Постанова № 18852689, 02.10.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.10.2011
Номер справи
2а-7231/11/2670
Номер документу
18852689
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

02 жовтня 2011 року 11:56 № 2а-7231/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва

до "Промислова Академія"

про стягнення заборгованості у розмірі 31 234,93

за участю представників сторін:

від позивача Іващенко В.В;

від відповідача Краснюк В.А.

встановив:

Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Соломянському районі м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, Промислової академії, в якому просив стягнути з Промислової академії суму заборгованості у розмірі 31234,93 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за Відповідачем обліковується заборгованість по єдиному соціальному внеску в сумі 31234,93 грн., яку відповідач в добровільному порядку в передбачені законом строки не сплатив. У звязку з чим Позивач, в судовому засіданні просив позов задоволити в повному обсязі, стягнути з Промислової академії заборгованість по єдиному соціальному внеску у вище заявленій сумі.

В звязку з частковою сплатою єдиного внеску у судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги і просить стягнути заборгованість у розмірі 29734,93

Відповідач в судовому засіданні виклав зміст своїх заперечень проти позову та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Промислова академія зареєстрована в управлінні Пенсійного фонду України в Соломянському районі міста Києва як платник єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, реєстраційний № 01-00022.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.

Згідно з пунктом 3 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Одночасно з викладеним, перелік осіб, які є платниками єдиного внеску на загальнообовязкове соціальне страхування також визначено статтею 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Так, відповідно до абзацу 1 частини восьмої статті 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Згідно з абзацом 3 частини восьмої статті 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Відповідно до частини одинадцятої статті 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до частини третьої статті 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Відповідно до частини четвертої статті 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Процедура нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати фінансових санкцій органами Пенсійного фонду України, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів визначена Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №21-5 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за №994/18289 (далі за текстом - Інструкція).

Так, відповідно до пункту 6.3 розділу VI Інструкції органи Пенсійного фонду надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:

а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника або актів звірок з органами податкової служби сум доходу (прибутку) фізичних осіб - підприємців чи осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, свідчать про донарахування сум єдиного внеску або органами Пенсійного фонду у повідомленнях-розрахунках визначено суми єдиного внеску, які підлягають доплаті;

б) якщо платник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати єдиного внеску;

в) якщо платник має на кінець звітного базового періоду борги зі сплати фінансових санкцій.

При цьому, у випадку "б" та/або "в" вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.

У свою чергу, відповідно до пункту 6.4 розділу VI Інструкції вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі або відокремленому підрозділу, якщо її передано службовій особі такого платника під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, управлінням Пенсійного фонду України у Соломянському районі міста Києва на підставі облікових даних з картки особового рахунку Промислової академії платника єдиного внеску, сформовано та надіслано на адресу відповідача вимогу: № Ю-90 від 01.03.2011 року, 01.04.2011 року, 04.05.2011 року про сплату боргу.

Вказані вимоги були отримані уповноваженим представником відповідача.

Враховуючи те, що відповідачем не надано суду доказів оскарження вказаної вимоги ані в адміністративному, ані в судовому порядку, суд дійшов висновку про узгодженість боргу по вказаним вимогам.

Відповідно до облікових даних з картки особового рахунку Промислової академії, відповідач має недоїмку у заявленому позивачем розмірі, а саме 29734,93 грн.

Вказана недоїмка виникла в звязку з несплатою у встановлений період єдиного внеску за січень, лютий, березень 2011 року

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.

Пунктом 3 названого Положення передбачено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; забезпечення збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою.

Відповідно до частини другої статті 12 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.

За результатами аналізу всіх наведених обставин у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Соломянському районі міста Києва є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Управління Пенсійного фонду України в Соломянському районі м. Києва задоволити.

Стягнути з Промислової академії ( м. Київ , вул. Виборзька, 91, ЄДРПОУ 14315017) на користь управління Пенсійного фонду України в Соломянському районі м. Києва (03151, м. Київ, вул. Керченська, б. 5-а, ЄДРПОУ 26063727) суму заборгованості у розмірі 29734 (двадцять девять тисяч сімсот тридцять чотири ) грн. 93 коп. з них:

-25624,59 грн. заборгованість по єдиному соціальному внеску на р/р 37190068002629 ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019;

- 237.42 грн. заборгованість по єдиному соціальному внеску на р/р 37196073002629 ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019;

-1175,27 грн. заборгованість по єдиному соціальному внеску на р/р 37197072002629 ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019;

- 2626,85 грн. заборгованість по єдиному соціальному внеску на р/р 37197083002629 ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019;

- 70,80 грн. заборгованість по єдиному соціальному внеску на р/р 37194086002629 ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.І. Шейко