Постанова № 18844758, 06.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
06.10.2011
Номер справи
2а-9254/11/0170/13
Номер документу
18844758
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 жовтня 2011 р. Справа №2а-9254/11/0170/13

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-сервіс"

до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1, довіреність №б/н від 01.09.11,

представника відповідача ОСОБА_2, довіреність № 4662/9/27/10 від 06.06.11.

Суть спору: позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим №0000452301 від 15.07.2011.

Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.07.2011 відкрито провадження по справі і закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (стаття 2 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні”). Як зазначено у статті 1 Податкового кодексу України Податковий кодекс України (далі ПК) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Як зазначено у статті 4 ПК податкове законодавство ґрунтується на принципах рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу.

Як зазначено у статті 75 ПК органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до п.п. 75.1, 75.2., 75.4, ст. 75 ПК України, документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби. Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік. Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом державної податкової служби. Про проведення документальної планової перевірки керівником органу державної податкової служби приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Згідно із п.п.20.,1.4 п.20.1 статті 20, п.п.75.1.2 п.75.1 статті 75 Податкового Кодексу України та відповідно до плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання проведена планова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Стандарт-Сервис» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2011 відповідно до затвердженого плану перевірки, наданого у додатку 1 до акта.

Направлення вручені 31.05.2011 та 10.06.2011 під розписку директору Раєвському Сергію Павловичу.

ПП „Стандарт-Сервис" зареєстроване 09.08.2001 у Красногвардійській районній державній адміністрації АР Крим, свідоцтво про державну реєстра серії АОО № 447136.

В 2010 ПП «Стандарт-Сервис» реорганізоване в ТОВ «Стандарт-Сервис». ТОВ „Стандарт-Сервис" зареєстроване 24.03.2010 у Красногвардійській районній державній адміністрації АР Крим, свідоцтво про державну реєстрацію серії № 333324.

З 31 травня 2011 по 20 червня 2011 Джанкойською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим проводилась планова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-сервіс" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2011.

За результатами вказаної перевірки був складений Акт від 29.06.2011 №2072/23-1/31503765 про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю “Стандарт - Сервис” з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2010 по 31.03.0211.

Перевіркою встановлено порушення ТОВ "Стандарт-Сервис":

- пп.7.4.1 п.7.4, пп.7.4.5 п.7.4 Закону України від 03.04.97 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість" встановлено завищення податкового кредиту з податку на додану вартість за грудень 2010 в сумі 100002 грн.

- п.50.3 ст.50, п.п.78.1.3 п.78.1, п.78.4 ст.78 абз.1, 3 п. 198.6 ст.198 Податкового Кодексу України, в результаті відновлення залишку від'ємного значення з ПДВ ТОВ “Стандарт Сервіс” в декларації за січень 2011 занизило належний до сплати податок на додану вартість в сумі 565431 грн.

- п.144.1 ст.144 Податкового кодексу України, ТОВ “Стандарт Сервіс” занижено суму податку на прибуток в 1 кварталі 2011 в сумі 2500,0 грн..

- ст.44 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, ст.1, ст.17, ст.39 Закону України "Про відходи", п.2 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України КМУ від 01.03.99 №303, п.3.1 ст.З, п.6.1, 6.4 ст.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища", уведеної Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.99 №303, затвердженої спільним Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища і ядерної безпеки України, ДПА України 19.07.99 №162/379, які діяли в періоді, що перевірявся, в результаті чого занижено збір за забруднення навколишнього природного середовища в періоді, що перевірявся, на загальну суму 8586 грн., у тому числі за III квартал 2010 в сумі 8586 грн.

- п.7.1, ст7 ,пп.8.1.1 п.8.1, пп..9.10.2 п.9.10 ст.9, п.п. 19.2 а) ст.19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", в частині неутримання та неперерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету в сумі 951,37грн.

На підставі акту від 29.06.2011 №2072/23-1/31503765 Джанкойською об'єднаною державною податковою інспекцією в АР Крим прийнято податкове повідомлення-рішення від 15.07.2011 № 0000452301, яким Товариству з обмеженою відповідальністю „Стандарт - Сервис" нараховано суму грошового зобов'язання за платежем інші збори забруднення навколишнього природного середовища по Фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 10732,50 грн. гривні в тому числі за основним платежем 8586,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 2146,50 грн.

Податкове повідомлення - рішення від 15.07.2011 № 0000452301 було направлено Товариству поштою, та отримано 19.07.2011.

В обґрунтування своєї позиції податковий інспектор на стор. 46 Акту встановлено факт розміщення відходів на підприємстві люмінесцентних ламп. Дозволи на розміщення відходів та ліміти на утворення та розміщення відходів у ТОВ “Стандарт - Сервис” в періоді з 01.04.2010 по 31.03.2011 були відсутні.

В Акті вказано, що перевіркою було встановлено факт розміщення відпрацьованих люмінесцентних ламп на об'єктах ТОВ “Стандарт - Сервис” в обсязі 15 штук.

При цьому податковий інспектор вказує в акті що він визначив обсяг відпрацьованих люмінесцентних ламп за даними списання ТМЦ по рахунку 2011.

Позивач стверджує, що ніякого розміщення відпрацьованих люмінесцентних ламп на об'єктах ТОВ “Стандарт - Сервис”у кількості 15 штук не відбувалось. Вказані лампи у кількості 15 штук є новими лампами які були списані зі складу для заміни відпрацьованих ламп у кількості 10 шт. та 5 шт. - для установки додаткового освітлення реконструйованого приміщення авто - супермаркету “Титан”.

Вказаний факт підтверджуються відповідним актом на списання люмінесцентних ламп 01.07.2010 та актом на списання № СпТ-000038 від 31.08.2010.

Також, відпрацьовані лампи у кількості 10 штук були здані ТОВ “Стандарт - Сервис” за договором № 1797-о/12 прийому - здачі небезпечних відходів та вторинної сировини від 25.03.2010 на утилізацію Державному підприємству “Національного центру поводження небезпечними відходами”- “Регіональний центр поводження з небезпечними відходами в АР Крим”. Що підтверджується актом здавання - прийняття робот (надання послуг) від 02.07.10.

Здавання вказаних ламп на утилізацію відбулось 02.07.2010 тобто в межах встановленого шестимісячного строку вказаного у листі Міністерства екології та природних ресурсів України від 02.04.2003 N 2798/26-8, а саме не підлягає ліцензуванню операція зберігання небезпечних відходів суб'єктами господарської діяльності, які утворюють відходи у тому випадку, коли ці небезпечні відходи, які утворюються протягом шести місяців поточного року, передаються у цей же термін на договірних умовах іншим суб'єктам господарської діяльності (які мають відповідні ліцензії на право здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами) на зберігання, оброблення, утилізацію, видалення.

Згідно ст. 44 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ліміти скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, утворення і розміщення відходів промислового, сільськогосподарського, будівельного та іншого виробництва, а також інші види шкідливого впливу в цілому на території Автономної Республіки Крим, областей, міст загальнодержавного значення або окремих регіонів встановлюються: у разі якщо це призводить до забруднення природних ресурсів загальнодержавного значення, територій інших областей, - спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів; в інших випадках - у порядку, що встановлюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими (міст загальнодержавного значення) радами, за поданням органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

Суд дійшов висновку, що податкове повідомлення - рішення Джанкойської ОДПІ № 0000452301 від 15.07.2011 яким Товариству з обмеженою відповідальністю „Стандарт - Сервис" нараховано суму грошового зобов'язання за платежем інші збори за забруднення навколишнього природного середовища по Фонду охорони навколишнього природного середовища на суму 10732,50 гривні в тому числі за основним платежем 8586 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 2146,50, є протиправним та підлягає скасуванню

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В силу викладеного суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Під час судового засідання, яке відбулось 06.10.2011 були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до статті 163 КАСУ постанову складено 13.10.2011.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим №0000452301 від 15.07.2011.

3.Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-сервіс" (ЄДРПОУ 31503765) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3,40 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.