Єдиний державний реєстр судових рішень 04.11.2011 Суддя: Коваленко В. О.
Справа № 2-2415/11
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
4 листопада 2011 рокум. Горлівка
Центрально-Міський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі:
головуючого-судді Коваленко В.О.,
при секретарі Баштовій А.В.,
учасники судового процесу:
представник позивача Новак Т.О., Токаренко Т.М. (не зявилися)
відповідач ОСОБА_3 (не зявилась),
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго»в особі Центральних електричних мереж ПАТ «Донецькобленерго»до ОСОБА_3 про стягнення сими без облікової спожитої електроенергії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач Публічне акціонерне товариство «Донецькобленерго»в особі Центральних електричних мереж ПАТ «Донецькобленерго»звернувся до суду з позовом про стягнення сими без облікової спожитої електроенергії до відповідача ОСОБА_3 і в обґрунтування позовних вимог зазначив, що позивач постачає електроенергію відповідачу, про що свідчить лицевий рахунок № НОМЕР_1. 21 травня 2008 року при перевірці представниками позивача виконання вимог Закону України «Про електроенергетику», Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ № 1357 від 26.07.99 року за місцем проживання відповідача за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено порушення ним п. 48 Правил, у виді без облікового користування електроенергією без дозволу енергопостачальника, а саме: крадіжка розрахункового приладу обліку електроенергії (відсутній електролічильник). Оскільки відповідач не бажає відшкодувати суму заборгованості в добровільному порядку, позивач просить суд стягнути з нього 1482,57 гривень на його користь. Крім того, просить стягнути з відповідача на його користь судовий збір в сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень.
Представник позивача в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду заяву з проханням розглядати справу за його відсутності, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_3 до судового засідання не зявився, про час та місце розгляду справи по суті повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив, клопотання про відкладення слухання справи від неї до суду не надходило.
Суд вважає, що в справі є достатньо матеріалів про права i взаємовідносини сторін i немає необхідності вислуховувати особисті пояснення осіб, які не з'явилися до суду. Враховуючи думку позивача, те що відповідач належним чином сповіщений про розгляд стосовно нього цивільної справи, суд дану справу розглядає у порядку заочного провадження.
Судом встановлено, що згідно акту № 059567 від 21.05.2008 року про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем, складеного представниками Горлівського РЕМ ВАТ «Донецькобленерго»за адресою: місто Горлівка, вул. Амурська, буд. 20, виявлено порушення правил користування електричною енергією для населення та умов договору безоблікове споживання електроенергії, крадіжка розрахункового приладу обліку електроенергії (відсутній електролічильник). Акт складений представниками позивача у присутності споживача ОСОБА_3, про що свідчить її підпис в акті. /а.с. 6/.
Особовий рахунок № НОМЕР_1, відкритий на імя відповідача ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 /а.с. 5/.
Відповідно до протоколу засідання комісії Горлівського РЕС № 316 від 17.07.2008 року нарахована за безоблікове споживання електроенергії за шість місяців 1482,57 грн. /а.с. 7/.
Відповідно до преамбули статуту ПАТ «Донецькобленерго», затвердженого загальними зборами акціонерів ВАТ «Донецькобленерго»13 квітня 2011 року, ВАТ перейменовано у ПАТ.
Дослідивши надані суду докази у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги, предявлені позивачем Публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго»в особі Центральних електричних мереж ВАТ «Донецькобленерго»підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про електроенергетику»безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії згідно із законодавством України. За змістом статті 27 цього Закону правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до обєктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку. Методика розрахунку розміру шкоди, завданої енергопостачальнику внаслідок викрадення електроенергії, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Керуючись пунктами 37 і 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26 липня 1999 року енергопостачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними споживачем під час користування електричною енергією, споживач електричної енергії зобов'язаний забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку.
Згідно пунктів 48 і 53 зазначених Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за споживання електричної енергії без приладів обліку, при цьому розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується з посиланням на відповідні пункти цих Правил та затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 р. N 562 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що з вини відповідача, який безобліково користувався електричною енергією, позивачу спричинено збитки, а тому є підстави для стягнення з відповідача на користь позивача суму не облікованої електричної енергії 1482 гривень 57 копійки.
Доказів на спростування даних, викладених у акті, складеному позивачем 21.05.2008 року суду не надано і в судовому засіданні не встановлено.
Строк позовної давності на час звернення до суду 08 липня 2010 року не порушений.
Відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню витрати на оплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 30 гривень /а.с. 23/. У задоволенні вимог про стягнення судового збору та оплати інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи відмовити, оскільки позивачем не надано доказів про понесення таких витрат.
Відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України з відповідача на користь держави підлягають стягненню на користь держави - судовий збір в сумі 51 гривня.
На підставі ст.1166, ч.4 ст.1193 ЦК України, ст.ст.26, 27 Закону України «Про електроенергетику», п.п. 37, 42, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою КМУ № 1357 від 26.07.1999 року, керуючись ст.ст.10, 11, 57, 209, 212, 213, 214, 215, 294 ЦПК України, суд
В И Р I Ш И В:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго»в особі Центральних електричних мереж ПАТ «Донецькобленерго»до ОСОБА_3 про стягнення сими без облікової спожитої електроенергії задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Публічного акціонерного товариства «Донецькобленерго»в особі Центральних електричних мереж ПАТ «Донецькобленерго» на п/р № 260303021 в ОПЕРВ філії Донецького обласного управління ВАТ «Ощадбанк», МФО 335106, код ЄДРПОУ 00130903 суму недооблікованої електроенергії в сумі 1482 гривень 57 копійки та на поточний рахунок № 26008301551560 у філії Центрально-Міського відділення «Промінвестбанк»м. Горлівки МФО 334464, код ЄДРПОУ 00130903 сплачений позивачем витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гривень, а всього 1512 (одну тисячу пятсот дванадцять) гривень 57 копійок.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в сумі 51 (пятдесят одну) гривню.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду вступає в законну силу після закінчення терміну подачі апеляційної скарги, яка подається до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СуддяВ. О. Коваленко
Судове рішення № 19139879, Центрально-Міський районний суд м. Горлівки було прийнято 04.11.2011. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити важливі відомості.
Це рішення відноситься до справи № 2-2415/11. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: