Постанова № 18948114, 21.10.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.10.2011
Номер справи
2а-28/10/0870
Номер документу
18948114
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2011 року 10:25 Справа № 2а-28/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О. при секретарі Буряковій А.В., за участю представників позивача Шайтанова В.В., Софієнко С.М., Лисенка О.В., представника відповідача Вовка Д.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг»

до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі

про скасування податкового повідомлення рішення від 15.06.2009 №0000150808/0

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» звернулося із адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі про скасування податкового повідомлення рішення від 15.06.2009 №0000150808/0. В позові позивач зазначив, що за результатами проведеної позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника податку у банку за квітень 2009 р. Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі було винесено податкове повідомлення - рішення від 15.06.2009 №0000150808/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за квітень 2009 р. на суму 13771943 грн. 00 коп. За результатами адміністративного оскарження, Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі, Державною податковою адміністрацією у Запорізькій області і Державною податковою адміністрацією України, винесені Рішення, якими скарги позивача залишені без задоволення, податкове повідомлення рішення від 15.06.2009 №0000150808/0 без змін. Позивач вважає, що відповідачем податкове повідомлення рішення прийняте з порушенням норм законодавства з питань оподаткування, та зазначив, що в обґрунтування висновку про завищення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в акті перевірки зазначено, що у обовязковою умовою бюджетного відшкодування є отримання оплаченого покупцем товару, тобто, поставка товару повинна бути здійснена у тому періоді, у якому здійснена передоплата, що не відповідає приписам п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість». Крім того, у позові зазначено, що відповідачем у травні 2009 р. складено довідку за результатами перевірки відшкодування податку на додану вартість на рахунок у банку за березень 2009 р., з додатком № 13 «частина залишку відємного значення податку на додану вартість, фактично сплачена постачальникам у березні 2009 р.», в якій вказана також сума авансового платежу. Тобто перевіряючи вважали, що підприємство у наступному періоді має право заявити дану суму до бюджетного відшкодування. У зв'язку з викладеним позивач просить скасувати податкове повідомлення - рішення від 15.06.2009 №0000150808/0 у судовому порядку.

Представники позивача у судовому засіданні на задоволенні позову наполягають.

Відповідачем надані письмові заперечення на позов, в яких зазначено, що на підставі проведеної позапланової виїзної перевірки позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування винесено податкове повідомлення - рішення від 15.06.2009 №0000150808/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість. Донарахування податку на додану вартість та зменшення бюджетного відшкодування сталося в наслідок порушення позивачем пп.7.7.2, пп.7.7.1 п. 7.2 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», що призвело до завищення податкового кредиту за квітень 2009 року на суми податку на додану вартість по товарам, сплаченим Відкритому акціонерному товариству «ЗАлК», але фактично не отриманим. Відповідно до пп. 7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг). Відповідно до п.1.4 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість», поставка товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно - правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання. Не належать до поставки операції за цивільно правовими договорами, які не передбачають передачу права власності (користування або розпорядження) на такі товари іншій особі. Як вбачається з обставин справи, угода укладена лише про людське око без наміру викликати юридично значимі наслідки та мала на меті отримання лише з бюджету суми що в свою чергу свідчить про нікчемність правочину. Крім того, відповідачем зазначено, що податковим органом вищого рівня чітко визначено, що для підприємств, які декларують суми податку на додану вартість до відшкодування, до рядку Розрахунку суми бюджетного відшкодування повинні включатись суми податку з застосуванням єдиного принципу - фактично сплачені суми податку на додану вартість за фактично отримані товари (послуги). З позову вбачається що доводи позивача зводяться до питання формування податкового кредиту. В той же час. правова природа податкового кредиту і бюджетного відшкодування не є тотожною, а саме в межах цієї справи спір переходить в площину тлумачення вимог закону щодо бюджетного відшкодування. Більш того, податкове повідомлення-рішення винесено за формою «В-1» та в ньому відсутні посилання стосовно питання формування податкового кредиту. У зв'язку з викладеним відповідач просить у задоволенні позову відмовити.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечує, просить у позові відмовити з підстав, зазначених у письмових запереченнях.

Вислухавши пояснення представників сторін, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі проведена позапланова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника податку у банку за квітень 2009 р., яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з 01.02.2009 р. по 31.03.2009 р.

За результатами перевірки складений акт від 05.06.2009 р. № 86/08-08/32573524.

В Акті перевірки зазначено:

Перевіркою показників Довідки щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового (додаток 2 до податкової декларації за квітень 2009 року) встановлено :

Підприємством Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» укладено договір № 02Д (2009) від 12.01.2009р. м Запоріжжя, на поставку алюмінієвої продукції. Загальна сума договору орієнтовно складає 50 000 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 8 333 333,33 грн. Умови поставки: ЕХW склад ВАТ «ЗАлК» Кількість поставленого товару та її ціна регулюються додатковими узгодженнями. Розрахунок за поставлений товар здійснюється Покупцем по факту поставки на протязі 20 банківських днів з моменту отримання товару на складі Постачальника

Додатковою угодою №2 від 10.03.2009р до договору №02Д(2009) від 12.01.2009р. змінена на сума договору, сума орієнтовно складає 100 000 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 16 666 666,67 грн.

В березні 2009р. на виконання умов договору ТОВ «Запоріжалюмінторг» перерахував авансові платежі ВАТ «ЗАлК» за алюмінієву катанку в кількості 5567,64 тн. за ціною 14050,00 -14240 грн. на загальну суму 93 885 063 ,32 грн., у тому числі ПДВ 15 647 510,35 грн.

Фактичне відвантаження продукції на адресу ТОВ «Запоріжалюмінторг» від ВАТ «ЗАлК» по податковим накладним у березні 2009 року відбулось на суму 5 636 339,19 грн. у т.ч.ПДВ-389,86 грн.

Відповідно до зворотно-сальдової відомості по рахунку 631 ДТ сальдо по договору Д(2009) від 12.01.2009 року на 01.04.2009 року складає 88 262 804,69 грн.

На суму передплат Відкритим акціонерним товариством «ЗАлК» виписані податкові накладні на суму 15647510,35 грн. Вищезазначені податкові накладні Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» включені до податкового кредиту березня 2009р. тобто, попереднього звітного періоду, та включені в додаток 2 до податкової декларації з ПДВ квітня 2009 року у графі 4 «частина залишку від'ємного значення, фактично сплаченого отримувачем товарів (послуг) постачальникам таких товарів (послуг) у попередніх податкових періодах та не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів або не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування, яка переноситься до рядку 2 додатку 3 податкової декларації по податку на додану вартість за квітень 2009р. «Розрахунок суми бюджетного відшкодування».

На порушення п.п. 7.7.2, п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» завищено заявлену суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень 2009 р. на суму 13774123 грн. 00 коп., оскільки підпунктом. 7.7.2 п. 7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачено, що бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг), то б то, обов'язковою умовою отримання бюджетного годування поряд з надмірною сплатою податку є ще й отримання продукції отримувачем товарів у відповідному періоді.

На підставі акту перевірки Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі винесено податкове повідомлення-рішення від 15.06.2009 №0000150808/0, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за квітень 2009 р. на суму 13771943 грн. 00 коп.

В зв'язку з незгодою з винесеним рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг», звернулося до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі зі скаргою.

Рішенням Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі від 18.08.2009 р. № 7155/10/25-016 податкове повідомлення-рішення від 15.06.2009 №0000150808/0 залишено без змін, а скарга без задоволення.

На підставі винесеного Рішення Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі винесено податкове повідомлення - рішення від 18.08.2009 р. №0000150808/1.

В зв'язку з незгодою з винесеним рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг», звернулося зі скаргою до Державної податкової адміністрації у Запорізькій області.

Рішенням Державної податкової адміністрації у Запорізькій області № 4774/10/25-020 від 14.10.2009 р. податкове повідомлення рішення від 15.06.2009 №0000150808/0 та Рішення від 18.08.2009 р. № 7155/10/25-016 про результати розгляду скарги Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі залишені без змін, а скарга без задоволення.

На підставі винесеного Рішення Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі винесено податкове повідомлення - рішення від 15.10.2009 р. №0000150808/2.

В зв'язку з незгодою з винесеним рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг», звернулося зі скаргою до Державної податкової адміністрації у України.

Рішенням Державної податкової адміністрації України від 23.12.2009 р. № 13331/6/25-0515 податкове повідомлення - рішення від 15.06.2009 №0000150808/0, Рішення від 18.08.2009 р. № 7155/10/25-016, та № 4774/10/25-020 від 14.10.2009 р., прийняті за результатами розгляду скарг, залишені без змін, а скарга без задоволення.

На підставі винесеного Рішення Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі винесено податкове повідомлення - рішення від 24.12.2009 р. №0000150808/3.

Суд вважає, що податкове повідомлення-рішення від 15.06.2009 №0000150808/0, винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі з порушенням діючого законодавства без врахування фактичних обставин справи у зв'язку з наступним.

Як встановлено в Акті перевірки, та не заперечується сторонами у справі між Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» і Відкритим акціонерним товариством «ЗАлК» укладений договір № 02Д (2009) від 12.01.2009р. м Запоріжжя, на поставку алюмінієвої продукції. Загальна сума договору орієнтовано складає 50 000 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 8 333 333,33 грн. Умови поставки: ЕХW склад ВАТ «ЗАлК» Кількість поставленого товару та її ціна регулюються додатковими узгодженнями. Розрахунок за поставлений товар здійснюється Покупцем по факту поставки на протязі 20 банківських днів з моменту отримання товару на складі Постачальника

Додатковою угодою №2 від 10.03.2009р до договору №02Д(2009) від 12.01.2009р.змінена на сума договору, сума орієнтовано складає 100 000 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 16 666 666,67 грн.

На виконання умов договору Товариство з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» за платіжними дорученнями: № 218 від 03.03.2009р.; № 219 від 04.03.2009р. № 223 від 05.03.2009р; № 255 від 05.03.2009р; № 228 від 10.03.2009р.; № 229, № 230 від 11.03.2009р.; № 239 від 19.03.2009р.; №241 від 20.03.2009р.; № 268від 27.03.2009р; № 279від 31.03.2009р. перерахувало авансові платежі Відкритому акціонерному товариству «ЗАлК» за алюмінієву катанку в кількості 5567,64 тн. за ціною 14050,00 - 14240 грн. на загальну суму 93 885 063 ,32 грн., у тому числі ПДВ 15 647 510,35 грн.

Крім того, позивачем перераховано на виконання договору 2250848 грн. у липні 2011 п. та сальдо станом на 01.03.2009 р. складало 13080 грн. 56 коп.

Загальна сума, що сплачена позивачем у рахунок сплати продукції за договором № 02Д (2009) від 12.01.2009р. склала 96148 991,93 грн.

На виконання умов договору Відкрите акціонерне товариство «ЗАлК» відвантажило продукцію на загальну суму 96148 991,93 грн., у тому числі 16024831 грн.

На суму отриманих в рахунок оплати продукції товарів Відкритим акціонерним товариством «ЗАлК» у березні 2009 р. видані податкові накладні на загальну суму 93 885 063,32 грн., у т.ч. ПДВ 15 647 510,35 грн., а саме: № 20903000 від 02.03.2009р. на суму 218 387,59 грн., у т.ч. ПДВ 36 397,93 грн.; № 20903014 від 04.03.2009р. на суму 2 165 144,34 грн., у т.ч. ПДВ 360 857,39 грн.; № 223 від 05.03.2009р. на суму 27 728 250,02 грн., у т.ч. ПДВ 4 6 21 375,0 грн.; № 20903015 від 06.03.2009р. на суму 2 154 826,02 грн, у т.ч. ПДВ 359 137,67 грн.; № 20903016 від 10.03.2009р. на суму 1 096 981,25 грн., у т.ч. ПДВ 182 830,31 грн.; № 228 від 10.03.2009р. на суму 9 050 200,12 грн., у т.ч. ПДВ 1 508 366,69 грн.; № 230 від 11.03.2009р. на суму 46 671 274,0 грн., у т.ч. ПДВ 7 778 545,67 грн.; № 229 від 11.03.2009р. на загальну суму 3 000 000,0 грн., у т.ч. ПДВ 50 000,00 грн.; № 239 від 19.03.2009р. на загальну суму 500 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 83 333,33 грн.; № 241 від20.03.2009. на загальну суму 200 000,0 грн, у т.ч. ПДВ 33 333,33 грн.; № 268 від 27.03.2009р. на загальну суму 1 000 000,00 грн., у т.ч. ПДВ 166 666,67 грн.; № 279 від 31.03.2009р. на загальну суму 100 000,0 грн., у т.ч. ПДВ 16 666,67 грн.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі подані Податкові декларації з податку на додану вартість за березень 2009 р.

До рядку 17 Податкової декларації Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» включено суму 15 647 510,35 грн. податку на додану вартість, сплаченого у березні 2009 р. Відкритому акціонерному товариству«ЗАлК», а усього значення рядка 17 Декларації склало 35975057 грн. 00 коп.

Від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду (рядок 21), яке зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду) (рядок 22.2 декларації) складає 34565299 грн.

Правомірність віднесення суми податку на додану вартість до податкового кредиту березня 2009 р. підтверджена Довідкою Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі від 29.05.2009р. № 81/08-08/32573524 складеної за результатами позапланової виїзної перевірки ТОВ «Запоріжалюмінторг», з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за березень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в періоді з 01.02.2009 р. по 28.02.2009 р.

Посилання відповідача на, те що у зв'язку з тим, що поставка продукції у березні квітні 2009 р. у повному обсязі не відбулося, то Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАлК» не мало права на включення до рядку Розрахунку суми бюджетного відшкодування суми податку на додану вартість, сплаченого як попередня оплата Відкритому акціонерному товариству «ЗАлК», за фактично не отримані товари (послуги) у цьому звітному періоді, не може бути прийнята до уваги, виходячи з наступного.

Згідно з п.п. 7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів, або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів.

Відповідно п.п.7.4.1 п. 7.4 ст. 7 За кону України «Про податок на додану вартість» податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, сплачених (нарахованих) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва.

Згідно з п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними.

Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника. (п.п.7.2.6 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»).

Таким чином, Законом України «Про податок на додану вартість» передбачено дві вимоги для отримання покупцем права на відображення податкового кредиту: це дата здійснення «першої події» та наявність податкової накладної.

Як встановлено у судовому засіданні на підставі письмових доказів, у позивача виникла перша подія у вигляді здійснення попередньої оплати (фактичного перерахування) передоплати та отриманні від постачальника податкові накладні, тому Товариство з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» обґрунтовано формував податковий кредит також по першій події.

Відповідно до п. 5.11 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року № 166, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 9 липня 1997 р. за № 250/2054 (надалі Порядок), якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту, сума визначеного від'ємного значення враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди з податку на додану вартість, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону (відображається у рядку 22.1 податкової декларації), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 22.2 податкової декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 23.1 податкової декларації наступного звітного (податкового) періоду).

20.05.2009 р. позивачем подано Податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2009 р.

Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг», у зв'язку з відсутністю податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди, значення рядка 22.2 податкової декларації попереднього звітного періоду, відповідно до положень Порядку обґрунтовано включена до рядку 23.1 (значення рядка 22.2 податкової декларації попереднього звітного періоду) та рядку 24 (залишок відємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду) Податкової декларації з податку на додану вартість за квітень 2009 р., та до Додатків 2 і 3 до Податкової декларації за квітень 2009 р., та заявлена як сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню.

Підпунктом 7.7.2 п. 7.7 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачено, що якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

Відповідно до п.п. 5.12 Порядку, якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту, з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення, то платником податку разом з податковою декларацією подаються Довідка щодо сум залишку від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість) та Розрахунок суми бюджетного відшкодування (додаток 3 до податкової декларації з податку на додану вартість). Бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Таким чином, діючим законодавством право на включення залишку відємного значення попереднього податкового періоду до суми бюджетного відшкодування у наступному податковому періоді не поставлено у залежність від фактичного отримання товарів в рахунок проведення оплати, а повязує тільки з розміром частини такого від'ємного значення, яка повинна дорівнювати сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Посилання відповідача на те, що угода укладена між Відкритим акціонерним товариством «ЗАлК» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» лише про людське око, без наміру викликати юридично значимі наслідки та мала на меті отримання лише з бюджету суми, що в свою чергу свідчить про нікчемність правочину, не може бути прийнято до уваги, оскільки як вбачається з наданих суду видаткових документів та Акту звіряння взаєморозрахунків, складеного між сторонами 31.07.2011 р., за договором № 2Д(2009) від 12.01.2009 р. заборгованість у сторін за договором відсутня, тобто договір сторонами виконаний у повному обсязі.

За таких обставин, податкове повідомлення рішення №0000150808/0 від 15.06.2009 р. винесено Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» з порушенням вимог законодавства.

Враховуючі викладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Запоріжалюмінторг» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі про скасування повідомлення рішення №0000150808/0 від 15.06.2009 р. є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 94, 160, 163 КАС України; п.п. п. 5.11 ст. 5; п.п.7.2.6 п. 7.2, п.п.7.4.1, п.п. 7.4.5 п. 7.4, п.п. 7.5.1 п.7.5, п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»; п. 5.11, п.п., 5.12. Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 року № 166, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 9 липня 1997 р. за N 250/2054, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення рішення №0000150808/0 від 15.06.2009 р., винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Запоріжжі відносно Товариства з обмеженою відповідальністю “Запоріжалюмінторг”.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.О.Нестеренко