Єдиний державний реєстр судових рішень ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м.Львів, вул.Чоловського,2 У Х В А Л А
14 жовтня 2011 р. р. № 40276
м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючий - суддя Коморний О.І.,
секретар судового засідання - Гнилиця Р.І.
з участю
від заявника ОСОБА_1
інші учасники
виконавчого провадження не прибули
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву старшого державного виконавця Франківського відділу Державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про заміну сторони виконавчого провадження.
В с т а н о в и в :
Старший державний виконавець Франківського ВДВС ЛМУЮ звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить замінити боржника у виконавчому провадженні - БУ № 3 Львівської КЕЧ району, із примусового виконання вимоги № Ю-586 від 12.05.2010 року виставленої Управлінням пенсійного фонду у Франківському районі м. Львова про стягнення із 34497,73 грн., її правонаступником у зв’язку з припиненням юридичної особи БУ № 3 Львівської КЕЧ та визначенням її правонаступника БУ № 4 Львівської КЕЧ.
У судовому засіданні державний виконавець підтримав заяву про заміну сторони виконавчого провадження з підстав, наведених у заяві. Просить суд задовольнити подану заяву.
Представник БУ № 3 Львівської КЕЧ району в судове засідання не з’явився, хоча був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вказана заява не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, УПФ у Франківському районі м. Львова відповідно до ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»винесено вимогу про сплату боргу від 12.05.2010 року № Ю-586, щодо стягнення з БУ № 3 Львівської КЕЧ району на користь УПФ у Франківському районі м. Львова боргу в розмірі 34497,73 грн.
На підставі вказаної вимоги, згідно з ст.ст. 17, 19, 20, 25 Закону України «Про виконавче провадження»державним виконавцем відкрито виконавче провадження з виконання вказаної вище вимоги, про що винесено відповідну постанову від 23.08.2011 року ВП № 28315841.
Відповідно до вказаної постанови про відкриття виконавчого провадження БУ № 3 Львівської КЕЧ району є боржником –стороною у виконавчому провадженні з виконання вимоги УПФ у Франківському районі м. Львова від 12.05.2010 року № Ю-586 про стягнення боргу.
Згідно з п.1 наказу Міністра оборони України №69 від 07.02.2011 року «Про реорганізацію будинкоуправлінь № № 1, 2, 3 квартирно –експлуатаційного відділу м. Львова»БУ № 3 Львівського КЕЧ району припинено шляхом його реорганізації (приєднання) до БУ № 4 Львівського КЕЧ району та визначено останнє правонаступником усіх майнових прав та обов’язків реорганізованих будинкоуправлінь. Відповідно до п. 4 вказаного наказу призначено комісію для проведення дій, пов’язаних із реорганізацією.
Відтак на правовідносини з приводу припинення БУ № 3 Львівського КЕЧ району поширюється загальний порядок припинення юридичної особи, визначений Цивільним та Господарським кодексами України.
Відповідно ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України та ч. 1 ст. 59 Господарського кодексу України юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Як передбачено ч. 2, 3 ст. 107 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами. При цьому, передавальний акт та розподільчий баланс затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом. Згідно з ч. 3 ст. 59 Господарського кодексу України у разі приєднання одного або кількох суб’єктів господарювання до іншого суб’єкта господарювання до цього останнього переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних суб’єктів господарювання.
В ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа вважається такою, що припинилась, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
З аналізу наведених вище норм законодавства випливає, що права та обов’язки переходять до правонаступника після державної реєстрації факту припинення юридичної особи.
З положень ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»вбачається, що відомості про юридичну особу включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України. В Єдиному державному реєстрі містяться відомості, зокрема, щодо даних про перебування юридичної особи в процесі припинення, зокрема дата реєстрації рішення засновників (учасників) або уповноважених ними органів про припинення юридичної особи, дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Як вбачається із спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за електронним запитом № 11394002 станом на 14.10.2011 року БУ № 3 Львівської КЕЧ району, код ЄДРПОУ –24963826 перебуває в стані припинення підприємницької діяльності. Тобто, відомості про державну реєстрацію припинення юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відсутні.
Згідно з ч. 1 ст. 264 КАС України та ч. 5 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням (заявою) державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Однією з підстав для вибуття сторони виконавчого провадження є припинення (ліквідація чи реорганізація) юридичної особи.
З наведеного вище випливає, що реорганізація БУ № 3 Львівського КЕЧ району шляхом приєднання до БУ № 4 Львівського КЕЧ району не закінчена, а вказана юридична особа продовжує самостійно відповідати за своїми зобов’язаннями, відтак підстави для її заміни як сторони у виконавчому провадженні відсутні.
Враховуючи викладене вище, суд вважає, що заява про заміну сторони виконавчого провадження подана передчасно та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ухвалив:
У задоволенні заяви державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про заміну сторони виконавчого провадження –відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Коморний О.І.