Постанова № 18848751, 20.10.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2011
Номер справи
2а-8191/11/1370
Номер документу
18848751
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 жовтня 2011 р. № 2а-8191/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання Кавки Н.І.,

представника позивача Ортинської Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова до Приватного підприємства «Львів проектбуд реставрація»про стягнення коштів з рахунків -

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова (далі - ДПІ у Сихівському районі м. Львова) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом. З урахуванням уточнених позовних вимог позивач просить суд стягнути з Приватного підприємства «Львів проектбуд реставрація»(далі-ПП «Львів проектбуд реставрація») до бюджету кошти в сумі 214837,57 грн. з рахунків, відритих в банках:

- ПАТ «Полмава-банк», МФО 331489, рахунок №260009256;

- ПАТ КБ «Фінансова ініціатива», МФО 380054, рахунок №260040105947;

- АТ «УкрСиббанк», МФО 35 1005, рахунок №26000293390300;

- філія «Західне РУ «АТ «Б»ФІН та КРЕД»м. Львів, МФО 325923, рахунок №№26005181007980 та 26102181007980,

- Львівська філія АКБ «Форум»м. Львів, МФО 385509, рахунок №26005300008153;

- ПАТ «Банк «Форум», МФО 322948, рахунок №26009301080078.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість по сплаті податку на додану вартість, податку на прибуток приватних підприємств, податку з доходів найманих працівників та комунального податку, що складається із основного платежу, штрафної санкції та пені. Відповідач в добровільному порядку податкову заборгованість не сплатив, а тому такі кошти підлягають стягненню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 24.12.2010 року відкрито провадження у справі. Хід розгляду справи відображений в ухвалах суду. Розгляд справи неодноразово відкладався у звязку з неявкою представника відповідача. В судовому засіданні 11.08.2011 року відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві, просив суд проводити розгляд справи за відсутності представника відповідача, який був належним чином повідомлений про розгляд справи, однак з невідомих причин не зявився.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про розгляд справи повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, 05.05.2005 року ПП «Львів проектбуд реставрація»зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа.

Згідно представлених позивачем даних заборгованість ПП «Львів проектбуд реставрація» виникла внаслідок порушення податкового законодавства встановленого:

- Актом планової виїзної перевірки № 1636/23-209/33533131 від 10.06.2010 року, на підставі якого винесене податкове повідомлення-рішення №0001412321/0 від 21.06.2011 року, яким визначено зобовязання по податку на прибуток, в тому числі основний платіж - 66 000,00 грн. та 13 200 грн. - штрафна санкція;

- Актом невиїзної документальної перевірки № 2114/178/151/33533131 від 02.09.2010 року, на підставі якого винесене податкове повідомлення-рішення №00055185131/0 від 08.09.2010 року, яким застосовано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання по податку на прибуток у сумі 47,02 грн.;

- Актом невиїзної документальної перевірки № 3238/15-2/33533131 від 31.12.2010 року, на підставі якого винесене податкове повідомлення-рішення №0000111521/0 від 18.01.2011 року, яким застосовано штрафну санкцію за порушення термінів подання податкової звітності по податку на додану вартість в сумі 510 грн.;

- Актом невиїзної документальної перевірки № 43/701/133 від 11.04.2011 року, на підставі якого винесене податкове повідомлення-рішення №0001401531 від 20.04.2011 року, яким застосовано штрафну санкцію за порушення термінів подання податкової звітності по податку на комунальному податку в сумі 1020,00 грн.;

- Актом невиїзної документальної перевірки № 890/15-2/33533131 від 11.05.2011 року, на підставі якого винесене податкове повідомлення-рішення №0001741521 від 23.05.2011 року, яким застосовано штрафну санкцію за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання по податку на додану вартість у сумі 1060,60 грн.

Окрім того, Відповідачем самостійно узгоджено згідно декларації з податку на прибуток за І та ІІІ квартали 2010 року та за 2010 рік зобов'язання у сумі 41 500,00 грн., а також згідно декларації з податку на прибуток за вересень грудень 2010 року, січень- квітень 2011 року зобов'язання в сумі 116 643,93 грн. та згідно уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість за листопад 2010 року самостійно нараховано штрафну санкцію у сумі 83,00 грн.

Також підприємством самостійно задекларовано згідно декларації з податку на доходи фізичних осіб за січень 2011 року зобов'язання у сумі 19 326,85 грн. та згідно податкового розрахунку комунального податку за квітень 2010 року зобов'язання у сумі 6,59 грн.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам судом проаналізовано положення чинного законодавства.

Відповідно до ст. 14.1.137 ст. 14 Податкового Кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та /або податкового боргу.

Згідно із ст. 15 Податкового Кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.46.1 ст.46 Податкового Кодексу України податкова декларація - документ, що подається платниками податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого зздійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суму доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, суми утриманого та /або сплаченого податку.

Згідно із п.57.1 ст.57 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 58.3 ст.58 Податкового Кодексу України визначено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового Кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п.95.1 ст.95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.2 ст.95 Кодексу стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Кодексу стягнення коштів з рахунку платника податків у банках, обслуговуючих платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам ДПС, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Судом встановлено, що податковим органом винесено Рішення №4072/24-005 від 23.03.2011 року про опис майна ПП «Львів проектбуд реставрація»у податкову заставу. Згідно Акту від 28.03.2011 року проведено опис майна Відповідача.

Згідно Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №30858947 від 30.03.2011 року, рухоме майно ПП «Львів проектбуд реставрація»перебуває у податковій заставі.

Під час розгляду справи Відповідачем не сплачено податкову заборгованість

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Приватного підприємства «Львів проектбуд реставрація»(79066, м. Львів, вул. Морозна, буд. 14, ЄДРПОУ 33533131) до Державного бюджету України кошти в сумі 214 837 (двісті чотирнадцять тисяч вісімсот тридцять сім) гривень 57 (пятдесят сім) копійок з рахунків, відкритих в установах банків:

- ПАТ «Полмава-банк», МФО 331489, рахунок №260009256;

- ПАТ КБ «Фінансова ініціатива», МФО 380054, рахунок №260040105947;

- АТ «УкрСиббанк», МФО 35 1005, рахунок №26000293390300;

- філія «Західне РУ «АТ «Б»ФІН та КРЕД»м. Львів, МФО 325923, рахунок №№26005181007980 та 26102181007980,

- Львівська філія АКБ «Форум»м. Львів, МФО 385509, рахунок №26005300008153;

- ПАТ «Банк «Форум», МФО 322948, рахунок №26009301080078.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 24 жовтня 2011 року.

Суддя Сакалош В.М.