ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
| "21" травня 2008 р. | Справа № 14/103 Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Колодій С.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу №14/103 за адміністративним позовом: прокурора Петрівського району, в інтересах держави, в особі Долинської міжрайонної державної податкової інспекції, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Леніна, 60, до відповідача: Петрівського комбінату комунальних підприємств, Кіровоградська область, смт. Петрове, вул. Дружби, 68, про стягнення 3738 грн. 75 коп.,
Секретар судового засідання - А.В. Адаменко
Представники сторін: від прокуратури - участі не брав; від позивача - участі не брав; від відповідача - участі не брав;
Час прийняття постанови: 15 год. 20 хв.
Прокурором Петрівського району, в інтересах держави, в особі Долинської міжрайонної державної податкової інспекції подано позов до Петрівського комбінату комунальних підприємств про стягнення податкового боргу в розмірі 3738 грн. 75 коп. Прокурор та позивач в судовому засіданні 21.05.2008 року участі не брали, однак подали спільне клопотання про розгляд справи без участі повноважного представника прокуратури та Долинської МДПІ. Представник відповідача в судовому засіданні участі не брав, причини неявки суду не повідомив, хоча належним чином був сповіщений про дату, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення № 5116990 (а.с.25); заперечення на позов не подав. Розглянувши наявні матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд
В С Т А Н О В И В :
Пунктом 2 статті 121 Конституції України, пунктом 2 статті 5, пунктом 6 статті 20 та частиною 1 статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" і частиною 2 статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на прокуратуру України, яка становить єдину систему і структурним підрозділом якої є прокуратура Петрівського району Кіровоградської області, при виявленні порушень закону покладається обов'язок представляти інтереси держави в суді, в тому числі в Господарському суді, із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах. Відповідно до статті 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами. Згідно частини 1 статті 1 та статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів). Петрівський комбінат комунальних підприємств, як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, зареєстроване Петрівською районною державною адміністрацією 20.05.1992 року. 09.02.2007 року вх.№1134 Петрівським комбінатом комунальних підприємств до податкового органу подано розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, в якому самостійно визначено податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів в розмірі 3738 грн. 75 коп., яке по строкам оплати не погашено. Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 14 Закону України "Про систему оподаткування" до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) належить - податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. Пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Відповідно до абзацу 1 пункту 5.1 та підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визнається сумою податкового боргу платника податків. На даний час самостійно визначена Петрівським комбінатом комунальних підприємств сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 3738 грн. 75 коп. до бюджету не сплачена. Таким чином, зважаючи на вимоги статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” заборгованість відповідача по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 3738 грн. 75 коп. є податковим боргом, доказів погашення якого сторонами господарському суду не надано. Згідно п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Враховуючи викладені обставини та норми чинного законодавства, позовні вимоги є обґрунтованими, повністю підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі. Керуючись ст. 71, ст. 160, ст. 162, ст. 163, ст. 167, ст. 186, ст. 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити повністю. Стягнути з Петрівського комбінату комунальних підприємств (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1, п/р НОМЕР_2 УДК в Кіровоградській області, МФО НОМЕР_3) на користь місцевого бюджету Петрівської селищної ради Петрівського району Кіровоградської області (р/р №33218807700376, Банк отримувача: ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО НОМЕР_3, код 22224645, код платежу 12020100) - заборгованість по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 3738 грн. 75 коп., за рахунок активів платника податків. Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
|