Єдиний державний реєстр судових рішень Дата документу: 20.07.2011
Справа № 3-1736/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2011 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Крамаренко І.А.., розглянувши матеріал, що надійшов з спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжя про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює головним бухгалтером ВАТ «Запоріжжяобленерго», що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, при перевірці ВАТ „Запоріжжяобленерго”, встановлено неутримання та неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів в загальній сумі 3119,12 грн., що підтверджується актом від 16.05.2011 № 115/08-05/00130926, чим було порушено п.п. 7.3 ст. 7, абз. 1 п.п. 9.11.3 п. 9.11 ст. 9, п. 16.2, п.п. 16.3.2 п. 16.3 ст. 16 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб " від 22.05.2003 № 889 - IV із змінами та доповненнями.
Присутній у судовому засіданні представник ОСОБА_2, який діє на підставі доручення від 25 травня 2011 року, зазначив про не визнання ОСОБА_1, своєї вини, та пояснив, що податкове повідомлення рішення Спеціалізованої державної інспекції по роботи з великими платниками податків у м. Запоріжжі від 16.06.2011 року № 0000950805 оскаржується, 09.06.2011 р. була подана скарга до ДПА у Запорізькій області про визнання протиправними та скасування вищезазначеного податкового повідомлення-рішення.
Заслухавши пояснення представника ОСОБА_2, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи про адміністративне правопорушення, надані письмові пояснення, суд приходить до висновку, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з наступних підстав.
Згідно ст.9 КУпАп України, адміністративне правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.280 КупАп України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов”язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вказано в протоколі про адміністративне правопорушення від 26.05.2011 року складеного відносно ОСОБА_1, при перевірці ВАТ „Запоріжжяобленерго”, було встановлено неутримання та неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів в загальній сумі 3119,12 грн., що підтверджується актом про результати планової виїзної перевірки ВАТ „Запоріжжяобленерго” з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2009 р. по 31.12.2010 р.
Згідно із ст.ст. 9, 33 КУпАП наявність вини особи є обов'язковою умовою для її притягнення до адміністративної відповідальності, тобто обов”язковим чинником складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.п. 5.2.4 Закону № 2181 при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Згідно пояснень представника правопорушника, вказане податкове повідомлення рішення Спеціалізованої державної інспекції по роботи з великими платниками податків у м. Запоріжжі від 16.06.2011 року № 0000950805 оскаржується, і тому на час розгляду справи в суді не може бути належним доказом вини ОСОБА_1 Інших доказів вини ОСОБА_1 в порушенні п.п. 7.3 ст. 7, абз. 1 п.п. 9.11.3 п. 9.11 ст. 9, п. 16.2, п.п. 16.3.2 п. 16.3 ст. 16 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб " від 22.05.2003 № 889 - IV із змінами та доповненнями матеріалами адміністративної справи не встановлено.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.п.1 ч.1 ст.247, ст.163-4, ст..ст.268, 283, 284 КУПАП , суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-4 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області, через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: І.А. Крамаренко