h
справа № 2-а-3707/08
категорія 48
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2008 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Попової О. Г.,
при секретарі - Снігірьовій О.С
з участю представника позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції
до товариства з обмеженою відповідальністю "ТАМ"
про надання дозволу на проведення позапланової перевірки,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до адміністративного суду з вказаним позовом. Просить надати Коростенській ОДПІ дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки ТОВ “ТАМ”по питанню дотримання вимог валютного законодавства за період з 01.08.2007 року по дату проведення такої перевірки. Свої вимоги мотивують тим, що на адресу податкової інспекції надійшли повідомлення з банків про порушення відповідачем вимог законодавства по контрактам. На листи про надання письмових пояснень та документального підтвердження щодо виконання контрактів відповідач не надав повних відповідей. Тому виникла необхідність у проведенні такої перевірки.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився. Про день, час та місце розгляду справи повідомлявся вчасно та належним чином. Заперечень проти позовних вимог суду не направив.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановив: відповідач ТОВ “ТАМ”зареєстроване як платник податків у Коростенській ОДПІ, код 30273417.
В судовому засіданні встановлено, що10.12.2007 року на адресу Коростенської ОДПІ надійшло повідомлення від АКБ “Форум”про виявлені порушення валютного законодавства підприємством “ТАМ”по контракту № 1007/07/RUS від 14.08.2007 року.
14.01.2008 року на адресу Коростенської ОДПІ від КБ “Експобанк” надійшло повідомлення про виявлені порушення валютного законодавства підприємством ТОВ “ТАМ”по контракту № 060807 від 06.08.2007 року.
На підставі отриманої інформації позивачем направлялись на адресу ТОВ “ТАМ”листи від 12.12.2007 року № 18797/7/233-10 та від 17.01.2008 року № 662/7/233-10 про надання письмових пояснень та документального підтвердження щодо виконання вищевказаних контрактів.
На лист від 12.12.2007 року № 18797/7/233-10 керівником ТОВ “ТАМ”була надана відповідь за вих. № 14/01/2008-2 про те, що всі документи по виконанню контракту № 1007/07/RUS від 14.08.2007 року будуть надані при проведенні документальної перевірки.
На лист від 17.01.2008 року № 662/7/233-10 відповідь до Коростенської ОДПІ взагалі не надходила.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті”порушення резидентами термінів розрахунків тягне за собою стягнення пені за кожен день прострочення у розмірі 0,3 % від суми неодержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перераховані у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Державні податкові інспекції вправі за наслідками документальних перевірок стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею.
Згідно ст.11 Закону України “Про державну податкову службу”органи державної податкової служби мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки, а також планові та позапланові виїзні перевірки щодо додержання валютного законодавства юридичними особами.
Відповідно до ст. 11-1 Закону України “Про державну податкову службу”планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків не частіше одного разу на календарний рік згідно плану роботи податкового органу.
Підстави для проведення позапланової виїзної перевірки викладені в ч. 2 ст. 1-1 Закону України “Про державну податкову службу”і може здійснюватись лише на підставі рішення суду.
Отримання відомостей з банківських установ про порушення валютного законодавства підприємством, відповідно до ст. 11-1 Закону України “Про державну податкову службу”, є підставою для проведення позапланової виїзної документальної перевірки органами державної податкової служби.
З урахуванням всіх обставин по справі, суд вважає, що є всі підстави для задоволення позовних вимог.
Керуючись Законом України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-12, Закону України “Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті”від 23.09.1994 року № 184, ст. ст. 86, 158 - 163, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Надати двом податковим ревізорам-інспекторам Коростенській ОДПІ дозвіл на проведення виїзної позапланової перевірки ТОВ “ТАМ”по питанню дотримання останнім вимог валютного законодавства за період з 01.08.2007 року по дату проведення перевірки протягом 10 робочих днів з наступного дня після вступу рішення суду в законну силу.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.Г. Попова