Справа|річ| №3-1764/11
П О С Т А Н О В А|постанова|
іменем України
6 жовтня 2011 року місто Бахчисарай
суддя Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим Радькова І.В., розглянувши|розглядувати| матеріали відносно|ставленні|:
ОСОБА_1, 1979 року народження, працюючого головним бухгалтером ВАТ санаторій для батьків з дітьми «Черноморець», що мешкає в АДРЕСА_1
по ст. 163 1ч.1 КУпАП
в с т а н о в и в:
відносно ОСОБА_1. 15.08.2011 року було складено адміністративний протокол по ст. 163 1ч.1 КУпАП згідно котрому при перевірці ВАТ санаторій для батьків з дітьми «Черноморець»було встановлено порушення ведення податкового обліку у частині заниження показання ВД шляхом заниження приросту ТМУ на вартість ТМУ, використаних на ремонти на 50% вартості бензину на нові автомобілі, та не вираховування сум отриманої від фізичних осіб зворотної фінансової допомоги, завищення ВВ на суму здійснених ремонтів ОФ на які нараховується амортизація, не здійснення корегування ПК на долю дитячих путівок, заниження податку з доходів фізичних осіб, чим було порушено п.п. 4.1.6, 4.1 ст. 4, 5.3.2, 5.3.9, 5.3, 5.4.10, 5.4, 5.9 ст. 5 ЗУ «Про податок на прибуток»та п.п. 8.1.2, 8.1 ст. 8 ЗУ «Про податок з доходів фізичних осіб».
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю у звязку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, що передбачене ст. 163 1 ч.1 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Судом встановлено, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення дії ОСОБА_1. були кваліфіковані по ст. 163 1 ч.1 КУпАП.
Статтею 163 1 ч.1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Субєктами правопорушення можуть бути керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій (заступники керівників з фінансово-економічних питань, головні бухгалтери тощо).
Обєктивною стороною правопорушення, є а) відсутність податкового обліку; б) порушення субєктом даного правопорушення податкового обліку, зокрема, неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачене законами України.
Субєктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
Однак виходячи зі складеного протоколу визначити всі вказані складові правопорушення не представляється можливим, оскільки протокол не містить в собі суті правопорушення. Так, не вказано, чому саме в діях ОСОБА_1. (є лі він відповідальною особою за вчинення даної операції) убачається порушення п.п. 4.1.6, 4.1 ст. 4, 5.3.2, 5.3.9, 5.3, 5.4.10, 5.4, 5.9 ст. 5 ЗУ «Про податок на прибуток»та п.п. 8.1.2, 8.1 ст. 8 ЗУ «Про податок з доходів фізичних осіб», не визначено якими діями (або бездіяльністю) він допустив дані порушення, входило лі це до його повноважень, а також коли саме було допущено дане правопорушення.
Крім того, сам протокол не містить даних про те на яку суму було занижено показники ВД, що саме було не враховано при отриманні фінансової допомоги, на яку суму завищено ВВ, яке повинно було бути проведено корегування ПК, на яку суму було занижено податки.
Посилання же в протоколі на акт 181/23/05532351 від 13.07.2011 року не відповідає викладенню суті правопорушення і нормам чинного законодавства. Відповідно до положення ст. 256 КУпАП, котра в свою чергу не передбачає права особи, що склала протокол відсилати орган, що розглядає матеріал за для встановлення суті правопорушення до інших документів, що є наявними в матеріалі, оскільки це призводить безпосередньо до порушення прав особи, котра притягується до адміністративної відповідальності.
Також, як випливає із протоколу про адміністративне правопорушення право ОСОБА_1 на надання пояснень з приводу складеного протоколу було порушено, оскільки вказання в графі «пояснення порушника»-«без пояснень»не свідчить про те, що особі взагалі надавалося таке право т.я. будь які докази цьому в матеріалі відсутні.
Вищевикладене свідчить про відсутність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст. 1631ч.1 КУпАП.
На підставі ст. 163 1ч.1 КУпАП, керуючись ст. 247 п.1 КУпАП
п о с т а н о в и в:
провадження у справі про притягання ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ст. 1631 ч.1 КУпАП закрити у звязку із відсутністю в його діях складу правопорушення.
На постанову|постанову| може бути принесена апеляційна скарга до Апеляційного суду АРК через Бахчисарайський районний суд АРК протягом 10 днів з дня її винесення.
|із| Суддя
3-1764/2011