Постанова № 18852441, 30.08.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.08.2011
Номер справи
2а-8473/11/2670
Номер документу
18852441
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

30 серпня 2011 року               11:36           № 2а-8473/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді  Власенкової О.О., при секретарі судового засідання Бескоровайній Н.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Територіального управління державної комісії з цінних паперів та

фондового ринку у місті Києві та Київській області

(далі - позивач)

до відповідача Відкритого акціонерного товариства "Київопорядкомплект"

(далі - відповідач)

про стягнення заборгованості у розмірі 1 020 грн.,

Обставини справи:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача штраф у розмірі 1 020 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідачем у встановлені законом строки не сплачено штраф, який застосовано до ВАТ "Київопорядкомплект" постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 02 лютого 2011 року №45-КУ  у розмірі 1 020грн.

Відповідач , заперечення на позов не надав, в судове засідання представника не направив, хоча про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до статті 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 30 серпня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, Окружний адміністративний  суд міста Києва

В С Т А Н О В И В:

Як вбачається з матеріалів справи, за результатами перевірки регулярної річної інформації ВАТ "Київопорядкомплект" за 2009 рік, у останнього виявлено порушення вимог статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та пункту 1, глави 7, розділу V "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05 лютого 2007 року за №97/13364 (зі змінами та доповненнями) (далі –Положення), а саме: нерозміщення, у термін визначений чинним законодавством, ВАТ "Київопорядкомплект" регулярної річної інформації за 2009 рік на веб-сайті загальнодоступної інформаційної бази даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів за адресою: www.stokmarket.gov.ua Термін розміщення регулярної річної інформації за 2009 рік до 30 квітня 2010 року, інформацію розміщено 06 жовтня 2010 року.

Вказані порушення зафіксовані співробітниками Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в акті від 20 січня 2011 року № 49-КУ про правопорушення на ринку цінних паперів.

За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів винесено постанову від 02 лютого 2011 року №45-КУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої до відповідача застосовано штраф у розмірі 1 020 грн.

08 лютого 2011 року постанову було направлено на адресу відповідача, про що свідчить реєстр вихідної кореспонденції, копія, якого наявна в матеріалах справи.

Станом на день розгляду спору судом сума штрафу відповідачем не сплачена. Доказів про визнання протиправною та скасування в судовому порядку постанови від 02 лютого 2011 року №45-КУ суду не надано.

Вирішуючи цю справу суд виходить із такого.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (далі –Закон), який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку передбаченні статтею 8 Закону, зокрема Комісія має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів передбачена статтею 11 Закону.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводилось вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються копії цих документів та копія протоколу про вилучення цих документів. Вилучення на строк до трьох робочих днів документів, які підтверджують факт правопорушення, проводиться з обов'язковим складанням протоколу, в якому зазначаються дата його складання, прізвище та посада особи, яка провела вилучення, повний перелік вилучених документів та день, в який ці документи відповідно до цього Закону мають бути повернені. Протокол підписує уповноважена особа Комісії, яка провела вилучення. Представнику юридичної особи, документи якої були вилучені, після закінчення перевірки і проведення вилучення документів надається копія протоколу про вилучення.

Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи (стаття 12 Закону).

Відповідно до статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з пунктом 1 глави 7, розділу V Положення 1591- розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Таким чином, ВАТ "Київопорядкомплект" не розмістило у термін визначений чинним законодавством регулярну річну інформацію за 2009 рік на веб-сайті загальнодоступної бази даних  Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку    про ринок цінних паперів, за що статтею 11 передбачена відповідальність юридичних осіб.

Судом встановлено, що відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив суму штрафу  до Державного бюджету України.

Частиною 3 статті 11 Закону встановлено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки  і  збори  в порядку і розмірах, встановлених законом.

Взявши до уваги те, що суму штрафу не сплачено, доказів погашення зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача–суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Київопорядкомплект" (01013, м.Київ, вул.Будіндустрії, 9, код ЄДРПОУ 05503326) штраф у розмірі 1 020 грн. до Державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду Державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.

Постанова набирає законної сили у порядку і строки, встановлені статтею 254 КАС України, та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені статтями 185-187 КАС України.

Суддя                                                                                                О.О. Власенкова