ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
| "14" травня 2008 р. | Справа № 15а/71-1499 10 год. 10 хв. м. Тернопіль Господарський суд Тернопільської області у складі судді Бучинської Г.Б. при секретарі судового засідання Суховій Р.М. Розглянув справу за позовом Тернопільського транспортного прокурора, м. Тернопіль, вул. С. Бандери, 6 в інтересах держави в особі Урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, в особі Структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, вул. Довга, 7, м. Тернопіль до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1,АДРЕСА_1 про стягнення штрафу в сумі 510 грн.
за участю представників сторін:
прокуратури: не з'явився; позивача: провідний спеціаліст Якубовський О.О. -довіреність № 41/1-8-2507 від 14.03.08р.; відповідача: ОСОБА_1 -підприємець.
Суть справи: Тернопільський транспортний прокурор, м. Тернопіль, вул. С. Бандери, 6, звернувся з позовом в інтересах держави в особі Урядового органу державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується - Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, в особі Структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, вул. Довга, 7, м. Тернопіль, про стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1,АДРЕСА_1, 510 грн. штрафу. Ухвалою суду від 04.01.2008р. відкрито підготовче провадження у справі № 15а/71-1499 та з метою з'ясування можливості врегулювання спору до судового розгляду, забезпечення всебічного та об'єктивного вирішення справи, на підставі ст. 110 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), в межах підготовчого провадження, призначено попереднє засідання на 14.05.2008р., про що сторін повідомлено у відповідності до вимог ст. 33 КАС України. Як вбачається із позовних матеріалів, спірні правовідносини за своїм характером є адміністративно-правовими, у зв'язку з чим справа розглядається згідно положень Кодексу адміністративного судочинства України, що набрав чинності з 01.09.2005р.. В процесі підготовчого провадження представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги повністю. Відповідач позовні вимоги про стягнення штрафних санкцій визнав повністю. Відповідно до ст. 112 КАС України, під час підготовчого провадження у справі, відповідач може повністю або частково визнати адміністративний позов. У разі повного визнання позову відповідачем і прийняття його судом приймається постанова про задоволення адміністративного позову. Суд, розглянувши подану відповідачем заяву щодо визнання позову, приймає її до розгляду, як таку, що подана відповідно до ст. 112 КАС України. Учасникам судового процесу в судовому засіданні роз'яснено їх права і обов'язки, передбачені ст.ст. 49, 51 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.
Згідно вимог ст. 121 Конституції України, Закону України "Про прокуратуру", ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, визначених Законом. Прокурор має право звернутися до господарського суду з позовом в інтересах держави або громадянина. В силу ст. ст. 20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звертатись до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою. Відповідно до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року за № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується, на яку, поряд з іншими завданнями, покладено здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлений перелік порушень законодавства про автомобільний транспорт, при виявленні яких відповідними територіальними управліннями Головної державної інспекції на автомобільному транспорті складається один із передбачених Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 актів, на підставі якого за наслідками розгляду справи виноситься постанова про застосування фінансових санкцій. Зі змісту ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" вбачається, що санкції застосовуються до автомобільних перевізників, якими, відповідно до ст. 1 цього ж Закону є фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами. Як вбачається із матеріалів справи, 04 серпня 2007 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, результати якої оформлені актом № 039480, виявлено, що ОСОБА_2 водій автомобіля ВАЗ 2107, номерний знак НОМЕР_1, який належить Суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1, АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", здійснював перевезення без наявності документів, передбачених ст. 39 Закону, а саме: експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб. Постановою заступника начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області про застосування фінансових санкцій № 032926 від 01.10.2007 року за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт (надання послуг з перевезення пасажирів без наявності документів, передбачених ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт") до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_2, було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 510 грн.. Копію постанови 08.08.2007 року було надіслано відповідачу рекомендованим листом із повідомленням про вручення поштового відправлення № 62436, яку він отримав 29.10.2007 року. Постанову про застосування фінансових санкцій Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1, АДРЕСА_2, у встановленому законодавством порядку не оскаржив. Згідно з п. 28 постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006р. "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" відповідну фінансову санкцію відповідач повинен був перерахувати на вказаний рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Статтями 69 - 71 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Враховуючи, що заборгованість відповідача доведено матеріалами справи в заявленій позивачем сумі, а також зважаючи на те, що відповідач повністю визнав позовні вимоги позивача (заява від 14.05.2008р.), у встановлений строк штраф в добровільному порядку не сплатив, суд вважає позовні вимоги позивача щодо стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_2, 510 грн. штрафних санкцій обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають до задоволення. Зважаючи на норми ч. 4 ст. 94 КАС України, беручи до уваги, що позивач звільнений від сплати судового збору, останній з відповідача не стягується. На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 69-71, 94, 112, 158, 162, 163, 167, п. 6 розділу Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд Тернопільської області ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задоволити. 2.Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2 в доход Державного бюджету України, р/р 31118106700002 в УДК в Тернопільській області, МФО 838012, код 23588119, код платежу 21081100 -510 грн. штрафних санкцій.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі "23" травня 2008р. до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Суддя Г.Б. Бучинська