного користування земельними ділянками промисловості, які враховуються за ЕКВП «Рубіжанська ТЕЦ - 2», районна державна адміністрація листом від 22.11.2010р. вих. № 13-1/3459 дійсно повідомила позивача про те, що не має повноважень щодо розпорядження земельними ділянками промисловості та порекомендувала звернутися до Луганської обласної державної адміністрації. Вказане здійснене відповідно до ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України. Зазначеною нормою Земельного кодексу України райдержадміністрації надано право вільно розпоряджатися землями лише сільськогосподарського призначення. Повноваження (компетенція) розпоряджатися іншими категоріями земель, районна державна адміністрація мас право лише за такою підставою, як будівництво об'єктів пов'язаних з обслуговуванням потреб територіальної громади району (пункт 3 ч. З ст. 122 ЗКУ). Обласні державні адміністрації у відповідності із частиною 4 статті 122 Земельного кодексу України передають земельні ділянки на їх території із земель державної власності у власність або користування у межах міст обласного значення та межами населених пунктів для всіх потреб, крім випадків, встановлених частиною 3, 7 цієї статті. Тобто, повноваження (компетенція) розпоряджатися земельними ділянками промисловості належать Луганській обласній державній адміністрації, а не Кремінський районній державній адміністрації, до якої позивач звертався з заявами щодо припинення права постійного користування земельними ділянками і до якої заявлений адміністративний позов.
Обґрунтовуючи свою позицію щодо неправомірної відмови в припинені права постійного користування та компетенції райдержадміністрації відносно розпорядження землями промисловості, позивач посилається на наступні документи: розпорядження голови райдержадміністрації від 21.09.2004р. № 793, повідомлення (лист) від 01.09.2008р. № 13-2/2702, повідомлення (лист) від 27.11.2008р. № 01-25/1031, розпорядження голови райдержадміністрації від 30.03.2010р. № 226.
Відповідач вважає, що зазначені документи не можуть бути прийняті судом як доказ правоти позивача.
Щодо розпорядження голови райдержадміністрації від 21.09.2004р. № 793 «Про вилучення та передачу в оренду земельної ділянки ПВКП «Ліміт». Зазначене розпорядження голови райдержадміністрації було прийняте у відповідності до частини З статті 149 Земельного кодексу України, якою надано право районній державній адміністрації саме вилучати земельні ділянки з користування для будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням потреб територіальної громади району. Згідно з клопотанням та пунктом 2 Статуту Приватного виробничого комерційного підприємства «Ліміт», діяльність підприємства направлена на діяльність визначену частиною 3 статті 149 ЗКУ.
Щодо повідомлення (листа) Кремінської райдержадміністрації від 01.09.2008р. № 13-12/2702. Даним листом позивача повідомлено про вилучення земельних ділянок промисловості із землекористування ЕВКП «Рубіжанська ТЕЦ - 2»згідно розпорядження голови райдержадміністрації від 21.09.2004р. «Про вилучення та передачу в оренду земельної ділянки ПВКП»та розпорядження від 22.08.2006р. № 379 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренди підприємству з 100% іноземною інвестицією «Інтергазсінтез». У пункті 2 розпорядження голови райдержадміністрації від 22.08.2006р. № 379 зазначено саме «вилучити із землекористування Рубіжанської ТЕЦ - 2 ...». Мета використання вилученої земельної ділянки промисловості ПП «ІнтерГаз Сінтез»- це розміщення виробничих цехів, тобто діяльність підприємства ,направлена на діяльність, визначену частиною 3 статті 149 ЗКУ.
Щодо повідомлення (листа) Кремінської райдержадміністрації від 27.11.2008р. № 01-25/1031. Даним листом відділ Держкомзему у Кремінському районі повідомив позивача про площу земельних ділянок, які числяться за підприємством та про припинення права постійного користування відносно земельної ділянки площею 2.9250 га. Щодо формулювання «припинення права постійного користування», відповідно до Глави 22 «Припинення прав на землю»Земельного кодексу України (етапі 142, 149), припинення права на землю може здійснюватись як за механізмом «припинення права постійного користування»та і за «вилученням земельної ділянки з користування». Здійснення кожного окремого механізму припинення права на землю потребує наявності певних повноважень та обставин.
Щодо розпорядження голови райдержадміністрації від 30.03.2010р. № 226 «Про надання дозволу на складання технічної документації із землеустрою та укладення тимчасового договору оренди з ЗАТ «Рубіжанськбуд». Згідно з пунктом 3 Статуту Закритого акціонерного товариства «Рубіжанськбуд», діяльність підприємства направлена на діяльність, визначену частиною 3 статті 149 ЗКУ.
Відносно заяви до Кремінської райдержадміністрації від 12.08.2011р. № 213/30648393-11 позивач у позові зазначає «... відповідач не реагує на заяву позивача...Цю бездіяльність позивач розглядає, як відмову відповідачем в реалізації права...»Дана заява позивача була винесена на розгляд постійно діючої комісії з питань дотримання земельного законодавства, оренди землі, земельних часток (паїв) та сплати податку і орендної плати за землю 31 серпня 2011р. (протокол додається). За результатами розгляду, з метою вивчення питання щодо можливості вилучення земельної ділянки, прийнято рішення повідомити заявника про необхідність надання довідки з КП «Кремінське районне бюро технічної інвентаризації»про наявність об'єктів нерухомого майна, яке враховується за ЕВКП «Рубіжанська ТЕЦ - 2»та запросити заявника для всебічного розгляду питання (надання роз'яснень) на наступне засідання комісії. Про зазначене позивач був повідомлений належним чином (лист від 07.09.2011р. вих. № 52-1/2047), але до теперішнього часу жодних дій позивач не здійснив. Таким чином, робота по розгляду звернень позивача велася, що підтверджується копіями відповідної документації (додаються).
З огляду на вищевикладене, керуючись ст. 122, ст. 149 Земельного кодексу України, ст. 49, ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України представник відповідача просить суд відмовити Енергетичному виробничому комунальному підприємству «Рубіжанська теплоелектроцентраль № 2»в особі арбітражного керуючого Льовіна А.П. у задоволені позовних вимог про визнання бездіяльності неправомірної щодо припинення права постійного користування земельною ділянкою та про зобов'язання Кремінської районної державної адміністрації припинити право постійного користування земельною ділянкою, яка знаходиться за межами населеного пункту на території Кремінської міської ради, загальною площею 34,8475 га, в т.ч. землі промисловості - 32,8375 га. інші землі - 2.01 га.
Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягаючими задоволенню за наступними підставами.
Згідно копії Постанови Господарського суду Луганської області від 30.10.2008 року по справі №21/596 визнано банкрутом - Енергетичне виробниче комунальне підприємство «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2»та призначено ліквідатора - арбітражного керуючого Льовіна А.П. / а. с. 4-8/.
Згідно копії рішення Кремінської районної ради 23 скликання 13сесії «Про закріплення права користування землею»від 18.05.2000 року №5/5 /а. с. 11/ банкруту було надано право постійного користування на землях Кремінського району загальною площею 48.1 га.
Згідно копії повідомлення відділу Держкомзему у Кремінському районі Луганської області від 24.06.2010; за вих.. №01-15/2685 /а. с. 12/ Держкомзем повідомив позивача про те, що за даними державного земельного кадастру за банкрутом числяться земельні ділянки на праві користування на території Кремінського району Кремінської міської ради за межами населених пунктів загальною площею 34.8475 га. в т.ч.: землі промисловості - 32,8375 га, інші землі - 2,01 га.
Згідно копії повідомлення Кремінської РДА від 22.11.2010р. / а. с. 15/, Кремінська районна державна адміністрація повідомила позивача про те, що не має повноважень розпорядження землями промисловості які числяться за банкрутом та порекомендувала звернутися для вирішення вказаного питання до Луганської обласної державної адміністрації
Згідно копії повідомлення Відділу Держкомзему в Кремінському районі Луганської області від 27.11.2008. №01-25/103І / а. с. 16/ розпорядженням голови Кремінської райдержадміністрації від 24.01.2008р. №52 та від 26.08.2008р. №558 припинено право користування частини земельної ділянки ЕВКП «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2»загальною площею 2, 9250га. та передано в оренду ТОВ «Рубіжанській трубний завод».
Згідно копії розпорядженням голови Кремінської райдержадміністрації від 21.09.2004р. №793, вилучені із землекористування позивача та передані в оренду ПВКП «Ліміт»0,35га. /а. с. 18/.
Згідно копії розпорядженням голови Кремінської райдержадміністрації від 30.03.2010р. № 226, ЗАТ «Рубіжанськбуд»наданий дозвіл на складання технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою, площею 0,42га. /а. с.19/.
Згідно копії заяви позивача на адресу відповідача /а. с. 20/ позивач прохав відповідача припинити право постійного користування земельною ділянкою Енергетичному виробничому комунальному підприємству «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2»на території Кремінського району Кремінської міської ради за межами населених пунктів загальною площею 34,8475 га, в т.ч.: землі промисловості - 32,8375 га, інші землі - 2,07 га.
Згідно Закону України «Про районні державні адміністрації»:
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Місцеві державні адміністрації та їх місце в системі органів виконавчої влади
Виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Особливості здійснення виконавчої влади у містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.
Глава 1. ПОВНОВАЖЕННЯ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ
АДМІНІСТРАЦІЙ
Стаття 13. Питання, що вирішуються місцевими державними адміністраціями
До відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань:
1) забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів
громадян;
2) соціально-економічного розвитку відповідних територій;
3) бюджету, фінансів та обліку;
4) управління майном, приватизації та підприємництва;
5) промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту і зв'язку;
6) науки, освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури і спорту, сім'ї, жінок, молоді та неповнолітніх;
7) використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля;
8) зовнішньоекономічної діяльності;
9) оборонної роботи та мобілізаційної підготовки;
10) соціального захисту, зайнятості населення, праці та заробітної плати. Місцеві державні адміністрації вирішують й інші питання, віднесені законами до їх повноважень.
Згідно Земельного кодексу України,
Стаття 122. Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування
1. Сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
2. Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, районні ради передають земельні ділянки у власність або у користування із відповідних земель спільної власності територіальних громад для всіх потреб.
3. Районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для:
а) сільськогосподарського використання;
б) ведення водного господарства, крім випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті
в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо) з урахуванням вимог частини шостої цієї статті, крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті.
4. Обласні державні адміністрації передають земельні ділянки на їх території із земель державної власності у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів для всіх потреб, крім випадків, визначених частинами третьою, сьомою цієї статті.
5. Київська та Севастопольська міські державні адміністрації передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах їх територій для всіх потреб, крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті.
6. Рада міністрів Автономної Республіки Крим на території Автономної Республіки Крим передає земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст та за їх межами для всіх потреб, крім випадків, визначених частинами третьою, сьомою цієї статті, а також погоджує передачу таких земель у власність або у користування районними державними адміністраціями на їх території для будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо).
7. Кабінет Міністрів України передає земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у випадках, визначених статтями 149, 150 цього Кодексу.
Стаття 141. Підстави припинення права користування земельною ділянкою Підставами припинення права користування земельною ділянкою є:
а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою;
б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом;
в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій.
г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам; ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;
д) систематична несплата земельного податку або орендної плати;
е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці;
є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини.
Стаття 142. Добровільна відмова від права власності або права постійного користування земельною ділянкою
1. Припинення права власності на земельну ділянку у разі добровільної відмови власника землі на користь держави або територіальної громади здійснюється за його заявою до відповідного органу.
2. Органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у разі згоди на одержання права власності на земельну ділянку укладають угоду про передачу права власності на земельну ділянку. Угода про передачу права власності на земельну ділянку підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
3. Припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки.
4. Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою, про що повідомляє органи державної реєстрації.
Згідно Розділ X Земельного кодексу України:
ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
2. До розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці другому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради з урахуванням вимог абзацу третього цього пункту, а за межами населених пунктів відповідні органи виконавчої влади. { Абзац перший пункту 12 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законом N 3123-УІ ( 3123-17 ) від 03.03.2011 }
Державні органи приватизації здійснюють розпорядження (крім відчуження земель, на яких розташовані об'єкти, що не підлягають приватизації) землями, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства, у статутних капіталах яких державі належать частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, а також продаж земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації.
До розмежування земель державної та комунальної власності Рада міністрів Автономної Республіки Крим на території Автономної Республіки Крим здійснює розпорядження землями за межами населених пунктів відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом. Надання та зміна цільового призначення земель водного фонду, історико-культурного, лісогосподарського, оздоровчого,
рекреаційного, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення в межах населених пунктів (крім земель, переданих у приватну власність та земель, зазначених в абзаці другому цього пункту) здійснюється за погодженням з Радою міністрів Автономної Республіки Крим. { Пункт 12 розділу X доповнено абзацом третім згідно із Законом N 3123-УІ ( 3123-17 ) від 03.03.2011 } { Пункт 12 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законами N 3235-ІУ ( 3235-15 ) від 20.12.2005, N 489-У ( 489-16 ) від 19.12.2006; в редакції Законів N 107-41 ( 107-17 ) від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2008 ( у010р710-08 ) від 22.05.2008, И309-УІ ( 309-17 ) від 03.06.2008 }
Таким чином на думку суду відповідач має повноваження щодо вирішення питання позивача викладеного позивачем у заяві від12.08.2011р.
Керуючись ст. ст. 7, 18, 159, 160, 161, 186 Кодексу адміністративного судочинства України", ст. ст. 17, 141, 142, п.12 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Енергетичного виробничого комунального підприємства «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2»до Кремінської райдержадміністрації Луганської області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити певні дії задовольнити у повному обсязі.
Визнати бездіяльність Кремінської райдержадміністрації Луганської області щодо припинення права користування земельною ділянкою Енергетичному виробничому комунальному підприємству «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2» неправомірною.
Зобовязати Кремінську райдержадміністрацію Луганської області припинити право постійного користування земельною ділянкою Енергетичному виробничому комунальному підприємству «Рубіжанська теплоелектроцентраль №2»на території Кремінського району Кремінської міської ради за межами населених пунктів загальною площею 34,8475га в тому числі: землі промисловості 32,8375га.. інші 2,01га.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення.
СуддяКостроба Ю.Ю.