ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" травня 2008 р. Справа № 9/236-АП-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Шевченко М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Прокурора Генічеського району Херсонської області в інтересах державив особі Державної податкової інспекції у Генічеському районі, м. Генічеськ Херсонської області
до приватного підприємця ОСОБА_1, м. Генічеськ Херсонської області
про стягнення 2576,37 грн.
за участю прокурора Мяснікова К.К.
представників сторін:
від позивача - не прибув;
від відповідача - не прибув.
Суть спору: прокурор Генічеського району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Генічеському районі звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача - ПП ОСОБА_1 податковий борг по податку на додану вартість в сумі 2576,37 грн.
Прокурор підтримав позовні вимоги в повному обсязі та надав суду заяву в якій просить долучити до матеріалів справи копію направлення на перевірку №1282 та копію висновку ДПІ у Генічеському районі. Дану заяву суд прийняв до розгляду та долучив до матеріалів справи.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про причини своєї неявки суд не повідомив.
Відповідач в судове засідання не прибув, відзив на позовну заяву та витребуваних судом документів не надав, про причини неявки суд не повідомив.
За таких обставин розгляд справи здійснюється за наявними в ній доказами відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши прокурора, суд
В С Т А Н О В И В:
ДПІ у Генічеському районі згідно з положеннями Закону України “Про державну податкову службу в Україні” має статус юридичної особи і є органом державної виконавчої влади, уповноваженим здійснювати функції держави у спірних правовідносинах щодо контролю з питань правильності нарахування та надходження податків та інших обов'язкових платежів до бюджетів різних рівнів.
Матеріали справи свідчать, що відповідач - приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрован як суб'єкт підприємницької діяльності Генічеською РДА та взятий на облік як платник податків ДПІ у Генічеському районі.
Посадовими особами ДПІ у Генічеському районі 30.11.2007р. проведено документальну перевірку згідно плану-графіку проведення перевірок з питань дотримання вимог податкового законодавства суб'єктами господарської діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 за період з 04.01.2006р. по 30.09.2007р., за результатами якої складено акт №79/17-2/НОМЕР_1 в якому зафіксовано порушення відповідачем п.п.7.4.5 п.7.4 ст. 7 ЗУ від 03.04.1997 №168/97-ВР "Про податок на додану вартість" та донараховано ПДВ за вересень 2007р. - 2000,00 грн.
На підставі даного акту перевірки податковим органом 05.12.2007р. відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0001041202/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 2600,00 грн. з якої за основним платежем - 2000,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 600,00 грн.
Відповідач за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності станом на 17.03.2008 р. має податковий борг по податку на додану вартість в сумі 2576,37 грн., що підтверджується актом від 17.03.2008р., податковим повідомленням-рішенням №0004041702/0 від 05.12.2007р. та іншими матеріалами справи.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-ІІІ, податковим боргом визнається податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Положеннями ст. 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.1 ч.3 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. №1251-ХІІ платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) в установлені законом строки.
Таким чином, на час вирішення спору в суді сума податкового боргу є узгодженою, доказів її оскарження або сплати відповідачем суду не надано.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно положень ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, відповідач жодних доказів суду не надав, в судове засідання по справі не прибув, про причини своєї неявки суд жодним чином не інформував.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 2576,37 грн.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено прокурора про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податковий борг по податку на додану вартість в сумі 2576,37 грн. до Державного бюджету на р/р 31116029700112*;101, призначення платежу 24103822, отримувач відділення держказначейства України, в установі банку ГУДКУ у Херсоснькій області, м. Херсон МФО 852010
3.Постанову надіслати сторонам по справі та прокурору.
4.Виконавчий лист видати за заявою стягувача після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 02.06.2008р.