ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
<Список >
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 жовтня 2011 р. <Текст >Справа №2а-9861/11/0170/20 Окружний адміністративний суду Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді -Кисельової О.М.,при секретарі Яковлєві І.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Алушта АР Крим до Приватного підприємства фірма "Царь-Град-Буд"про стягнення заборгованості в сумі 24140,96 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Алушта АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Приватного підприємства фірма "Царь-Град-Буд" про стягнення заборгованості в сумі 24140,96 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законом строки податкові зобовязання, а також визначене самостійно податковим органом грошове зобовязання з орендної плати за земельну ділянку державної і комунальної власності, внаслідок чого за ним склалася заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та зі сплати штрафних санкцій в сумі 24140,96 гривень.
Позивач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, враховуючи, що представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін на наявними матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Судом встановлено, що Приватне підприємство фірма "Царь-Град-Буд" зареєстровано виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради 12.12.1998 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 434021 (а.с.8). Взято на податковий облік в ДПІ в м. Сімферополі 20.04.1999 року за №7907 (а.с.7).
Відповідач у 2010 році був платником орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності відповідно до договору оренди з Партенітською селищною радою від 12.12.2005 року (а.с.15-20).
З матеріалів справи вбачається, що ДПІ в м. Алушта 09.03.2011 року проведено камеральну перевірку поданої позивачем податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, за результатами якої складено акт №137 від 09.03.2011 року, яким встановлено, що відповідачем розмір податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності зменшено(а.с. 21-23).
На підставі зазначеного акту винесене податкове повідомлення рішення № 0000801503 від 22.03.2011 року з зазначенням порушень п. 288.5 ст. 288 Податкового Кодексу України та Порядку заповнення форми податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на суму 28198,82 гривень, у тому числі 22559,06гривень основний платіж та 5639,76 гривень штрафні санкції
Зазначене податкове повідомлення рішення отримане відповідачем 29.03.2011 року, що підтверджується поштовим повідомленням(а.с.25).
06.06.2011 року відповідними посадовими особами ДПІ в м. Алушта за результатами невиїзної камеральної перевірки дотримання відповідачем вимог податкового законодавства складено акт № 624/15-3/30227926, яким встановлено порушення термінів сплати визначеного зобовязання по декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності(вересень-листопад2010 року).
Податкове зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності за 2010 рік визначено самостійно платником податку в документах податкової декларації (уточнюючому розрахунку), строк сплати податкового зобов'язання за вересень 2010 року в загальному розмірі 11279,53 грн. настав 01.11.2010 року (кількість днів затримки складає 90 днів) ,за жовтень 2010 року в загальному розмірі 11279,53 грн. настав 30.11.2010 року (кількість днів затримки складає 61 день), за листопад 2010 року в загальному розмірі 11279,53 грн. настав 30.12.2010 року (кількість днів затримки складає 31 день).
На підставі зазначеного акту винесено податкове повідомлення рішення від 20.06.2011 року № 0003191503, яким позивачу за затримку на 90 календарних днів сплати грошового зобовязання визначено штраф в розмірі 5844,26 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення отримане відповідачем 24.06.2011 року, що підтверджується поштовим повідомленням(а.с.28).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.п. 9.1.10. ст. 9 Податкового кодексу України (далі ПК України) плата за землю відноситься до загальнодержавних податків та зборів.
Положенням п.п. 16.1.4. статті 16 ПК України визначено обовязок платника податків сплачувати належні суми податків та зборів у строки та у визначених розмірах.
Статтею 31, зокрема п.п. 31.1. та п.п.31.3., ПК України встановлено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо.
Пунктом 287.3. ст. 287 ПК України визначене, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
За правилами п.п. 1.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 16.1.3. ст.16 ПК України передбачено обовязок платника податків подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством,зокрема, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Таким чином, в результаті визначення відповідачем самостійно позивачу суми грошового зобовязання за результатами розгляду податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік( загальна сума -28198,82 грн.) та нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобовязання по вказаній декларації ( 5844, 26 грн.), позивачу було направлено податкові - повідомлення рішення, які були ним отримані, однак, як вбачається з матеріалів справи не оскаржені у встановлений строк та у встановленому порядку .
12.04.2011р. відповідачу була виставлена податкова вимога № 155 на загальну суму 18296,70 гривень, яка була отримана відповідачем 27.04.2011 року, згідно поштового повідомлення (а.с.29).
Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено в ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України.
Наявними у матеріалах справи документами підтверджується, що станом на час звернення позивача до суду та розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача складається з суми податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форми власності за 2010 рік у розмірі 28198,82 грн. , з урахуванням переплати 01.04.2011 року на суму 9902,12 грн., та становить 24140,96 грн.
Відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості зі сплати зобовязання з орендної плати за земельну ділянку державної і комунальної власності, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
За таких обставин, позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Алушта АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі.
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості до державного бюджету обґрунтовано п.11 ч.1 ст.10 Закону України « Про державну податкову службу України».
Керуючись ст. 71, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства фірма "Царь-Град-Буд" на користь Державної податкової інспекції в м. Алушта АР Крим р/р 35212003000477 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, код 23191936 заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та сплати штрафних санкцій в сумі 24140,96 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя <підпис >Кисельова О.М.
<Текст >