Постанова № 1904522, 10.04.2008, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
10.04.2008
Номер справи
17/21/08
Номер документу
1904522
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" квітня 2008 р.

11:00

Справа № 17/21/08

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області

головуючий суддя Коваль С.М.,

при секретарі Колесниковій В.В.,

з участю представників сторін:

від позивача-Кривенко Ф.В., довіреність № 41/1-8-180 від 11.01.2008 року;

від відповідача -не з»явились;

У судовому засіданні присутній прокурор Фірцак Т.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/21/08

за позовом прокурора Новоодеського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаїській області, м. Миколаїв, вул. Будівельників, 15-А,

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1

про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з адміністративним позовом стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн. з відповідача - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним:

Згідно ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції. Крім цього, ст. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»№ 1567 від 08.11.2006 року, передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. За результатами перевірки посадовими особами органу держаного контролю складається акт встановленої форми (ст. 21). Якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання, (ст. 25). За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносять постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформлюється за встановленою формою (ст. 27).

З наведеного вище та положень інформаційного листа Вищого господарського суду України «Про деякі питання пов'язанні із розмежуванням компетенції господарських і адміністративних судів»від 07.02.2006 року № 01-8/301 випливає, що Головавтотрансінспекція та її територіальні управління, приймаючи рішення про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, є органом державної влади у здійсненні управлінських функцій та суб'єктом владних повноважень.

Фінансових санкцій повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначених у постанові рахунок, не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову (п. 28 постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.06).

Порядок стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт визначає Кабінет Міністрів України (ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»). Проте, постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»№ 1567 від 08.11.2006 року порядок примусового стягнення накладених штрафних санкцій, в разі не сплати їх в добровільному порядку, не врегульовано.

Так, 22.05.2007 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області Рябуха І.М., Пилипенко Ю.П. проведено перевірку дотримання законодавства про автомобільний транспорт суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1(свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1 від 04.07.2005 року, видане Новоодеською РДА) ідентифікаційний номер НОМЕР_2, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 надає послуги з перевезень пасажирів без оформлення документів, марка транспортного засобу Газель 3302, номерний знак НОМЕР_3, серія і номер свідоцтва про реєстрацію т/п НОМЕР_4видане 05.07.2005 року.

Перевіркою виявленого порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутні: ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, квитково-касовий лист, квитки, про що складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 024756 від 22.05.2007 року.

Справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглянуто 18.06.2007 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївської області Погрібним С.О. та винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 017247 від 18.06.2007 року, якою на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення вимог ст. 39 Закону накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 1700 грн., яку направлено ОСОБА_1. 23.06.07 з супровідним листом № 15/1-2934.

Дана постанова була отримана відповідачем 26.06.2007 року та не була оскаржена в установленому законом порядку.

На момент звернення до суду оплата накладених фінансових санкцій ОСОБА_1 не проведена.

Згідно п. 15 ст. 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік»до доходів Державного бюджету України зараховуються надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених посадових осіб органів, виконавчої влади. Таким чином, ненадходження грошових коштів до Державного бюджету є порушенням інтересів держави, крім того, зазначеним порушуються основи державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту.

Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що відповідач не є автомобільним перевізником.

Вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.

22.05.2007 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області Рябуха І.М., Пилипенко Ю.П. проведено перевірку дотримання законодавства про автомобільний транспорт суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1(свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1 від 04.07.2005 року, видане Новоодеською РДА) ідентифікаційний номер НОМЕР_2, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 надає послуги з перевезень пасажирів без оформлення документів, марка транспортного засобу Газель 3302, номерний знак НОМЕР_3, серія і номер свідоцтва про реєстрацію т/п НОМЕР_4видане 05.07.2005 року.

Перевіркою виявленого порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутні: ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, квитково-касовий лист, квитки, про що складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 024756 від 22.05.2007 року.

Справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт розглянуто 18.06.2007 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївської області Погрібним С.О. та винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 017247 від 18.06.07, якою на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення вимог ст. 39 Закону накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 1700 грн., яку направлено ОСОБА_1. 23.06.07 з супровідним листом № 15/1-2934.

Дана постанова була отримана відповідачем 26.06.2007 року та не була оскаржена в установленому законом порядку, а отже є узгодженою, тому заперечення відповідача судом до уваги не приймаються, оскільки не стосуються предмету спору.

Враховуючі вищенаведене, суд дійшов висновку про можливість задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Таким чином, позовні вимоги прокурора Новоодеського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаїській області обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги прокурора Новоодеського району Миколаївської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаїській області задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_ (код НОМЕР_2) суму фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. на користь Державного бюджету України (ЄДРПОУ 23627411, р/р 31118106700263, МФО 826013 Банк ГУДКУ у Миколаївській області, КЕКД 21081100).

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо не подано заяву про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду скарги.

Постанову може бути оскаржено в порядку, встановленому ст. 186 КАС України.

Суддя

С.М.Коваль