Постанова № 19034853, 10.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
10.10.2011
Номер справи
2а-7703/11/0170/21
Номер документу
19034853
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

10 жовтня 2011 р. (17:27) Справа №2а-7703/11/0170/21 Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим у складі головуючого судді Євдокімової О.О., при секретарі судового засідання Кузьміній Ю.В., розглянувши за участі представника позивача - ОСОБА_1., довіреність № 94 від 27.01.2011р., у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Київського району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"

до Алуштинської центральної міської лікарні <Список ><Відповідач в особі ><Текст >

про стягнення 5100,00 грн.

Обставини справи: Прокурор Київського району м. Сімферополя звернувся в інтересах держави в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" (далі позивач) до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Алуштинської центральної міської лікарні (далі відповідач) про стягнення заборгованості в розмірі 5100,00 грн. зі сплати штрафу за постановою № 24кр від 17.01.2011р. про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що постановою № 24кр від 17.01.2011р. на підставі акту перевірки на Алуштинську центральну міську лікарню було накладено штраф за правопорушення, що виразилось в ухиленні від виконання або несвоєчасне виконання припису, що передбачене ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” та постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику” від 21.06.1999 року № 1312.

Прокурор у судове засідання 10.10.2011р. не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою (а.с.64).

Представник позивача у судовому засіданні 10.10.2011р. позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, зазначених у позові, та просив їх задовольнити.

Відповідач явку свого представника у судове засідання 10.10.2011р. не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою. В заперечення зазначив, що не міг вчасно виконати припис позивача, оскільки було відсутнє фінансування з місцевого бюджету (а.с.18-19, а.с. 28-30).

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Правовідносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії регулюються Законом України від 16.10.97р. №575/97-ВР "Про електроенергетику"(далі Закон).

Державна політика в електроенергетиці згідно до статті5 вказаного Закону базується на таких принципах: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів усіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії; створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку альтернативної енергетики як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики шляхом встановлення "зеленого" тарифу та оплати електростанціям, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише малими гідроелектростанціями), всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості із розрахунків за електроенергію.

Статтею 7 Закону зазначено, що проектування, будівництво, введення в експлуатацію, експлуатація, виведення з експлуатації об'єктів електроенергетики, систем диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, інших об'єктів, підключених до об'єднаної енергетичної системи України, регламентуються нормативно-правовими актами, обов'язковими для виконання всіма суб'єктами електроенергетики.

Відповідно до статті 9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Судом встановлено, що 18.11.2010 року позивачем проведена перевірка виконання відповідачем вимог припису № 04/09-0073 від 26.08.2010 року, яка була оформлена актом перевірки № 04/09-0085 від 18.11.2010р. Під час перевірки було встановлено, що відповідачем вимоги припису № 04/09-0073 від 26.08.2010р. частково не виконані. (а.с. 7)

Постановою від 17.01.2011р. №24кр про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання за результатами акту перевірки від 04/09-0085 у присутності начальника технічного відділу Шикунова І.І. за несвоєчасне виконання припису Державної інспекції по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії від 26.08.2010р. №04/09-0073, відповідно до ст.27 Закону України "Про електроенергетику" та ст.31 Закону України "Про теплопостачання" на Алуштинську центральну міську лікарню накладено штраф у розмірі 5100,00 грн. (а.с.4).

Положеннями статті 27 Закону України від 16.10.97р. №575/97-ВР "Про електроенергетику" визначено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику. Приписами статті 31 Закону України від 02.06.05р. №2633-IV "Про теплопостачання" визначено розмір штрафних санкцій, що застосовуються до суб'єктів господарювання - юридичних осіб за правопорушення у сфері теплопостачання.

Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.99р. №1312 (далі Положення) визначає порядок накладення Національною комісією регулювання електроенергетики, державними інспекторами з експлуатації електричних станцій і мереж, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

Відповідно до п.2 вказаного Положення штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Згідно з п. 10 Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до п. 11 Положення рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.

Відповідач не надав доказів оскарження постанови про накладення штрафу або доказів сплати заборгованості, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Посилання відповідача на відсутність коштів для своєчасного виконання припису позивача суд вважає безпідставними, оскільки реалізація особою права, що повязане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ч.4ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 10.10.2011р.

У повному обсязі постанову складено та підписано 17.10.2011р.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Алуштинської центральної міської лікарні (98500, АР Крим, м. Алушта, вул. Партизанська, б. 13) до Державного бюджету м. Сімферополя, р/р 31112106700002, банк одержувач: ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740405, код платежу 21081100 “Адміністративний штраф та інші санкції”) заборгованість зі сплати штрафу в розмірі 5100,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

<Текст >

Суддя <підпис >Євдокімова О.О.

<Текст >