ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.07.08 Справа№ 2/283-7/109
за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області
до відповідача: Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго”, м. Львів
про: стягнення 2976878,70 грн.
Суддя Білоус Б.О.
Секретар судового засідання
Качур Р.П.
м. Львів, вул. Личаківська, 81
Зал судового засідання № 205
Представники сторін:
від позивача: Грицак О.. довір. № 10-499 від 26.05.08 р.
від відповідача : Іващук О.В., довір. № 4 від 22.01.08 р.
в судовому засіданні брав участь помічник прокурора м. Львова Дзьоба Н.С., посв. № 130
До господарського суду Львівської області подано адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області до Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго”, м. Львів про стягнення 2976878,70 грн.
Позивачем позовні вимоги підтримано повністю, з підстав, викладених у позові.
Відповідач в судовому засіданні 02.07.08 р. позовні вимоги визнав повністю, просив відстрочити виконання рішення у зв’язку з важким фінансовим становищем.
Позивач щодо заявленого клопотання про відстрочення суми заборгованості не заперечив.
Прокурор щодо заявленого клопотання та відстрочення суми заборгованості не заперечив.
Клопотання відповідача про відстрочення виконання рішення суду не суперечить рішенню Пленуму Вищого арбітражного суду України від 09.02.1999 р., в п. 9 якого зазначено, що розстрочка виконання рішення може бути надана у тих випадках, коли є достатньо доказів того, що у відповідача з поважних причин (важкий фінансовий стан) не має можливості виконати рішення у встановлений строк.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Державною інспекцією з контролю за цінами проведено перевірку порядку формування та застосування діючих тарифів на теплову енергію та економічну обгрунтованість проекту тарифів на теплову енергію в ЛМКП “Львівтеплоенерго”, в результаті чого виявлено порушення державної дисципліни цін, в зв’язку з чим прийнято рішення про застоування економічних санкцій, яке на даний час підприємством самостійно не виконано.
Результати перевірки відображено в акті від 12.10.06 р. № 000908.
Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 15.02.05 р. № 138 “Про впорядкування тарифів на теплову енергію та послуги з теплопостачання” із змінами, внесеними рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 06.05.05 р. № 410, встановлено тарифи для бюджетних установ і організацій та інших споживачів у розмірі 100,18 грн./Гкал., а також для виконавців комунальних послуг, які в подальшому надають послуги населенню у розмірі 76,16 грн./Гкал.
Проте, в порушення вищезазначених рішень ЛМКП “Львівтеплоенерго” на послуги з постачання теплової енергії для населення, яке проживає у гуртожитках навчальних закладів, що відносяться до житлового фонду, застосовувало завищені тарифи у розмірах 100,18 грн./гкал., що призело до нарахування завищеної плати за відпущену теплову енергію, яка використовується для гуртожитків навчальних закладів.
Загальна сума завищення за період з 01.09.05 р. по 01.09.06 р. склала 1008854,50 грн., а з врахуванням фактичної проплати за відпущену теплову енергію сума необгрунтован одержавної виручки ЛМКП “Львівтеплоенерго” склала 992292,94 грн.
Державної інспекцією з контролю за цінами на підставі ст. 14 Закону України “Про ціни та ціноутворення”, п.п. 1.2, 1.3, 2.1, 3.1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Мінекономіки України та Міністерства фінансів України від 03.12.2001 р. № 298/519, Державною інспекцією цін було прийнято рішення № 159 від 21.11.2006 р. про застосування до ЛМКП “Львівтеплоенерго” економічних санкцій на суму 2976878,70 грн.
Клопотання відповідача про відстрочення сплати боргу підлягає до задоволення.
Враховуючи вищенаведене та те. що відповідачем позовні вимоги визнано, суд має підстави визнати позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення з відстроченням боргу до 1 листопада 2008 року.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати
На підставі вищенаведеного та керуючись п. 7 Прикінцевих та Перехідних Положень ст.ст. 4, 6, 14, 17, 104, 158, 162, 163, 167, 263 п. 4 ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року № 2747-ІV, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити.
Стягнути з Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго” (79054, м. Львів, вул. Данила Апостола, 1, р/р 260022777 в ЛОД АППБ “Аваль” м. Львова, МФО 325570, ЗКПО 05506460) в дохід державного бюджету бюджету м. Львова (р/р 311131006600002 в УДК у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 23949066, код 23030300) 2976878,70 грн. з відстрочення сплати боргу до 1 листопада 2008 року
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя