Постанова № 18950084, 06.04.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
06.04.2011
Номер справи
2а-16380/10/12/0170
Номер документу
18950084
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 квітня 2011 р. 12:12 Справа №2а-16380/10/12/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Котаревої Г.М., при секретарі Лиган М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом   Прокурора Первомайського района АРК   в інтересах держави в особі   Красноперекопської об’єднаної державної податкової інспекції в АР Крим   

до   Державного підприємства радгосп-завод ім. 1 Мая             

про стягнення заборгованості в сумі 200311,25грн

за участю представників:

позивача – ОСОБА_1, довіреність №3464/10/10/0 від 27.07.10р.;

відповідача – ОСОБА_2, довіреність №б/н від 01.07.10р.;

прокурора – не з’явився;

Суть спору: Прокурор Первомайського району АР Крим в інтересах держави в особі Красноперекопської об’єднаної державної податкової інспекції в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Державного підприємства радгосп-завод ім. 1 Мая про стягнення заборгованості  перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб у загальній сумі 200311,25грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.12.10р. відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований Первомайською районною державною адміністрацією в АР Крим у якості юридичної особи (а.с. 24).

Суд зазначає, що при розгляді цієї справи він керувався положеннями нормативних актів у редакціях, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками  податків і зборів (обов’язкових платежів) є, зокрема, юридичні особи, на яких  відповідно  до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.

Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 № 889-IV передбачені порядок, підстави, строки сплати податку з доходів фізичних осіб.

Відповідно до п.п. 3.2.1, п.п 3.2.2 п.3.2. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними  цільовими фондами» у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені. На кошти бюджетного фонду, визначеного підпунктом 3.2.1 цього пункту, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку, збору (обов'язкового платежу).

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними  цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання,  зазначену  у  поданій  ним  податковій декларації,  протягом  десяти  календарних  днів, наступних за останнім днем   відповідного  граничного  строку для  подання  податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Красноперекопською ОДПІ в АР Крим було проведено виїзну планову перевірку  ДП радгосп-завод ім. 1 Мая, за результатами якої складений Акт (а.с. 9-10).

Зазначеною перевіркою встановлено, що станом на 07.06.10р. сума податку з доходів фізичних осіб у розмірі 200311,25грн., не була перерахована до бюджету.

Заповнення і подання органам державної податкової служби України податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, та сум утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок) відповідно до вимог підпункту «б» пункту 19.2 статті 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» регулює Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за ф. N 1ДФ, затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України № 451 від 29.09.2003 року (далі - Порядок).

Дія цього Порядку поширюється на юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), фізичних осіб, нерезидентів або їх представництв, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податку, та є податковими агентами відповідно до норм Закону.

Податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий податковий розрахунок за календарний рік не подається.

Якщо до закінчення терміну подання податкового розрахунку податковий агент виявляє помилки в раніше поданому за поточний звітний період податковому розрахунку, він зобов'язаний подати новий податковий розрахунок. При цьому штрафні санкції та адміністративні штрафи не застосовуються, а раніше поданий податковий розрахунок скасовується (п.1.2 Порядку).

Судом встановлено, що позивачем на підставі даних перевірки  та згідно чинного законодавства вірно визначено розмір податку з доходів фізичних осіб, що підлягає сплаті відповідачем.

Відповідно до п.п. 8.1.2. п.8.1. ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб станом на день справи складає 200311,25грн.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках —коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до   п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Приймаючи до уваги те, що відповідачем  у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження висновків проведеної перевірки, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

В судовому засіданні 06.04.11р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до ст.ст.160,163 КАС України повний текст постанови виготовлено 11.04.11р.

Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.  Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного підприємства радгосп-завод ім. 1 Мая (АР Крим, Первомайський район, смт. Первомайське, вул. Б. Хмельницького, 11) податковий борг у сумі 200311,25грн. на р/р 33212800700228 місцевий бюджет Первомайської сільської ради, код платежу 11010100 в ГУДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026,  ОКПО 34740583.

У разі неподання  апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання  постанови у повному обсязі - з дня складення у повному обсязі, у разі проголошення у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови).

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                Котарева Г.М.