Постанова № 18950198, 03.11.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2011
Номер справи
2а-0770/2580/11
Номер документу
18950198
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/2580/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 12

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 листопада 2011 року м. Ужгород

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області до Малого підприємства “Магістраль” про стягнення заборгованості в сумі 4739, 47 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції в Закарпатській області про стягнення заборгованості в сумі 4739, 47 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на 27.07.2011 року за відповідачем рахується податковий борг до державного та місцевого бюджету у розмірі 4739,47 грн. в т.ч. пеня 15,29 грн. по наступних платежах: платіж 14010100 "податок на додану вартість" у розмірі 978,00 грн.; платіж 21010100 "Частина прибутку (доходу) господарських організацій (державних, казенних підприємств)" у розмірі 14,88 грн.; платіж 12020133 "податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" у розмірі 3246,36 грн. платіж 13050133 "земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 429,29 грн. в т.ч. пеня 11,77 грн.; платіж 16010233 "комунальний податок" у розмірі 70,94 грн., в т.ч. пеня 3,52 грн.

Представник позивача 21 жовтня 2011 року подав до суду заяву, в якій вказує, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без участі представника позивача.

Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечував, пояснив , що знаходиться у скрутному матеріальному становищі, у зв'язку з чим не може погасити заборгованість.

Відповідно до статті 128 частини 6 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час, і місце судового розгляду, суд, має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до статті 3 частини 1 пункту 10 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої,апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

, Заслухавши пояснення відповідача, вивчивши матеріали справи, зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне:

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців виданої Державним реєстратором Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області відповідно до критерію пошуку: ідент. код 13583807 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записів не знайдено.( а.с 8).

Згідно відомостей наданих Головним управлінням статистики у Закарпатській області Мале підприємство "Магістраль" місцезнаходження 89435, Закарпатська область, Ужгородський район, с. Часлівці, буд. б/н значиться в Єдиному державному реєстрі підприємств, установ та організацій України із відповідним кодом ЄДРПОУ 13583807( а.с.9 -10).

Відповідач взятий на облік від 25.05.1994 року за №29 та станом на 30.07.2010 року перебуває на обліку в ДПІ, що підтверджується довідкою №34/29-00 від 05.02.2009 року та є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування" (що діяв у період виникнення боргу) та Податковим кодексом України( а.с.11).

Станом на 27.07.2011 року за відповідачем рахується податковий борг до державного та місцевого бюджету у розмірі 4739,47 грн. в т.ч. пеня 15,29 грн. по наступних платежах: платіж 14010100 "податок на додану вартість" у розмірі 978,00 грн.; платіж 21010100 "Частина прибутку (доходу) господарських організацій (державних, казенних підприємств)" у розмірі 14,88 грн.; платіж 12020133 "податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" у розмірі 3246,36 грн. платіж 13050133 "земельний податок з юридичних осіб" у розмірі 429,29 грн. в т.ч. пеня 11,77 грн.; платіж 16010233 "комунальний податок" у розмірі 70,94 грн., в т.ч. пеня 3,52 грн.; Вищевказана заборгованість виникла у зв'язку з наступним.

Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів( робіт, послуг).Так 14 грудня 2010 працівниками Ужгородської МДПІ проведено документальну не виїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку на додану вартість та встановлено, що відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 4890,00 грн. із запізненням на 43 календарних днів відповідно, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(що діяв на час виникнення правовідносин).

За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 45/15-02 від 14.12.2010 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення від 20.12.2010 року № 0080181502/0, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 978,00 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано відповідача 20.12.2010 року ( а.с.28-30).

Частина прибутку (доходу) господарських організацій ( державних, казенних підприємств).

На підставі поданого розрахунку суми частини прибутку (доходу) господарських організацій (державних, казенних підприємств) №49936 від 08.02.2011 року, відповідач самостійно задекларував зобов'язання розмірі 15,00 грн., з яких відповідачем було сплачено - 0,12 грн.( а.с.31).

Відповідачем самостійно визначені суми по даному платежу на день подання позовної заяви в повному обсязі у розмірі 14,88 грн. так і не були сплачені.

Податок з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. На підставі поданого розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №2461 від 26.02.2010 року, відповідач самостійно задекларував зобов'язання за 3 та 4 квартали 2010 року у загальному розмірі 3046,00 грн. Відповідачем самостійно визначені суми по даному платежу на день подання позовної заяви в повному обсязі так і не були сплачені.( а.с.32).

Крім того, 22 вересня 2010 працівниками Ужгородської МДПІ проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та встановлено, що відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 1001,80 грн. із запізненням на 70 календарних днів відповідно, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на час виникнення правовідносин) ( а.с.34).

За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 83/17-02 від 22.09.2010 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення від 24.09.2010 року №3824321700/0, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 200,36 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано відповідача 24.09.2010 року (а.с.33). Вищевказане податкове повідомлення-рішення, якими було визначено Відповідачу податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у загальному розмірі 200, 36 грн.( а.с.34), станом на день подання позовної заяви не було сплачено.

Земельний податок. На підставі поданого податкового розрахунку по земельному податку Відповідач самостійно задекларував наступні зобов'язання: розрахунок №723 від 01.02.2010р. (за період червень - грудень 2010 року) -292,27 грн.; розрахунок №478 від 31.01.2011р. (за період січень - березень 2011 року) -125,25 грн.( а.с. 35, 38). Відповідачем самостійно визначені суми по даному платежу на день подання позовної заяви в повному обсязі у розмірі 417,52 грн. так і не були сплачені.

Крім того, відповідач 27.01.2011 згідно картки особового рахунку провів платіж (платіжний документ № 1р1/61 від 26.01.2011) на суму 144,38 грн. відповідно до якого погасив податковий борг минулих періодів в результаті чого було за несвоєчасну сплату нарахована згідно ст. 129 Податкового кодексу України пеня у розмірі 11.77 грн.( а.с.21).

Комунальний податок. Так 17.09.2010 працівниками Ужгородської МДПІ проведено документальну невиїзну перевірку по питанню дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобов'язання по комунальному податку та встановлено, що Відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у розмірі 71,40 грн. із запізненням від 1 до 89 календарних днів відповідно, чим порушив п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на час виникнення правовідносин)( а.с. 41).

За наслідками перевірки було прийнято акт перевірки № 269 від 17.09.2010 року. На основі акта Ужгородською МДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення від 21.09.2010 року №0007331503/0/4368, яким застосовано до платника штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 14,28 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ було отримано Відповідача 21.09.2010 року. .( а.с.40).

Крім того, на підставі поданого податкового розрахунку комунального податку, відповідач самостійно задекларував зобов'язання по даному платежу, а саме: розрахунок від 09.08.2010 р. № 25494 у розмірі 71,40 грн.; розрахунок від 09.11.2010 р. № 37921 у розмірі 25,50 грн.; розрахунок від 09.02.2011 р. № 50908 у розмірі 25,50 грн.( а.с.43-45).

Однак, відповідач свої зобов'язання не виконав в повному обсязі, так відповідач із загальної суми податкового зобов'язання у розмірі 122,40 грн. сплатив тільки 69,26 грн. у зв'язку із цим сума недоплати склала 53,14 грн.

Крім того, у відповідності до ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на час виникнення правовідносин) за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання згідно картки особового рахунку Відповідачу 17.08.2010 року було нараховано пеню у розмірі 2,14 грн. та 27.01.2011 за несвоєчасну сплату зобов'язання було нарахована згідно ст. 129 Податкового кодексу України пеня у розмірі 1,38 грн. У зв'язку з чим загальний розмір пені склав 3,52 грн.

У зв'язку з тим, що у відповідача у лютому та березні 2010 року рахувався непогашений податковий борг, Ужгородською МДПІ, на підставі пп. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (що діяв на той час) направлялися відповідачу податкові вимоги №1/35 від 05.02.2010 року - вручено -10.02.2010 року та №2/64 від 15.03.2010 року та вручено 22.06.2010 року ( а.с.46-47).

Пунктом 14.1.162 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(що діяв в період виникнення правовідносин) узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пп. 54.1. ст. 54 ПКУ платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Підпунктом 56.11. ст. 56 ПКУ зазначено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків. Статтею 16 Податкового кодексу України передбачено, що одним із обов'язків платника податків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Приписами ст. 95 Податкового кодексу України визначено, що Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед 5,00 грн. відповідно державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, «значеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Згідно п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Повно та всебічно зясувавши обставини в адміністративній справі, підтверджені належними та допустимими доказами в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Так як позивачем у даній справі є субєкт владних повноважень, а відповідачем юридична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 160-163 КАС України , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області - задовольнити повністю.

2. Стягнути з банківських рахунків Малого підприємства “Магістраль” (89435, Закарпатська область, Ужгородський район, село Часливці буд. б/н, код ЄДРПОУ - 13583807) р/р 26001301200635 в Філія ПАТ ПІБ в м.Ужгород МФО 312163; р/р 26067301200635 Філія ПАТ ПІБ в м.Ужгород МФО 312163 податковий борг до державного та місцевого бюджету у загальному розмірі 4739, 47 грн. ( чотири тисячі сімсот тридцять девять гривень 47 коп. ) грн.

3. Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Плеханова З.Б.