ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 червня 2011 р. 16:33 Справа №2а-3096/11/0170/14 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіКірєєва Д.В., при секретарі Жигалової К.Ю., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим
до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 30648,63 грн.
за участю представників:
позивача не зявився;
відповідача не зявився;
Суть спору: Феодосійська міжрайонна державна податкова інспекція АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 30648,63 грн.
Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати зі збору за спеціальне водокористування водних ресурсів.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.03.11р. відкрито провадження по адміністративній справі та закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутність , та підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись статтею 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 13.02.2004 року зареєстрований Совєтською районною державною адміністрацією АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця, та був платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості).
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” було встановлено, що платники податків були зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону №2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. п. 1.2, 1.3 ст. 1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Судом зясовано, що робітниками ДПІ проводилась планова документальна виїзна перевірка. За результатами планової документальної виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства відповідача на підставі якої встановлені порушення:
-п.14-1 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів від 16.08.1999 р № 1494, пп."б" 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ПІ від 21.12.2000 р. у частині не надання розрахунків збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики за період з 01.04.2009р. по 31.12.2009р., в тому числі по термінах надання:
-за 1-ше півріччя 2009 р. по терміну надання до 09.08.2009 р.
-за 9 місяців 2009 р. по терміну надання до 09.11.2009 р.
-за 2009 рік по терміну надання до 09.02.2010 р.
-п.3, п.5 "Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту" № 1494 від 16.08.1999 р. (зі змінами та доповненнями) та п.2.1., п.4.1. "Інструкції про порядок нарахування та стягування збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за використання вод для потреб гідроенергетики і водного транспорту" від 01.10.1999 р. № 231, зареєстрованої у Мін'юсті України 19.10.99 за №711/4004 (зі змінами та доповненнями) у частині не нарахування та несплати до бюджету збору за спеціальне використання водних ресурсів за період з 01.04.2009р. по 31.12.2009р. на загальну суму 20092,42 гри., в тому числі по термінах сплати :
-за 1-ше півріччя 2009 р. по терміну сплати до 19.08.2009 р. у сумі 12858,39 грн.;
- за 9 місяців 2009 р. по терміну сплати до 19.11.2009 р. у сумі 7234,03 грн.
Дійсною перевіркою встановлено, що ФО-П ОСОБА_1 у перевіряємому періоді з 01.04.2009 р по 30.06.2010 р. повинна була бути платником даного збору, також встановлено, що Відповідач використовував воду в 2-му та 3-му кварталах 2009 року, про що свідчать акти подачі-приймання обсягів води та звірки розрахунків за послуги з її подачі відповідно до Договору № 21 за травень, червень, липень, серпень 2009 р.
Так відповідно до актів подачі-прийому води Совєтським управлінням водного господарства фактично подане ФО-П ОСОБА_1 106,1 тис.м3 води , у тому числі:
- за травень 2009 р. - 0,3 тис.м3;
- за червень 2009 р. - 67,6 тис.м3;
- за липень 2009 р. - 1,1 тис.м3;
- за серпень 2009 р. - 37,1 тис.м3;
Таким чином, ФО-П ОСОБА_1 повинна була надати у ДПІ розрахунки збору за спеціальне використання водних ресурсів, за 1 півріччя 2009 р., 9 місяців 2009 р., за 2009 рік та сплатити збір за спеціальне використання водних ресурсів.
За результатами перевірки ДПІ був складений акт № 1177/17-01/НОМЕР_1 від 28.10.10р., на підставі якого прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000401701/0 від 29.10.2010р. яким визначене податкове зобовязання на загальну суму 30648,63 грн. Зазначене рішення отримане відповідачем 29.10.10р., про що свідчить підпис на корінці рішення, та на час розгляду справи у судовому або адміністративному порядку не оскаржені та не скасовані.
Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена сума податкового зобовязання зі збору за спеціальне водовикористання у розмірі 30648,63грн.
Відповідно до розрахунку податкового боргу податковий борг відповідача станом на 17.02.2011 р. складає 30648,63грн.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У звязку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога №1\311 від 09.11.2010р., яка була розміщена на дошці оголошень. 17.12.2010р. (а.с. 16).
Таким чином податковий борг відповідача складає 30648,63грн. зі збору за спеціальне водовикористання з юридичних осіб.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках- коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідачем відповідно до вимог ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Під час судового засідання, яке відбулось 06.06.2011 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 10.06.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158-163,167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (97200, АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість зі збору за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 30648,63грн. в дохід місцевого бюджету Совєтського району, код платежу 13020100, р/р 33113357700290, банк ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740431.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.