Cправа № 2а-0770/2331/11
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 12
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Плеханова З.Б. за участю секретаря судового засідання Немеш Ю.С. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівводоканал" - представник - не з'явився;
відповідача: Управління Пенсійного фонду України в місті Мукачево, представник - Жупан А.Ю;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" до Управління Пенсійного фонду України в місті Мукачево про визнання нечинним рішення № 73 ю від 01.06.2011 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 27 жовтня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено 31 жовтня 2011 року.
Позивач - Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівводоканал" звернулося із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в місті Мукачево про визнання нечинним рішення № 73 ю від 01.06.2011 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішення № 73 ю від 01.06.2011 року про застосування до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" штрафу у розмірі 25274, 71 грн. та нарахування пені у розмірі 4220, 59 грн. за період з 01.04.2011 року до 25.05.2011 року є незаконним та підлягає скасуванню. Дане рішення має бути визнано нечинним з слідуючих підстав: відповідно до п.2 ч.11 статті 25 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " та Порядку розгляду органами Пенсійного фонду України скарг на рішення про накладання штрафу нарахування пені та заяв страхувальників при узгоджені ними вимоги про сплату недоїмки із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - Управління Пенсійного фонду м.Мукачево винесло рішення № 73 ю від 01.06.2011 р. про застосування штрафу без попереднього узгодження сум з відповідачем , до рішення не додано відповідні документи : розрахунки, копії платіжних доручень, тощо, тому Мукачівське міське комунальне підприємство "Мукачівводоканал" фактично позбавлений права перевірити правильність обчислення сум недоїмки, зазначених у рішенні та узгодити їх. Основною причиною несвоєчасної сплати до Пенсійного фонду м. Мукачево є: несвоєчасне надходження коштів із місцевого бюджету;борг населення в розмірі 6135,8 тис. грн. - основного споживача послуг. Позивач зазначає, що своєчасну сплату до Пенсійного фонду м.Мукачево унеможливлює ріст витрат виробництва порівняно з тим , які закладені в тарифах і , що суперечить принципам державної політики, як зазначено ст.2 Закону України "Про житлово - комунальні послуги" . Окрім того, Законом України " Про питну воду та питне водопостачання " - об'єкти питного водопостачання і водовідведення визначені об'єктами життєзабезпечення і стратегічного призначення, тобто слід вжити всіх заходів щодо недопущення припинення їх діяльності.
У судове засідання 27 жовтня 2011 року представник позивача не зявився. Натомість подав до суду заяву, в якій просить розглянути дану справу за його відсутності на підставі наявних матеріалів у справі.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнав та подав заперечення в яких зазначає , що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску органом пенсійного фонду накладається штраф на платника у розмірі 10 відсотків своєчасно несплачених сум (п.2,ч.11ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” ).Оскільки Мукачівське міське комунальне підприємство “Мукачівводоканал” здійснюючи свою діяльність на протязі лютого - квітня 2011 року несвоєчасно сплачувало єдиний внесок управлінням Пенсійного фонду в м. Мукачево до нього відповідно до наведених вище правових норм застосовано штрафну санкцію на суму 25274,71 грн. Викладені позивачем в позовній заяві доводи ґрунтуються на хибному тлумаченні чинного законодавства і не спростовують підстав для застосування штрафних санкцій.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначається виключно Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ".
Законом або підзаконними нормативними актами, що регулюють зазначене питання не встановлено обов'язків органів Пенсійного фонду щодо надання розрахунку штрафу(пені) разом з рішенням. Підприємство згідно ст.6 Закону, має право безоплатно отримувати від територіальних органів Пенсійного фонду інформацію, необхідну для виконання обов'язків, покладених на нього Законом, зокрема щодо стану розрахунків по сплаті єдиного внеску.
Таким чином доводи позивача наведені в позовній заяві не спростовують підстав для застосування фінансових санкцій. На підставі викладеного управління Пенсійного фонду України в м. Мукачево просить в задоволенні позову Мукачівського міського комунального підприємства “Мукачівводоканал” відмовити, оскільки він є безпідставним і таким, що суперечить чинному законодавству України.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного:
Згідно Довідки АБ № 227036 з ЄДРПОУ Мукачівське міське комунальне підприємство “Мукачівводоканал” зареєстрований Мукачівським міським виконавчим комітетом 21.04.20011 року за адресою: 89600 Закарпатська область, м,Мукачево, пл.Миру, 7, код ЄДРПОУ 03344556 (а.с. 6).
Згідно поданої копії розрахунку фінансових санкцій та пені по особовому рахунку за відповідачем рахується борг у розмірі 25274, 71 грн. штрафних санкцій та пені у розмірі 4220, 59 грн.( а.с. 20).
Начальником Управління Пенсійного фонду в місті Мукачево 01.06.2011 року винесено рішення № 73 Ю на підставі п.2 ч.11 статті 25 Закону України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування " за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування вирішив застосувати до Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" код ЄДРПОУ 03344556 штраф у розмірі 25274, 71 грн. та нарахувати пеню у розмірі 4220, 59 грн. за період з 01.04.2011 року до 25.05.2011 року, які протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення підлягають перерахуванню( сплаті) на рахунки УПФ в м.Мукачево( а.с.5).
Відповідно ч.4. ст. 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається виключно цим Законом та прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.
Відповідно до ч.8 ст.9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно ч.11 ст.9 цього Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно п.2 ч.11 статті 25 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Згідно ч.2 ст.15 Закону рішення органів, уповноважених здійснювати державний нагляд, є обов'язковими для виконання. Рішення органів державного нагляду можуть бути оскаржені в судовому порядку.
У відповідності до ч.3.ст. 2 КАСУ у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на вищенаведеного, суд приходить до висновку, що оскаржуване рішення відповідає вищевказаним вимогам, а тому в задоволенні позовних вимог позивачу слід відмовити.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
В позові Мукачівського міського комунального підприємства "Мукачівводоканал" до Управління Пенсійного фонду України в місті Мукачево про визнання нечинним рішення № 73ю від 01.06.2011 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції.
.
Суддя Плеханова З.Б.