Постанова № 1905067, 22.05.2008, Господарський суд м. Севастополя

Дата ухвалення
22.05.2008
Номер справи
5020-9/094
Номер документу
1905067
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

 

справа № 5020-9/094

ПОСТАНОВА

і м е н е м У к р а ї н и

"22" травня 2008 р. 15:53 м. Севастополь

Господарський суд міста Севастополя в складі:

судді Рибіной С. А.,

при секретарі: Філонович Є.Д.,

за участю представників сторін

прокурор -Шульга А.М, посвідчення № 438 від 20.02.2006,

позивача -Нікіфорова Г.А., довіреність № 928/09-07 від 12.02.2008;

відповідача -не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурор Ленінського району міста Севастополя в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 188,21 грн.,

Суть спору:

 Прокурор Ленінського району міста Севастополя звернувся до суду із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 188,21 грн., з яких: 162,79 грн. -фінансові санкції, 25,42 грн. -пеня.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем пенсійного законодавства України щодо строків сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2003-2007 роки.

В судовому засіданні 22.05.2008 прокурор заявив уточнені позовні вимоги в частині розподілу стягнутої суми, яке підтримано позивачем (а.с. 55).

Ухвалою суду від 03.04.2008 відкрито провадження по справі, призначено судове засідання на 21.04.2008.

У судове засідання 21.04.2008 відповідач не з'явився, витребуванні судом документи не надав, оголошена усна ухвала про відкладення судового розгляду на 22.05.2008.

Відповідач в судове засідання 22.05.2008 вдруге не з'явився, про причину неявки суд не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, витребувані судом документи, у тому числі відзив на позов, не представив.

 Відповідно до частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

 Враховуючи, що відповідач неодноразово викликався в судове засідання, зобов'язувався надати необхідні для розгляду справи документи, але в суд не з'явився та не надав витребувані документи, строк вирішення спору закінчується, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю відповідача за наявними в ній матеріалами.

Згідно ст.ст. 27, 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, прокурору та представнику позивача роз'яснені їх процесуальні права і обов'язки.

Відповідно до статей 9, 10 Конституції України, статті 9 Європейської хартії регіональних мов (ратифікована Законом України від 15.05.2003), статті 3 Декларації прав національностей України (від 01.11.1991 № 1771), статті 10 Закону України «Про судоустрій України»від 07.02.2002, статті 18 Закону УРСР «Про мови в УРСР»від 28.10.1989, статті 15 Кодексу адміністративного судочинства України суд задовольнив клопотання представника позивача, він давав пояснення по справі російською мовою.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд встановив:

Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави у випадках, передбачених законом.

Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 визначено, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає у чому проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.

Згідно з п. 4 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно зі ст. 14, 17 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” №1058-VI від 09.07.2003 (далі Закон України № 1058-VI від 09.07.2003) підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії та інші є страхувальниками: страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати, у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески.

Розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі Інструкція) визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для роботодавців -підприємств, установ, організацій встановлений розмір страхових внесків, який складає 33,2 % від суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 0,5-5 % страхових внесків утримуються з доходу найманих працівників у вигляді заробітної платні підприємства, установи, організації в залежності від суми цього доходу.

Відповідно до розділу 5 Інструкції, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Згідно з п.1 п. 4 ст. 4 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” № 400/97-ВР від 26.06.1997 (Із змінами і доповненнями) та п. 4.1, 4.4 ч. 4 Інструкції вказано розмір страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, складає -33,2%) від об'єкта оподаткування -суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 0,5-5% суми сукупного оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно з умовами трудового або цивільно-правового договору.

Пункт 5.1.4 Інструкції встановлює, що нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 зареєстрована в якості платника страхових внесків на обов`язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя.

Згідно з розрахунком, наданим позивачем, розмір суми страхових внесків, що підлягає оплаті за період з 2003 року по 2007 рік, визначений відповідачем у розрахунках страхових внесків на загальнообов`язкове державне страхування, складає:

- за серпень 2003 року -0,35 грн. -збір по ставці 33,2 % з суми фактичних витрат на оплату праці працівників, граничний строк оплати -02.10.2003, фактично сплачено - 20.02.2004;

- за вересень 2003 року -0,35 грн. -збір по ставці 33,2 % з суми фактичних витрат на оплату праці працівників, граничний строк оплати -30.10.2003, фактично сплачено - 20.02.2004;

- за жовтень 2003 року -0,35 грн. -збір по ставці 33,2 % з суми фактичних витрат на оплату праці працівників, граничний строк оплати -01.12.2003, фактично сплачено - 20.02.2004;

- за липень 2005 року -0,15 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -22.08.2005, фактично сплачено - 02.12.2005;

- за серпень 2005 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.09.2005, фактично сплачено - 02.12.2005;

- за вересень 2005 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.10.2005, фактично сплачено - 02.12.2005;

- за жовтень 2005 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -21.11.2005, фактично сплачено - 02.12.2005;

- за листопад 2005 року -10,00 грн., з яких: 5,60 грн. -збір по ставці 33,2 % з суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 4,40 грн. - збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.12.2005, фактично сплачено - 31.07.2006;

- за грудень 2005 року -26,12 грн., з яких: 21,72 грн. -збір по ставці 33,2 % з суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 4,40 грн. - збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.01.2006, фактично сплачено - 31.07.2006;

- за січень 2006 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.02.2006, фактично сплачено - 31.07.2006;

- за лютий 2006 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.03.2006, фактично сплачено - 31.07.2006;

- за березень 2006 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.04.2006, фактично сплачено - 31.07.2006;

- за квітень 2006 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -22.05.2006, фактично сплачено - 31.07.2006;

- за травень 2006 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.06.2006, фактично сплачено - 31.07.2006;

- за червень 2006 року -4,40 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.07.2006, фактично сплачено - 31.07.2006;

- за липень 2006 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -21.08.2006, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за серпень 2006 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.09.2006, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за вересень 2006 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.10.2006, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за жовтень 2006 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.11.2006, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за листопад 2006 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.12.2006, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за грудень 2006 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -22.01.2007, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за січень 2007 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.02.2007, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за лютий 2007 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.03.2007, фактично сплачено - 20.03.2007;

- за березень 2007 року -8,80 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.04.2007, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за квітень 2007 року -2,20 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -21.05.2007, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за травень 2007 року -2,20 грн. -збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.06.2007, фактично сплачено - 20.08.2007;

- за червень 2007 року -16,04 грн., з яких: 13,84 грн. -збір по ставці 33,2 % з суми фактичних витрат на оплату праці працівників та 2,20 грн. - збір по ставці 0,5-5% з суми загального оподаткованого доходу, нарахованого робітнику згідно з умовами трудового договору, граничний строк оплати -20.07.2007, фактично сплачено - 20.08.2007.

Таким чином, відповідач перерахував страхові внески з затримкою від 1 до 161 календарних днів.

Відповідач, згідно з пунктом шостим ст. 20 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003, частиною четвертою п. п. 5.1.6 п. 5.1 ч. 5 Інструкції, повинен самостійно сплатити суму внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до статті 106 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Пунктом 2 частини 9 статті 106 Закону України № 1058-IV від 09.07.2003 передбачений розмір застосування штрафних санкцій, а саме: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя винесені рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасну сплату сум страхових внесків і пені відносно суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 № 1564 від 06.11.2007 на загальну суму 188,21 грн., з яких: фінансова санкція за несвоєчасне перерахування страхових внесків за вищевказаний період -162,79 грн. і пеня у сумі -25,42 грн. за період з 03.10.2003 по 20.08.2007.

Вказане рішення було направлено на адресу боржника (АДРЕСА_1) рекомендованою кореспонденцією з повідомленням, але повернуто поштовим відділенням зв'язку з відміткою “за мінуванням терміну зберігання та неявкою адресату”, що підтверджується наданими позивачем копіями поштового конверта та повідомлення, і є не узгодженими, у встановленому порядку не оскаржувались.

Відповідач не надав доказів погашення визнаної заборгованості.

В матеріалах справи знаходиться довідка Севастопольського міського управління статистики, в якій зазначена адреса відповідача: АДРЕСА_2 (а.с. 5).

Таким чином, заборгованість відповідача перед Управлянням Пенсійного фонду України у Гагарінському району міста Севастополя складає 188,21 грн.

Згідно зі ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і пред'являють вимогу про сплату недоїмки до відповідного відділу державної виконавчої служби, а також мають право звернутися до суду або господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” органу Пенсійного фонду надане право подавати до органів державної виконавчої служби тільки ти вимоги, які були одержані страхувальником. У вказаних випадках, передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Суд, перевіривши розрахунок суми позовних вимог, вважає позовні вимоги в сумі 188,21 грн. такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, відомостей про наявність банківських рахунків немає) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, б. 16 кв. 56-58; код ЄДРПОУ 22274991) заборгованість у розмірі 188,21 грн., шляхом перерахування 7,20 грн. на р/р №25604705100012 у СМВ №4548 ВАТ “Державний Ощадний банк України” МФО 384027, 81,07 грн. на р/р №25600705100113 у СМВ №4548 ВАТ “Державний Ощадний банк України” МФО 384027 та 99,94 грн. на р/р №256022 у СМВ №4548 ВАТ “Державний Ощадний банк України” МФО 384027.

Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.

3. Копії постанови направити прокурору та сторонам у справі.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. . У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Виконавчий лист видається за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено.

Суддя С. А. Рибіна

Постанова складена та підписана

в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України

27.05.2008.

Розсилка:

1. Прокурор м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Л. Павліченко,1 )

2. Прокурор Ленінському району м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Вороніна, 11)

3. позивач - Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Севастополя (99008, м.Севастополь, вул. Карантинна, 16-58)

4. відповідач -СПД ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; АДРЕСА_2) -2 примир.

5. справа

6. наряд