Постанова № 18904338, 03.10.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.10.2011
Номер справи
4/162
Номер документу
18904338
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

03 жовтня 2011 року № 4/162

За позовом Заступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Подільському районі м. Києва

До Відкритого акціонерного товариства «Інжиніринг»

Про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків у розмірі 43716,32 грн.

Суддя Вовк П.В.

В порядку письмового провадження

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора Подільського району м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва в інтересах держави в особі Держаної податкової інспекції в Подільському районі м. Києва з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства «Інжиніринг»про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків у розмірі 43716,32 грн.

17.02.2009 Окружним адміністративним судом міста Києва відкрито провадження в адміністративній справі № 4/162.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.08.2009 провадження у справі № 4/162 зупинено до затвердження Господарським судом м. Києва реєстру вимог кредиторів у справі № 50/74 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Інжиніринг»та набрання рішенням законної сили.

Окружним адміністративним судом міста Києва скеровано судовий запит до Господарського суду міста Києва щодо надання інформації у справі № 50/74 про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Інжиніринг».

Господарським судом міста Києва на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва скеровано відповідь на судовий запит, з якого вбачається, що ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.05.2010 позовні матеріали заявнику повернуто без розгляду, вказана ухвала ні в апеляційному, ні в касаційному порядку не оскаржувалась.

15.08.2011 ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва поновлено провадження по справі та призначено розгляд справи.

27.09.2011 у судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просить суд позов задовольнити.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідач не сплатив суму узгодженого податкового обовязання з орендної плати за землю. Станом на час розгляду справи в суді податкова заборгованість Відповідачем не сплачена і становить 43716,32 грн.

Прокурор, у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Відповідач в судове засідання повторно не прибув, про причини не прибуття суд не повідомив. Заяв про розгляд справи за відсутності представника Відповідача до суду не надходило.

Судові виклики, надіслані на адресу Відповідача повернулися до суду у звязку з незнаходженням Відповідача за вказаною адресою. Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, Відповідач знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе 13, на дану адресу содом направлялись судові виклики. Інформацію щодо зміни місцезнаходження Відповідач до державного реєстратора не надав.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає Відповідача належним чином повідомленим про дату, час і місце проведення судового засідання .

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідач є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців № 11085944, копія якого наявна в матеріалах справи, зареєстрований Печерською районною державною адміністрацією у м. Києві 14.05.1993. Зареєстроване Державною податковою інспекцією у Подільському районі м. Києва як платник окремих податків.

Відповідачем були подані до Позивача податкові декларації орендної плати за землю за 2007 та 2008 роки, проте сума орендної плати, визначена у податкових деклараціях, в належний термін не сплачувалась.

Державною податковою інспекцією в Подільському районі м. Києва здійснено документальну невиїзну (камеральну) перевірку своєчасності сплати Відповідачем податків і зборів до бюджету за 2007-2008 роки.

На підставі перевірки був складений акт перевірки № 1530/13667496, відповідно до якого встановлено порушення строків подання до установ банків платіжних доручень, що є порушенням ч. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

У звязку з вищевикладеним, та на підставі акту перевірки № 1530/13667496, Державною податковою інспекцією у Подільському районі м. Києва застосовано до Відповідача штрафні (фінансові) санкції та винесені відповідні податкові повідомлення-рішення, які були вручені Відповідачу 08.05.2008, що підтверджується підписом голови правління на корінцях податкових повідомлень-рішень, які наявні в матеріалах справи, однак суму заборгованості сплачено не було.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України “Про плату за землю”від 03.07.1992р. № 2535-ХІІ із змінами та доповненнями (далі - Закон № 2535) чинного станом на час виникнення спірних правовідносин та подання позову до суду, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки землі.

Статтею 13 Закону № 2535 передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності договір оренди такої земельної ділянки.

Платники земельного податку самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію за поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закон № 2535 податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Підпунктом 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ із змінами та доповненнями (надалі Закон № 2181-ІІІ), чинного станом на час виникнення спірних правовідносин та подання позову до суду, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.1.3 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідач отримані податкові повідомлення рішення у встановленому законодавство порядку не оскаржував, відповідно з вчиненими порушеннями погодився та суми зазначені в податкових повідомленнях рішеннях та деклараціях є узгоджені.

Відповідно до пп. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Згідно підпунктів 6.2.1., 6.2.3, 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Позивачем винесено першу та другу податкові вимоги за штрафними (фінансовими) санкціями, які не були вручені Відповідачу у звязку з його незнаходженням за юридичною адресою, та були вивішені Позивачем на дошці податкових оголошень, про що складено відповідні акти які наявні в матеріалах справи.

Станом на час розгляду справи в суді та відповідно до довідки про заборгованість, яка наявна в матеріалах справи, загальна сума заборгованості Відповідача перед бюджетом становить 43716,32 грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 160 - 163 КАСУ, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути на користь держави з Відкритого акціонерного товариства «Інжиніринг»(код ЄДРПОУ-13667496) заборгованість перед бюджетом в розмірі 43716,32 грн.

Постанова може бути оскаржена в порядку передбаченому ст. ст. 185-187 КАСУ.

Суддя П.В. Вовк