Постанова № 18848465, 11.10.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2010
Номер справи
2а-2578/10/0970
Номер документу
18848465
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" жовтня 2010 р. Справа № 2a-2578/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі :

Судді Чуприни О.В.

за участю секретаря Семанюк М.П.

представника позивача : територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області Федорняка З.І.

відповідача : ОСОБА_2 - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали адміністративної справи за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за постановою за № 068586 від 04.08.2009 року в розмірі 510 грн., -

ВСТАНОВИВ:

15.07.2010 року Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області (надалі Головавтотрансінспекція в області, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (надалі відповідач) про стягнення фінансових санкцій за постановою за № 068586 від 04.08.2009 року в розмірі 510 грн.

Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що 06.07.2009 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлені порушення вимог положень статті 39 Закону України Про автомобільний транспортдопущені відповідачем, а саме: експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі без ліцензійної картки. Виявлені порушення зафіксовані в акті за № 130142 від 06.07.2009 року. За наслідками розгляду вказаного акту, 04.08.2009 року позивачем винесено постанову за № 068586 про застосування фінансових санкцій в розмірі 510 грн. за вчинене правопорушення. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 510 грн. відповідачем добровільно не сплачена.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з вказаних в позовній заяві підстав.

28.07.2009 року відповідач подав до суду письмове заперечення проти позову, яке обґрунтовує тим, що 06.07.2009 року в околиці м. Коломия Івано-Франківської області експлуатував власний транспортний засіб (легковий автомобіль), але без його облаштування як таксі. Зазначив, що разом із своїми друзями вертався із м. Коломия до м. Косів. Після зупинення і перевірки в нього працівниками органів Державної автомобільної інспекції та Головавтотрансінспекції в області наявних документів, ніякий акт не підписував, письмових пояснень не давав, запрошень до відповідача на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та постанову про застосування до нього фінансових санкцій не отримував, а тому вважає протиправним і безпідставним застосуванням до нього фінансових санкцій.

Відповідач в судове засідання повторно не зявився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, які міститься в матеріалах справи, причини неявки суду не повідомив. Судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, показання свідків, дослідивши докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований 20.08.1998 року Косівською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області як фізична особа-підприємець, здійснює свою діяльність відповідно до свідоцтва НОМЕР_3 та з 21.08.1998 року перебуває на обліку в органах державної податкової служби, як платник податку із видом діяльності за класифікатором видів економічної діяльності 60.22.0 Діяльність таксі(надання транспортних послуг).

Графіком роботи спільних мобільних груп УДАІ УМВС в області та територіального управління Головавтотрансінспекції Мінтрансзвязку від 30.06.2009 року по виконанню спільного наказу Міністерства транспорту та звязку України та Міністерства внутрішніх справ України № 1/6 від 10.01.2006 року щодо зміцнення транспортної дисципліни водіїв та підвищення технічної готовності транспортних засобів, які залучаються до перевезення людей на липень 2009 року, визначено, що по Коломийській зоні (Коломийському районі) 06.07.2009 року передбачено спільні рейдові перевірки (а.с. 52-55).

Відповідно до завдання на проведення перевірки № 491, затвердженого 06.07.2009 року начальником Головавтотрансінспекції в області, провідним спеціалістам Головавтотрансінспекції в області ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 доручено проведення рейдової перевірки в м. Коломия Коломийського району Івано-Франківської області на предмет дотримання вимог Закону України Про автомобільний транспорт (а.с. 56).

06.07.2009 року вказаними вище працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлено та задокументовано в акті за № 130142 факт експлуатації відповідачем легкового автомобіля (державний номерний знак НОМЕР_1), облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, що є порушення вимог статтей 39, 60 Закону України Про автомобільний транспорт(а.с. 7).

Допитаний в судовому засіданні в якості свідка провідний спеціаліст Головавтотрансінспекції в області ОСОБА_4 показав, що 06.07.2009 року, спільно із співробітниками Головавтотрансінспекції в області ОСОБА_6, ОСОБА_5 та державтоінспекторами ВДАІ по обслуговуванню міста Коломия, в околиці м. Коломия зупинено транспортний засіб державний номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2, який останнім експлуатувався та був облаштований як таксі, без наявності ліцензійної картки, що є порушення вимог статтей 39, 60 Закону України Про автомобільний транспорт. Виявлене правопорушення зафіксовано у акті перевірки за № 130142. Від дачі пояснень правопорушник (відповідач) відмовився, про що в акті перевірки було проставлено відповідну відмітку.

Аналогічні покази дав провідний спеціаліст Головавтотрансінспекції в області ОСОБА_6.

Позивачем, у відповідності до абзацу 2 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспорт, за виявлене порушення щодо відповідача, постановою про застосування фінансових санкцій за № 068586 від 04.08.2009 року, застосовано фінансові санкції в розмірі 510 грн. (а.с. 8). Відповідачем фінансові санкції не сплачено.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України Про автомобільний транспорт.

Статтею 6 Закону України Про автомобільний транспортвстановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року “Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті” визначено, що урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція).

Згідно вимог пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортіорганами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Відповідно до пунктів 9, 13, 14 вказаного Порядку керівник органу державного контролю видає перед проведенням планової або позапланової перевірки наказ про утворення комісії з проведення перевірки субєкта господарювання та підписує завдання на перевірку. Графік проведення рейдових перевірок складається територіальним управлінням Головавтотрансінспекції. Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду із підприємств, у пунктах пропуску через державний кордон.

Статтею 39 Закону України Про автомобільний транспортвизначено перелік документів, на підставі яких виконують пасажирські перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є:

для автомобільного перевізника ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інший документи передбачені законодавством України.

Стаття 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.

Абзац 2 частини 1 статті 60 Закону України Про автомобільний транспортє спеціальною нормою, якою встановлено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки встановлюється штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України Про автомобільний транспортвстановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортідержавний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обовязковою до виконання.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова позивача, в порядку передбаченому пунктом 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалась (а.с. 9).

Судом відхиляються доводи відповідача про те, що він не отримував від позивача запрошення до нього на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та постанову про застосування до нього фінансових санкцій, з наступних підстав.

Відповідно до пунктів 99, 105 та 106 Правил надання послуг поштового звязку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України за № 270 від 05.03.2009 року, рекомендовані поштові відправлення, у тому числі рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою або під час вручення в обєкті поштового звязку вручаються адресату, а у різі його відсутності повнолітньому члену сімї за умови предявлення документа, що посвідчує особу, а також документа, що посвідчує родинні звязки із адресатом. Для одержання реєстрового поштового відправлення одержувач повинен заповнити бланк повідомлення із зазначенням дати одержання поштового відправлення та розписатись. Під час вручення фізичній особі реєстрового поштового відправлення з повідомленням про вручення працівник поштового звязку на підставі предявленого одержувачем документа, що посвідчує особу, зазначає на бланку повідомлення про вручення його прізвище.

В судовому засіданні встановлено, що лист позивача за № 09-3-20/3352 від 20.07.2009 року про запрошення відповідача до Головавтотрансінспекції в області на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, отримане відповідачем 30.07.2009 року відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення за № 331205, а постанову позивача за № 068586 від 04.08.2009 року про застосування фінансових санкцій 10.08.2009 року відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення за № 335629, на підтвердження чого в повідомленнях міститься відповідний підпис адресата (а.с. 26, 9).

Суд зазначає також, що при здійсненні відповідачем експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України Про автомобільний транспортє обовязком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України Про автомобільний транспорт.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з фізичної особипідприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) фінансових санкцій в розмірі 510 гривень за постановою про застосування фінансових санкцій за № 068586 від 04.08.2009 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 160, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДК в місті Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100, з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, фінансові санкції в розмірі 510 (пятсот десять) гривень за постановою за № 068586 від 04.08.2009 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Чуприна

Постанова в повному обсязі складена 15.10.2010 року.