Постанова № 18846435, 10.10.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2011
Номер справи
2а-0770/2666/11
Номер документу
18846435
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Cправа № 2а-0770/2666/11

Ряд стат. звіту № 8.1.5

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Луцанич А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у місті Ужгороді до Приватного підприємства «Оксамит»про стягнення заборгованості,-

встановив:

11 серпня 2011 року Державна податкова інспекція у місті Ужгороді звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Оксамит»про стягнення з рахунків відповідача на користь бюджету заборгованості у розмірі 3380 гривень 84 копійок.

Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, подав суду до початку судового засідання письмову заяву про розгляд справи за наявними у справі матеріалами за відсутності представника позивача.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи за юридичною адресою за сім днів до початку розгляду справи. Відповідач заяви про відкладення слухання справи не подав, про причини неявки суду не повідомив. Письмових заперечень щодо задоволення позовних вимог до суду не надійшло.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Згідно наявної в матеріалах справи копії Листа Головного управління статистики у Закарпатській області від 27 квітня 2011 року, Виконавчим комітетом Ужгородської міської ради 25.03.1992 року було зареєстровано юридичну особу Приватне підприємство «Оксамит»за адресою: Закарпатська область, місто Ужгород, вулиця Перемоги, будинок 92. Юридичну особу Приватне підприємство «Оксамит» було включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.

Відповідно до статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків та зборів (обовязкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких законодавством України покладено обовязок сплачувати податки і збори згідно із цим Кодексом.

Юридична особа Приватне підприємство «Оксамит»є платником податків і зборів, відповідно до Податкового кодексу України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в місті Ужгороді в Закарпатській області.

Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п.2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» втратив чинність.

Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини, щодо податкової заборгованості виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, суд приходить до висновку, що в даному випадку слід застосовувати саме норми Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування" (чинним на момент виникнення спірних правовідносин), кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до пп.17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(чинним на момент виникнення спірних правовідносин) від 21.12.2000р. №2181-111 (далі Закон № 2181), штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

08.12.2008 року працівниками Державної податкової інспекції у місті Ужгороді було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності та зафіксовано порушення Відповідачем норми п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(чинним на момент виникнення спірних правовідносин), п. 16.4 ст. 16 Закону України від 24.12.1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» зі змінами та доповненнями (чинним на момент виникнення спірних правовідносин), п. 4 Указу Президента України від 21.12.2000 року «Про спрощену систему оподаткування». За результатами перевірки було складено акт від 08.12.2008 року за № 2681/15-1. У звязку з неможливістю вручення акту перевірки, працівниками податкової інспекції було винесено акт № 1450/15-1 від 15.12.2008 року про неможливість вручення акта про результати проведення перевірки дотримання податкового законодавства.

За наслідками проведеної перевірки та складеного акта перевірки прийнято податкове повідомлення рішення від 19.12.2008 року № 0020431540/0, яким відповідачу визначено зобовязання по податку на прибуток в розмірі 2210 гривень та податкове повідомлення рішення від 19.12.2008 року № 0020441540/0, яким відповідачу визначено зобовязання по єдиному податку з юридичних осіб в розмірі 170 гривень. Вказані податкові повідомлення рішення були надіслані відповідачу, однак, у звязку незнаходженням посадових осіб за юридичною адресою, працівниками податкової інспекції було складено акт № 1620/15-1 від 29.12.2008 року про неможливість вручення податкового повідомлення рішення.

30.12.2009 року працівниками Державної податкової інспекції у місті Ужгороді було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності та зафіксовано порушення Відповідачем норми п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(чинним на момент виникнення спірних правовідносин), п. 16.4 ст. 16 Закону України від 24.12.1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» зі змінами та доповненнями (чинним на момент виникнення спірних правовідносин). За результатами перевірки було складено акт від 30.12.2009 року за № 3165/15-1. У звязку з неможливістю вручення акту перевірки, працівниками податкової інспекції було винесено акт № 1/15-1 від 11.01.2010 року про неможливість вручення у звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою.

За наслідками проведеної перевірки та складеного акта перевірки прийнято податкове повідомлення рішення від 13.01.2010 року № 0000031540/0, яким відповідачу визначено зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 850 гривень по податку на прибуток приватних підприємств. Вказане податкове повідомлення рішення було надіслано відповідачу, однак, у звязку незнаходженням посадових осіб за юридичною адресою, працівниками податкової інспекції було складено акт № 24/15-1 від 22.01.2010 року про неможливість вручення податкового повідомлення рішення.

Відповідно до пп. 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходження фактичного місця розташування платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкову вимогу на дошці податкових оголошень, встановлені на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.

Податкове повідомлення рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.

Вищевказані податкові повідомлення - рішення Відповідачем не оскаржувались ні в адміністративному, а ні судовому порядку, отже вони є узгодженими відповідно до ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-III, що діяв в період виникнення правовідносин.

Згідно з ч.3 пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що діяв в період виникнення правовідносин, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" - пп.4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(чинного на момент виникнення правовідносин), узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Крім того, відповідно до п.п. 16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинним на момент виникнення спірних правовідносин), після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно п.п. 16.1.2 п.16.1 ст.16 вказаного Закону нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. З врахуванням наведеного Приватному підприємству «Оксамит»було нараховано пеню в розмірі 150 гривень 84 копійок.

В зв'язку з тим, що Відповідачем не було сплачено узгоджені суми у встановлені строки та відповідно проводячи упереджуючи заходи щодо погашення податкового боргу, Державною податковою інспекцією у місті Ужгороді на підставі пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону №2181 (стаття 59 Податкового кодексу України), направлено на адресу Відповідача першу податкову вимогу № 1/117 від 19.01.2009 року. У звязку із неможливістю вручення податкової вимоги, працівниками податкової інспекції було складено акт №68/24-0 від 22.01.2009 року про неможливість вручення податкової вимоги. Друга податкова вимога від 24.02.2009 року за № 2/365 також направлялась відповідачу. У звязку із неможливістю вручення податкової вимоги, працівниками податкової інспекції було складено акт № 150/24-0 від 06.04.2009 року про неможливість вручення податкової вимоги.

У звязку з несплатою відповідачем податкового боргу за відповідачем рахується борг перед бюджетом в розмірі 3380 гривень 84 копійок, який підтверджений матеріалами справи, а саме: розрахунком заборгованості відповідача, копією акту перевірки від 08.12.2008 року за № 2681/15-1, копією податкового повідомлення рішення від 19.12.2008 року № 0020431540/0 та податкового повідомлення рішення від 19.12.2008 року № 0020441540/0, копією акту перевірки від 30.12.2009 року за № 3165/15-1, копією податкового повідомлення рішення від 13.01.2010 року № 0000031540/0, копією першої та другої податкових вимог, копією довідки про заборгованість.

Відповідно до статті 16 Податкового кодексу України, якою передбачені обов'язки платника податків, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до пункту 102.4 статті 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Таким чином, оскільки відповідач добровільно у встановленому порядку не погасив податковий борг, позовні вимоги слід задовольнити та стягнути з Приватного підприємства «Оксамит»суму заборгованості.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у місті Ужгороді до Приватного підприємства «Оксамит»про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків Приватного підприємства «Оксамит» (Закарпатська область, місто Ужгород, вулиця Перемоги, 92, код ЄДРПОУ 13601126, р/р 26041308200137 філії ПАТ ПІБ в м. Ужгород 312163 ) на користь бюджету заборгованість у розмірі 3380 (три тисячі триста вісімдесят) гривень 84 (вісімдесят чотири) копійок.

Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова відповідно до ч. 1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку не було подано.

Головуюча О.О. Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 14 жовтня 2011 року.

Суддя О.О. Большакова

Вірно:

Суддя О.О. Большакова