ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 жовтня 2011 р. Справа №2а-9052/11/0170/13
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укренергорезерв"
до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
про визнання рішення протиправним та скасування,
за участю:
представників позивача ОСОБА_1, довіреність №8 від 01.07.2011,
представників відповідача ОСОБА_2, довіреність №94/10 від 16.04.2010.
Обставини справи: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим про визнання рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Укренергорезерв" №340/15-2 від 24.06.2011 протиправним та скасувати.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим 26.07.2011 відкрите провадження в адміністративній справі та закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позовних вимог наполягав та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував.
Вислухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укренергорезерв" зареєстровано 11.10.2002, як юридична особа виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, юридична адреса: 95022, АР Крим, м. Сімферополь, просп. Победи, б. 210, кв. 37.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укренергорезерв"28.03.2003 зареєстровано платником податку на додану вартість про що ДПІ в м. Сімферополі АР Крим видано свідоцтво №100098797.
21.06.2011 підрозділом податкової міліції була проведена перевірка достовірності юридичної адреси, за адресою м. Сімферополь, просп. Перемоги, буд. 210, кв. 37. У ході перевірки встановлено ТОВ «Крименергорезерв» за юридичною адресою не знаходиться, вивіска про наявність за вищевказаною адресою відсутня.
За результати роботи підготовлено Довідку № 2425/26-31 про встановлення фактичного місцезнаходження платника податків (за формою відповідно до додатку 3 до наказу ДПА України від 28.02.2007 N 110), у якій зроблено висновок про неможливість встановлення фактичного місцезнаходження платника податків.
21.06.2011 ДПІ в м. Сімферополі направила повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням Державному реєстратору Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради АР Крим. 24.06.2011.
Державним реєстратором Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради АР Крим в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесен запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання).
На підставі цього запису Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі прийнято рішення від 24.06.2011 № 340/15-2 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "Укренергорезерв" (ЄДРПОУ 32120318).
Підставами прийняття зазначеного рішення зазначено п.п."ж" п.184.1 ст. 184 Податкового кодексу України "реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо: в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.
Вирішуючи справу стосовно позовних вимог щодо визнати протиправним та скасування рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "Укренергорезерв", оформлене рішенням №340/15-2, суд зобовязаний перевірити чи відповідає це рішення вищезазначеним вимогам адміністративної процедури.
Поняття платників ПДВ, порядок, підстави та строки реєстрації осіб платниками ПДВ, строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності, анулювання реєстрації встановлені Податковим кодексом України та визначаються Законом України від 15.05.2003, № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Відповідно до п.п. 183.12, 183.13,183.13.1 ст. 183 Податкового кодексу України центральний орган державної податкової служби веде реєстр платників податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих як платники податку. Для інформування платників податку центральний орган державної податкової служби щодекади оприлюднює на своєму веб-сайті: дані з реєстру платників податку із зазначенням найменування або прізвища, імені та по батькові платника податку, дати податкової реєстрації, індивідуального податкового номера, номера свідоцтва про реєстрацію платника податку, дати початку його дії.
ТОВ "Укренергорезерв" має окремий ідентифікаційний код субєкта господарювання 32120318, зареєстровано 11.10.2002, як юридична особа виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Судом встановлено, що позивач подавав податкові декларації з податку на додану вартість протягом періоду з червня 2010 по травень 2011 та найшло відображення в рішенні № 340/15-2 від 24.06.2011, тобто позивачем виконувалися покладені на нього обовязки щодо надання податкової звітності до органів ДПІ.
Вичерпний перелік підстав анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, встановлений Податковим кодексом України п.184.1. ст. 184 реєстрація діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо:
ж) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
За цією підставою анулювання може бути проведено як на підставі заяви платника, так і за рішенням органу державної податкової служби.
Згідно Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.
У разі ненадходження в установлений строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.
Повідомлення про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням державний реєстратор може одержати і від органу державної податкової служби. В такому випадку державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом п'яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.
У разі неподання юридичною особою протягом місяця з дати надходження їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу або якщо державному реєстратору повернуто рекомендованого листа, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність підтвердження зазначених відомостей датою, яка встановлена для чергового подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Відповідач зазначає, що від державного реєстратора виконавчого комітету Сімферопольської міської ради ним було отримано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, у якому зазначено, що станом на 24.06.2011 статус відомостей про юридичну особу - відсутність юридичної особи за місцезнаходженням. На підставі зазначеного витягу ним й було прийнято рішення про анулювання свідоцтва платника ПДВ.
Таким чином на момент прийняття рішення відповідач був повідомлений державним реєстратором про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням, що є достатньою підставою анулювати свідоцтво платника ПДВ, тому суд не находить підстав визнавати рішення від 24.06.2011 №340/15-2 протиправним.
Згідно ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем надана до справи реєстраційна карта про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що сформована ним 27.06.2011, що отримана державним реєстратором Космачевською Т.О. 30.06.2011.
Крім того позивачем наданий витяг з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, станом на 19.07.2011 у якому зазначено, що статус відомостей про юридичну особу підтверджено.
Таким чином на момент прийняття рішення по справі відсутні підстави анулювання реєстрації платником ПДВ статус відомостей про юридичну особу підтверджено.
За такими підставами суд вважає, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню, а рішення ДПІ в м. Сімферополь від 24.06.2011 №340/15-2 скасуванню.
У відповідності до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Під час судового засідання, яке відбулось 06.10.2011 були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 13.10.2011.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163,167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2.Скасувати рішення Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим №340/15-2 від 24.06.2011 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість ТОВ "Укренергорезерв".
3.Стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ "Укренергорезерв" витрати зі сплати судового збору у розмірі 1,70грн.
4.В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.