Постанова № 18999577, 28.10.2011, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2011
Номер справи
2а/1570/5909/2011
Номер документу
18999577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а/1570/5909/2011

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2011 року           Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого –судді Бжассо Н.В.

при секретарі Марінгос І.О.                                                                      

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ДЖМ –Агро” до Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Одеської області про визнання довідки недійсної

ВСТАНОВИВ:

          До суду надійшов адміністративний позов ТОВ «ДЖМ –Агро», за результатом якого позивач просить визнати недійсною довідку Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Одеської області від 06.04.2011 року за № 562/23-2/35999500, обґрунтовуючи свої вимоги наступними доводами.

          Як зазначає позивач, в липні 2011 року, ТОВ «ДЖМ –Агро»стало відомо від контрагенту по господарській діяльності про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки підприємства щодо формування податкового кредиту та податкових зобов’язань за грудень 2010 року.

          На підставі листа від 07.07.2011 року, ДПІ в Овідіопольському районі Одеської області на адресу підприємства було надано довідку від 06.04.2011 року № 562/23-2/35999500 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ДЖМ- Агро».

          Позивач вважає, що довідка ДПІ в Овідіопольському районі Одеської області не відповідає вимогам Податкового Кодексу України, так як перевірка, за результатом якої була винесена зазначена довідка, була проведена з порушеннями, а висновки, які зроблені в ході перевірки виходять за межі компетенції податкової інспекції та фактично не відповідають дійсності.

          В ході розгляду справи представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

          Представник відповідача у особі ДПІ в Овідіопольському районі заявлені позовні вимоги не визнав у повному обсязі в задоволенні їх просив відмовити, наполягаючи на законності винесеної довідки та обґрунтованості висновків які вона містить.

          Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

          В ході розгляду справи, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю зареєстроване Овідіопольською районною державною адміністрацією Одеської області 06.08.2008 року, ідентифікаційний код юридичної особи 35999500.

          Відповідно до довідки форми 4-ОПП № 36/29-0 від 27.07.2011 р. ТОВ «ДЖМ –Агро»узято на облік в органах державної податкової служби 07.08.2008 року за № 4114 та перебуває на обліку у ДПІ в Овідіопольському районі.

          Відповідно до свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 13.08.2008 року № 100133822, виданого ДПІ у Овідіопольському районі, індивідуальний податковий номер платника ПДВ –359995015215.

          Судом встановлено, що 06.04.2011 року, ДПІ у Овідіопольському районі Одеської області було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку суб’єкта господарювання ТОВ «ДЖМ –Агро»щодо правомірності формування податкового кредиту та податкових зобов’язань за грудень 2010 року.

          За результатами перевірки було складено Довідку від 06.04.2011 року № 562/23-2/35999500.          

В ході перевірки відповідачем було встановлено, що за грудень 2010 року позивачем з податку на додану вартість було задекларовано: операції з продажу та оплати за товари (роботи, послуги), що формують податкові зобов’язання з податку на додану вартість, суму ПДВ –418490 грн.; операції з придбання, які дають право на формування податкового кредиту з податку на додану вартість –414179 грн.

За даними декларацій з податку на прибуток, доходи від продажу товарів (робіт, послуг) за 2010 рік склала 30986,0 грн.

ТОВ «ДЖМ - Агро»використовував у господарській діяльності наступні основні фонди: прилади для виміру якості зерна.

          Значення в рядках 4.10 «Витрати на поліпшення основних фондів» декларацій відсутні. Значення рядку 0.7 «Сума амортизаційних відрахувань»складає 2,1 тис. грн.

          Відповідно до довідки по формі 1 ДФ кількість працюючих на підприємстві у 4 кварталі 2010 року складала 3 особи, яка враховуючи загальний обсяг декларуємих доходів від реалізації товарів (робіт, послуг), фізично не могла здійснювати такий обсяг роботи.

          Перевіркою було встановлено, що підприємство не знаходиться за юридичною адресою. При цьому в ході проведення планової перевірки було встановлено фактичне місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_1.

          На підставі встановлених обставин ДПІ у Овідіопольському районі було зроблено висновок, що у ТОВ «ДЖМ –Агро»відсутні необхідні умови для ведення господарської діяльності, відсутні основні фонди, технічний персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, підприємство не знаходиться за юридичною адресою, у зв’язку з чим, відповідно до частин 1,5 ст. 203, п.1,2 ст. 215, ст. 228 Цивільного Кодексу України, угоди укладені з контрагентами за грудень 2010 року мають ознаки нікчемності.

          З висновками відповідача суд не погоджується за наступними підставами.

          Відповідно до положень ст. 79 Податкового Кодексу України, документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу.

Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом. Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

На підставі листа в.о. начальника відділу перевірок ризикових операцій управління податкового контролю юридичних осіб № 1145/23-2 від 28.09.2011 року, судом встановлено, що перевірка ТОВ «ДЖМ –Агро»була здійснена в рамках розпорядження ДПА України від 24.02.2011 року № 48-р, наказ, направлення та повідомлення про проведення перевірки не оформлялись.

Згідно ст. 19 Конституції України –органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Проведення перевірки ДПІ у Овідіопольському районі відбулося з порушенням вимог ст. 73 ПК України.

Відповідно до положень п. 86.1 ст. 86 ПК України, результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Згідно вимог п. 86.4. ст. 86 ПК України, акт (довідка) документальної невиїзної перевірки складається у двох примірниках, підписується посадовими особами органу державної податкової служби, які проводили перевірку, та реєструється в органі державної податкової служби протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).

Акт (довідка) документальної невиїзної перевірки після його реєстрації вручається особисто платнику податків або його законним представникам. У разі відмови платника податків або його законних представників від підписання акта (довідки) перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складається відповідний акт, що засвідчує факт такої відмови. Відмова платника податків або його законних представників від підписання акта перевірки не звільняє такого платника податків від обов'язку сплатити визначені органом державної податкової служби за результатами перевірки грошові зобов'язання. Заперечення по акту перевірки розглядаються у порядку і строки, передбачені пунктом 86.7 цієї статті. Податкове повідомлення-рішення приймається у порядку і строки, передбачені пунктом 86.8 цієї статті.

За результатами розгляду справи судом встановлено невиконання відповідачем приведених норм закону.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача, як на обґрунтування своїх висновків, на відсутність необхідних умов для досягнення результатів відповідної економічної діяльності у позивача, оскільки такі висновки не можливо зробити без перевірки діяльності суб’єкта господарювання. Наявність господарсько –правових стосунків з іншими суб’єктами господарювання по оренді основних засобів, складських приміщень, транспортних засобів; наявність правовідносин по зберіганню матеріальних цінностей; наявність правовідносин по перевезенню матеріальних цінностей із залученням сторонніх перевізників; наявність укладених цивільно –правових угод з фізичними особами, щодо надання послуг або виконання робіт, відповідачем не встановлювалося.

Відповідно до ст. 204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

У зв’язку з чим визнання правочинів недійсними є виключною компетенцією суду, яка не поширюється на органи державної податкової служби.

Судом встановлено, що ТОВ «ДЖМ –Агро»здійснює господарську діяльність відповідно до визначення ст. 3 Господарського Кодексу України.

Наведене було підтверджено наданим до суду Актом від 10.08.2011 р. № 1596/23-1/35999500 позапланової виїзної перевірки ТОВ «ДЖМ –Агро», проведеної ДПІ у Овідіопольському районі за фактичним місцезнаходженням підприємства.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд прийшов до висновку, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159-164 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

          Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ДЖМ –Агро” - задовольнити.                                                                                          

           Визнати недійсною довідку Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Одеської області від 06 квітня 2011 року за №562/23-2/35999500.

          Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлений 28 жовтня 2011 року

Суддя                                                                                                    Н.В. Бжассо