Постанова № 18999967, 02.11.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.11.2011
Номер справи
2а-1870/6542/11
Номер документу
18999967
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 листопада 2011 р. Справа № 2a-1870/6542/11

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Савченко Д.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного центру зайнятості до Руднянського навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Середино-Будської районної ради Сумської області про стягнення штрафу,-

В С Т А Н О В И В:

Сумський обласний центр зайнятості (далі позивач, Сумський ОЦЗ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Руднянського навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Середино-Будської районної ради Сумської області (далі по тексту, відповідач - Руднянський НВК ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ), в якому просив стягнути заборгованість зі сплати штрафу в розмірі 10459,04грн. Свої вимоги мотивує тим, що головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Сумського обласного центру зайнятості була проведена перевірка Руднянського НВК ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ. В результаті перевірки виявлено, що відповідач, всупереч вимог ст.49-2 КЗпП України та п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" не надав до Сумського районного центру зайнятості статистичні дані за формою 4-ПН про фактичне вивільнення працівника ОСОБА_1. За результатами перевірки відповідачу запропоновано в місячний строк сплатити штраф в сумі 10459,04грн., однак станом на момент звернення з позовом до суду штраф залишився не сплаченим.

Представник позивача в судове засідання не зявився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав, справу просив розглядати в його відсутності (а.с.21).

Представник відповідача в судове засідання не зявився, повістка про виклик в судове засідання була надіслана за останнім відомим місцем реєстрації відповідача (а.с.8-10,14,20,23), та зважаючи на норми ст. ст. 35, 40 КАС України вважається врученою.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які приймають участь у справі, фіксування судового засідання по справі за допомогою звукозаписувального пристрою згідно ст.ст. 12, 41 КАС України не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, відповідач, Руднянський НВК ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ, зареєстрований як юридична особа та включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, відповідно до ст. 4 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” набув статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що вбачається зі змісту позовної заяви та підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.8-10).

Згідно ст.ст. 8, 12 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Функції виконавчої дирекції Фонду, яка є виконавчим органом правління Фонду, покладаються на органи державної служби зайнятості. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, до яких також відносить і позивач.

Згідно ст. 49-2 КЗпП України, одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.

Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Судом встановлено, що 15 березня 2011 року головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Сумського ОЦЗ була проведена перевірка відповідача на предмет додержанням вимог законодавства про зайнятість населення, якою було виявлено порушення вказаних вище норм п.5 ст. 20 Закону України “Про зайнятість населення” та ст. 49-2 КЗпП України, зокрема, з матеріалів справи вбачається, що наказом №70-к від 01.10.2010 року начальником відділу освіти Середино-Будської районної державної адміністрації Сумської області у звязку з припиненням функціонування Руднянського НВК ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ кухаря ОСОБА_1 звільнено з постійного місця роботи з 16.10.2010 року на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України (а.с.7), але в супереч Закону України "Про зайнятість населення", Руднянський НВК ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ не надало до Сумського обласного центру зайнятості статистичні дані за формою 4-ПН про фактичне вивільнення працівника ОСОБА_1

За результатами перевірки, в присутності начальника відділу освіти Середино-Будської районної державної адміністрації Сумської області Любченко О.В. складений акт №6 від 15 березня 2011 року (а.с.4-5), та запропоновано порушнику сплатити в місячний строк штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника, розрахованого у відповідності до вимог Закону України “Про зайнятість населення” (а.с.6). З актом перевірки начальник відділу освіти Середино-Будської районної державної адміністрації Сумської області Любченко О.В. ознайомлений особисто під підпис 15.03.2011р. (а.с.5)

Враховуючи, що відповідачем не надано доказів спростування вчиненого порушення, на момент розгляду справи відповідачем вказана сума штрафу, всупереч вимог Закону України “Про зайнятість населення”, залишається не сплаченою, суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення з відповідача штрафу в сумі 10459,04грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського обласного центру зайнятості до Руднянського навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Середино-Будської районної ради Сумської області про стягнення штрафу задовольнити

Стягнути з Руднянського навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Середино-Будської районної ради Сумської області (код ЄДРПОУ 33014319, с.Рудня, С.Будського району, Сумської області, 41036) на користь держави (Державний бюджет в С.Будському районі, розрахунковий рахунок 37177975900336, ГУДКУ м. Суми, код платежу 23635267, МФО 837013, код 50040500) заборгованість зі сплати штрафу в розмірі 10459,04грн. (десять тисяч чотириста пятдесят девять грн. 04коп.)

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя (підпис) Д.М. Савченко

З оригіналом згідно

Суддя Д.М. Савченко