Рішення № 19024123, 01.11.2011, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
01.11.2011
Номер справи
35/17-3467-2011
Номер документу
19024123
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

Підлягає публікації в ЄДРСР

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"01" листопада 2011 р.Справа № 35/17-3467-2011 За позовом Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса"

про стягнення 34000грн.

Суддя Гут С.Ф.

В судовому засіданні приймали участь:

Від позивача: ОСОБА_1, довіреність №1962-08/2011 від 19.09.11р.;

ОСОБА_2., довіреність №1177-08/2011 від 21.06.11р.;

Від відповідача: не з'явився;

СУТЬ СПОРУ: Позивач, Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" про стягнення заборгованості у розмірі 34000грн., а саме: штрафу у розмірі 17000грн. та пені у розмірі 17000грн.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 02.09.11р. порушено провадження у справі №35/17-3467-2011.

18.10.2011р. позивач подав клопотання(вх.№35945/2011 від 18.10.2011р.) про залучення до матеріалів справи копії витягу з ЄДРПОУ відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса".

Судом клопотання розглянуто та задоволено, та залучено до матеріалів справи копію витягу з ЄДРПОУ відносно відповідача.

Відповідач в судові засідання не зявлявся, хоча був належним чином повідомлений про час та місце судових засідань, а саме, за його юридичною адресою, підтвердженою даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 29.09.2011р., про поважність причин відсутності не повідомив, відзив на позов не надав, своє право на захист не використав, у звязку з чим справа розглядається по наявним в ній матеріалам у порядку ст.75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача, суд встановив.

25.01.2011р. адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийняла рішення №01-рш по справі №93-08/2010 «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу».

Даним рішенням було визнано, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачено п. 13 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції»у вигляді неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою територіального відділення строки.

В зв'язку із здійсненням державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання законодавства про захист економічної конкуренції на території м. Одеси. Одеської області на ринку роздрібної реалізації скрапленого газу в якості моторного пального, та на підставі ст. ст. 7, 17 22, 22-1 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», Одеським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України за підписом голови територіального відділення до ТОВ "Автогаз-Одеса" було надано вимогу №1980-08/2010 від 28.09.2010р., якою вимагалось у 5 - денний термін з дня її отримання надати до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України наступну інформацію та підтверджуючі документи:

1.Копії установчих документів (статуту (зі змінами та доповненнями), положення (зі змінами та доповненнями), ліцензій, які діють на теперішній час, свідоцтва про державну реєстрацію, довідки з ЄДРПОУ;

2. Інформацію про постачальників (найменування, адреса, код ЄДРПОУ, номери телефонів ) скрапленого газу в якості моторного пального для подальшої реалізації через мережу АЗС (АГЗС), які використовуються Вашим підприємством на території м. Одеси та Одеської області протягом 2010 року.

3.Надати інформацію про кількість АЗС (АГЗС), які використовуються Вашим підприємством на території м. Одеси та Одеської області станом на теперішній час з зазначенням:

повної адреси та контактні номера телефонів станцій;

власників (або орендарів та орендодавців, їх адресу та телефон ) станцій;

торгову марку (бренд), під якими Вами здійснюється реалізація скрапленого газу в якості моторного пального на території м. Одеси та Одеської області на кожній з АЗС (АГЗС). У разі, якщо Ваше підприємство орендує АГЗС, надати копії відповідних договорів оренди з доповненнями та додатками, чинними на теперішній час.

4.Інформацію про обсяги реалізації Вашим підприємством скрапленого газу в якості моторного пального через мережу АЗС (АГЗС), які використовуються Вашим підприємством на території м. Одеси та Одеської області протягом 2010 року. Інформацію про обсяги реалізації надати помісячно. Інформацію про обсяги реалізації обов'язково надати в грошовому вираженні (гривня), в одиницях маси (тони) та одиницях об'єму (літри) по кожній АЗС (АГЗС) окремо з зазначенням місця її розташування. 5.Інформацію про обсяги закупівлі та закупівельні ціни придбаного Вашим підприємством скрапленого газу в якості моторного пального для подальшої реалізації через мережу АЗС/АГЗС, які використовуються Вашим підприємством на території м. Одеси та Одеської області протягом 2010 року. Інформацію надати помісячно. Інформацію про обсяги закупівлі обов'язково надати в грошовому вираженні (гривня), в одиницях маси (тони) та одиницях об'єму (літри). 6.Інформацію про роздрібні ціни, по яким здійснювалась реалізація скрапленого газу через АЗС/АГЗС, що використовуються Вашим підприємством на території м. Одеси та Одеської області протягом 2010 року. Інформацію надати помісячно. Інформацію надати окремо по кожній АЗС/АГЗС. 7.Відомості про доход (виручку) Вашого підприємства за 2009 рік. Надати копії підтверджуючих документів. Цим же листом Відповідача було попереджено про відповідальність за неподання, подання інформації в неповному обсязі у встановлений термін, або подання недостовірної інформації на вимогу органів Антимонопольного комітету України відповідно до ст. ст. 50, 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції». Вимога №1980-08/2010 від 28.09.2010р. була вручена посадовій особі Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" 28.09.2010р., що підтверджується відміткою про отримання на примірнику вимоги. 07.10.2010р. - Товариство з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" звернулось до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (вх.№2148/2010 від 07.10.2010р.) з клопотанням про подовження терміну надання інформації на вимогу №1980-08/2010 від 28.09.2010р. За результатами розгляду клопотання термін надання інформації було подовжено до 29.10.2010р., про що на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" було направлено листа №2158-08/2010 від 19.10.2010р. Станом на день прийняття адміністративною колегією Рішення №01-рш від 25.01.2011р. витребувана інформація на вимогу №1980-08/2010 від 28.09.2010р. Товариством з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" до Одеського обласного територіального відділення Аптимонопольного комітету України не надана. Своїми діями у вигляді неподання інформації у встановлені головою територіального відділення строки Товариство з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" створювало перешкоди Одеському обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у своєчасному виконанні покладених на нього державою завдань та функцій відповідно до Закону України «Про Антимонопольний комітет України». У зв'язку з тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" не надало на вимогу територіального відділення інформації про розмір доходу (виручки), то відповідно до п.5 ст.52 Закону України «Про захист економічної конкуренції»рішенням адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимопопольного комітету України №01-рш від 25.01.2011р. на відповідача було накладено штраф у розмірі однієї тисячі неоподаткованих доходів громадян, а саме 17000грн. Рішення адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №01-рш від 25.01.2011р. було направлено на юридичну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" поштовим відправленням з повідомленням про вручення, проте було повернуто відправнику 07.04.2011р. в зв'язку з тим, що адресат за вказаною адресою не проживає. Інформація про прийняте рішення адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 01-рш від 25.01.2011р. була оприлюднена в друкованому виданні Одеської обласної ради «Одеські вісті»№40(4167) від 12.04.2011р., отже, згідно приписів чинного законодавства, рішення вважається врученим відповідачу 23.04.2011р. Оскільки в термін до 24.06.2011р. штраф у добровільному порядку не сплачений, за кожний день прострочення сплати штрафу нараховується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Як вбачається з наданого позивачем розрахунку пені станом на 01.09.2011р.(день подачі позову) строк нарахування пені дорівнює 69 днів(17000грн. х 1,5%х69дн.= 17595грн.), однак розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України, таким чином, сума пені складає 17000грн.

Враховуючи вищевикладене, позивач звернувся до суду з позовною заявою, згідно якої просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 34000грн., а саме: штрафу у розмірі 17000грн. та пені у розмірі 17000грн.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників позивача, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду в тому числі про стягнення не сплачених у добровільному порядку штрафів та пені.

Так відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" порушив законодавство про захист економічної конкуренції, передбачене п.13 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції»у вигляді неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою тервідділення строки.

25.01.2011р. адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийняла рішення №01-рш по справі №93-08/2010 «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу».

Відповідно до ст.56 Закону України «Про захист економічної конкуренції»у разі, якщо вручити рішення немає можливості, зокрема, внаслідок відсутності посадових осіб чи уповноважених представників суб'єкта господарювання, органу адміністративно-господарського управління та контролю за відповідною юридичною адресою, - рішення органів Антимонопольного комітету України вважається таким, що вручене відповідачу, через десять днів з дня оприлюднення інформації про прийняте рішення в друкованому виданні відповідної обласної ради за останнім відомим місцем проживання чи місцем реєстрації, юридичної адреси відповідача.

Прийняте рішення адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 01-рш від 25.01.2011р. було оприлюднено в друкованому виданні Одеської обласної ради «Одеські вісті»№40(4167) від 12.04.2011р., отже, згідно вищенаведених приписів чинного законодавства, рішення вважається врученим відповідачу 23.04.2011р.

Відповідно до п.2 ст.52 Закону України «Про захист економічної конкуренції»за вищевказане порушення передбачена відповідальність у вигляді накладання штрафу у розмірі до одного відсотку доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Так, судом встановлено наявність порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" законодавства про захист економічної конкуренції, а саме неподання інформації у встановлені головою територіального відділення строки, у звязку з чим позовна вимога позивача щодо стягнення з відповідача штрафу у розмірі 17000грн. є обґрунтованою та підлягає судом задоволенню.

Згідно ч.3 ст.56 Закону України «Про захист економічної конкуренції»особа на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України сплачує його у двомісячний термін з дня одержання рішення про накладення штрафу.

В термін до 24.06.2011р. штраф у добровільному порядку відповідачем не сплачений.

Крім того, позивачем заявлено позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" пені в розмірі 17000грн.

Відповідно до п.5 ст.56 Закону України «Про захист економічної конкуренції»за кожний день прострочення сплати штрафу нараховується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу.

Згідно п.5 ст.56 Закону України «Про захист економічної конкуренції»розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України, таким чином, судом підлягає задоволенню заявлена до стягнення пеня у розмірі 17000грн.

Згідно ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом (ст. 43 ГПК України).

Враховуючи вищезазначені обставини справи, позовні вимоги Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" про стягнення заборгованості у розмірі 34000грн., а саме: штрафу у розмірі 17000грн. та пені у розмірі 17000грн., є обґрунтованими, підтверджені наявними у справі матеріалами та підлягають задоволенню.

Згідно статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь бюджету витрати по сплаті державного мита на суму 340грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на суму 236грн.

Керуючись ст.ст.44, 49,75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд.8, кв.11, код ЄДРПОУ 36673755) на користь Державного бюджету (рахунок ГУДКУ в Одеській області, Код ЄДРПОУ 23213460, МФО 828011, р/р 31111106700008, код за бюджетним класифікатором 21081100, вид платежу „Адміністративні штрафи та інші санкції” символ банку 106 Державний бюджет) суму штрафу у розмірі 17000(сімнадцять тисяч)грн., пеню у розмірі 17000(сімнадцять тисяч)грн.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд.8, кв.11, код ЄДРПОУ 36673755) на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095, р/р31114095700008, отримувач ГУДКУ в Одеській області, код ЄДРПОУ 23213460, банк- ГУДКУ в Одеській області МФО 828011) витрати по сплаті державного мита у сумі 340(триста сорок)грн.

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Автогаз-Одеса" (65009, м. Одеса, вул. Армійська, буд.8, кв.11, код ЄДРПОУ 36673755) на користь бюджету (р/р31213264700008 отримувач ГУДКУ в Одеській області код ЄДРПОУ 23213460, банк-ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код платежу 22050003) витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на суму 236(двісті тридцять шість)грн.

Рішення господарського суду Одеської області набирає чинності у порядку ст.85 ГПК України.

Накази видати у порядку ст.116 ГПК України.

Суддя Гут С.Ф.

Повний текст рішення складено 07.11.2011р.