ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Україна, 10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, тел.42-24-91
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2008 р. Справа № 2-а-25738/07
Категорія –72
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого –судді Щавінського В.Р.
при секретарі Шевчук О.М.,
за участю представників сторін:
- від позивача: Латиш А.В., представник за довіреністю,
- від відповідача: не з”явився,
- від прокуратури: Вихристюк О.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовомВ.о. прокурора м.Житомира в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Житомирі
доКомунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №13
простягнення 30645,27грн., -
В С Т А Н О В И В :
В.о. прокурора м.Житомира звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Житомирі з позовом про стягнення з Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №13 заборгованості перед бюджетом за рахунок активів в сумі 30645,27грн., в якому зазначає, що відповідач станом на 06.12.2007 року має заборгованість перед бюджетом у вигляді несплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 30645,27грн.
У судову засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив стягнути на його користь 30645,27грн. податкового боргу.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №13 зареєстроване Виконавчим комітетом Житомирської міської Ради 23.01.1992 року за №45. Як платник податків знаходиться на податковому обліку в ДПІ у м.Житомирі з 04.03.1992 року.
На момент вирішення спору по суті відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” і на даний час є боржником перед бюджетом.
Як вбачається з матеріалів справи прокуратурою м.Житомира при здійсненні нагляду за додержанням вимог законодавства в сфері економіки, а саме: в частині своєчасності сплати податків та обов”язкових зборів (платежів) до бюджету встановлено, що КВЖРЕП №13 своєчасно та повному обсязі не сплачував податок з доході фізичних осіб, в зв"зку з чим у нього утвориласґя заборгованість в сумі 30645,27грн., що підтверджується довідкою №1323 від 06.12.2007 року.
Дані щодо погашення відповідачем податкової заборгованості в сумі 30645,27,00грн. на час розгляду справи в матеріалах справи відсутні.
Вказані правовідносини регулюються Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21 грудня 2000 року.
Згідно ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платники податків це юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" платниками податку є резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи.
Згідно вимог п.8.1.2 ст.8 вказаного закону податок з доходів фізичних осіб підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають праваприймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковувани2й дохід нараховується, яле не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Пунктом 16.3.2 ст.16 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" передбачено, що юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.
Абзац "а" п.19.2 ст.19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" передбачає, що податковий агент (юридична особа, її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) зобов"язаний своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Підпунктом 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкових зобов’язань можуть бути примусово стягнені активи платника податків, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на викладене, позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись Законом України „ Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, ст. ст. 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №13 (пр-зд Академіка Тутковського, 15, м.Житомир, 10000, ідент. код 13567323) на користь Державної податкової інспекції у м.Житомирі (пл.Перемоги, 2, м.Житомир, 10014, р/р 35215009000857 в УДК в Житомирській області, МФО 811039) 30645,27грн. податкового боргу.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.Р.Щавінський