ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
05 жовтня 2011 р. Справа №2а-4898/11/0170/3
(12:14) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю спільне Українсько-Російське підприємство "Бугаз"
до Державної податкової інспекції у м. Судак АР Крим
про спонукання до виконання певних дій
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, дов.,
від відповідача - ОСОБА_2, дов.
Суть справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю Спільне українсько-російське підприємство "Бугаз" звернулось до Господарського суду АР Крим із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Судак про зобов'язання поставити на податковий облік договір про спільну діяльність від 05.03.2008 р.
Ухвалою Господарського суду АР Крим від 07.05.08 р. відкрито провадження у справі № 2-16/5511-2008А за позовом ТОВ Спільне українсько-російське підприємство "Бугаз" до Державної податкової інспекції у м. Судак про спонукання до виконання певних дій.
28.07.2008 р. постановою Господарського суду АР Крим у справі № 2-16/5511-2008А ДПІ у м. Судак було зобов'язано поставити на податковий облік договір про спільну діяльність від 05.03.2008 р.
20.10.08 р. ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду у справі № 22-а-347/08 апеляційну скаргу ДПІ у м. Судак залишено без задоволення, постанову Господарського суду АР Крим від 28.07.2008 р. у справі № 2-16/5511-2008А залишено без змін.
29.03.11 р. ухвалою Вищого адміністративного суду України у справі № 2-16/5511-2008А за позовом ТОВ "Спільне українсько-російське підприємство "Бугаз" до ДПІ у м. Судак про спонукання до виконання певних дій касаційну скаргу ДПІ у м. Судак задоволено частково. Постанову Господарського суду АР Крим від 28.03.2008 р. та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2008 р. у справі № 2-16/5511-2008А скасовано. Справу № 2-16/5511-2008А передано на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.04.2011 р. справу прийнято до провадження суддею Шкляр Т.О., справу призначено до судового розгляду, справі привласнено номер № 2а-4898/11/0170/3.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на доводи, викладені в позовній заяві, зокрема на те, що згідно вимог п.4.12.2 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженим Наказом ДПА України від 19.02.1998 р. № 80, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.12.1998 р. за № 791/3231, що діяв на час виникнення спірних правовідносин, для взяття на облік договору про спільну діяльність без створення юридичної особи позивач як платник податків (резидент), що призначений учасниками договору відповідальним за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору, подав всі необхідні документи.
Відповідачем надані письмові заперечення проти позову за підстав, викладених в запереченнях, основні з яких те, що позивачу для взяття на облік договору про спільну діяльність необхідно надати інформаційну картку з відміткою органу, що здійснив державну реєстрацію договору, оскільки до складу учасників договору про спільну діяльність входить іноземний інвестор, відтак договір про сумісну діяльність є договором про спільну інвестиційну діяльність; а також копії документів, які підтверджують погодження договору фондом фінансування будівництва, та копію ліцензії на надання фінансових послуг - довірче управління фінансовими активами.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст.ст. 2, 3, 17 КАС України, згідно з якими визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, дана справа є справою адміністративної юрисдикції.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-російське підприємство "Бугаз" (ЄДРПОУ 30229918) зареєстровано 20.02.1992 р. Виконавчим комітетом Судацької міської ради АР Крим за адресою місцезнаходження: 98000, АР Крим, м. Судак, вул. Гагаріна, буд. 46, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 448459 (а.с.7).
05.03.2008 р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Спільне українсько-російське підприємство "Бугаз" уклало договір про сумісну діяльність з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, , ОСОБА_9, ОСОБА_10 без створення юридичної особи, на підставі об'єднання своїх вкладів шляхом простого товариства для досягнення спільної мети: будівництво 11-ти квартирного житлового будинку у м. Судак по вул. Комунальній із введенням його в експлуатацію не пізніше 01.07.2009 р. та подальшої сумісної експлуатації (а.с.36).
Згідно з поясненнями позивача від 28.07.2008 р. метою договору про спільну діяльність від 05.03.2008 р. є будівництво 11-квартирного житлового будинку в м. Судак, вул. Комунальна та його подальша експлуатація, тобто спільна діяльність учасників договору полягає у досягненні єдиної (спільної) для усіх мети, а саме - будівництво 11-квартирного житлового будинку (а.с.65-68).
07.03.2008 р. ТОВ "СП "Бугаз" звернувся до ДПІ м. Судак із заявою про постановку на податковий облік договору про спільну діяльність від 05.03.2008 р. між ТОВ "СП "Бугаз" та 8 приватними особами про будівництво 11-квартирного житлового будинку в м. Судак, надав документи, перелік яких передбачений Порядком обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженим Наказом ДПА України від 19.02.1998 р. № 80, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.12.1998 р. за № 791/3231, який був чинним на період виникнення спірних правовідносин по справі.
27.04.2008 р. вих.№ 950/10/29-014 ДПІ у м. Судак повідомила ТОВ "СП "Бугаз" про направлення документів про постановку на податковий облік договору про спільну діяльність до ДПА України (а.с.43).
18.06.2008 р. вих.№ 1405/10/29-014 ДПІ у м.Судак повідомила ТОВ "СП "Бугаз" про те, що договір № б/н від 05.03.2008 р. не може бути взятий на податковий облік у зв'язку із порушенням ТОВ "СП "Бугаз" п.п.4.12.2 п. 4.12 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом ДПА України № 80 від 19.02.1998 р., зокрема ТОВ "СП "Бугаз" не надані:
- інформаційна картка договору з відміткою органу, що здійснив державну реєстрацію договору у зв'язку із наявністю у складі учасників договору про спільну діяльність іноземного інвестора;
- копії документів, які підтверджують погодження договору фондом фінансування будівництва у зв'язку із тим, що об'єктами інвестиційної діяльності не можуть бути об'єкти житлового будівництва, фінансування спорудження яких здійснюється з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління, про що зазначено в ст. 4 Закону України № 1560 від 18.09.1991 р. "Про інвестиційну діяльність";
- копія ліцензії на провадження виду господарської діяльності - фінансових послуг - у зв'язку із тим, що згідно п. 2 Договору кожен учасник зобов'язується надати в якості вкладу в загальне майно учасників грошові кошти. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" від 12.07.2001 р. довірче управління фінансовими активами вважається фінансовою послугою, яка підлягає ліцензуванню згідно ст. 2 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (а.с.69-70).
Відповідно до ч.1, 2 ст. 1130 Цивільного кодексу України за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об'єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об'єднання вкладів учасників.
Відповідно до ч. 1 ст. 1132 Цивільного кодексу України за договором простого товариства сторони (учасники) беруть зобов'язання об'єднати свої вклади та спільно діяти з метою одержання прибутку або досягнення іншої мети.
Відповідно до ч. 1 ст. 1133 Цивільного кодексу України вкладом учасника вважається все те, що він вносить у спільну діяльність (спільне майно), в тому числі грошові кошти, інше майно, професійні та інші знання, навички та вміння, а також ділова репутація та ділові зв'язки.
З урахуванням положень Договору від 05.03.2008 р., укладеного ТОВ "СП "Бугаз", зокрема його предмету, мети та майнових прав та обов'язків учасників зазначений договір є договором про спільну діяльність без створення юридичної особи, на який розповсюджується спеціальні вимоги законодавства щодо порядку оподаткування діяльності.
Відповідно до п.4.12 Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженим Наказом ДПА України від 19.02.1998 р. № 80, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.12.1998 р. за № 791/3231, що діяв на час виникнення спірних правовідносин, на обліку в органах державної податкової служби повинні перебувати угоди про розподіл продукції та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, при виконанні яких виникають обов'язки за сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених законодавством. Документи, що стосуються договору чи угоди, зберігаються в обліковій справі платника податків.
Відповідно до п.п. 4.12.2 Порядку № 80 на час виникнення спірних правовідносин для взяття на облік договору про спільну діяльність без створення юридичної особи платник податків (резидент), що призначений учасниками договору відповідальним за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору, за своїм місцем перебування на податковому обліку подає такі документи:
- заяву за ф. N 1-ОПП;
- завірену копію договору (контракту) про спільну діяльність.
Ті самі ж положення щодо постановки на облік договору про спільну діяльність передбачені чинним на час розгляду справи Порядком обліку платників податку і зборів, затвердженим Наказом Державної податкової адміністрації України 22.12.2010 N 979, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 грудня 2010 р. за N 1439/18734.
Відповідно до п. 4.15 Положення № 80 узяття на облік платника податків органом державної податкової служби провадиться не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей від державного реєстратора чи заяви від платника податків та здійснюється датою внесення даних до Єдиного банку даних юридичних осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора чи заяви платника податків у журналі обліку платників податків - юридичних осіб за ф. N 2-ОПП.
З матеріалів справи вбачається, що 07.03.2008 р. позивачем до ДПІ у м. Судак було направлено заяву про постановку на податковий облік договору про спільну діяльність (простого товариства) від 05.03.2008 р., який не був взятий на податковий облік у зв'язку із недотриманням ТОВ "СП "Бугаз" п.п. а), в) п.п.4.12.2 п. 4.12 Порядку № 80, чинного на час виникнення спірних правовідносин (а.с.70).
Відповідно до п.п. п.п. а), в) п.п.4.12.2 п. 4.12 Порядку № 80 для постановки на облік договору про спільну діяльність до заяви за ф. № 1-ОПП та копії договору про спільну діяльність додаються:
а) інформаційна картка договору з відміткою органу, що здійснив державну реєстрацію договору, якщо до складу учасників договору про спільну діяльність входить іноземний інвестор;
в) копії ліцензій на провадження видів господарської діяльності учасників договору, отримання яких передбачено нормами чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про режим іноземного інвестування" № 93 від 19.03.1996 р. іноземні інвестори - суб'єкти, які провадять інвестиційну діяльність на території України, а саме:
- юридичні особи, створені відповідно до законодавства іншого, ніж законодавство України;
- фізичні особи - іноземці, які не мають постійного місця проживання на території України і не обмежені у дієздатності;
- іноземні держави, міжнародні урядові та неурядові організації;
- інші іноземні суб'єкти інвестиційної діяльності, які визнаються такими відповідно до законодавства України.
Згідно доводам відповідача у Договорі про спільну діяльність від 05.03.2008 р. іноземним інвестором є учасник ОСОБА_6, яка є громадянкою Російської Федерації, при цьому відповідач посилається на положення ст. 3 Закону України "Про режим іноземного інвестування", згідно якої іноземні інвестиції можуть здійснюватися без створення юридичної особи на підставі договорів із суб'єктами господарської діяльності України.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про інвестиційну діяльність" інвестори - суб'єкти інвестиційної діяльності, які приймають рішення про вкладення власних, позичкових і залучених майнових та інтелектуальних цінностей в об'єкти інвестування. Інвестори можуть виступати в ролі вкладників, кредиторів, покупців, а також виконувати функції будь-якого учасника інвестиційної діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про інвестиційну діяльність" № 1560 від 18.09.1991 р. в редакції на час виникнення спірних правовідносин інвестиційною діяльністю є сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації інвестицій.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про інвестиційну діяльність" інвестиціями є всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (доход) або досягається соціальний ефект.
Отже кваліфікуючою ознакою інвестиційної діяльності є створення прибутку або досягнення соціального ефекту.
З аналізу Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 р. N 87, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21 червня 1999 р. за N 397/3690, вбачається, що прибуток - перевищення сукупного доходу над витратами, що є показником фінансових результатів господарської діяльності підприємства, яка згідно ч. 2 ст. 3 Господарського кодексу України в редакції на час виникнення спірних правовідносин здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку.
Згідно п.1.1. Договору про спільну діяльність метою останнього є будівництво 11-ти квартирного житлового будинку із введенням його в експлуатацію та подальшої сумісної експлуатації (а.с.36).
Відповідно до п. 4.5 результати спільної діяльності за договором від 05.03.2008 р. після введення в експлуатацію розподіляються між учасниками шляхом отримання права власності на побудовані квартири та відповідні господарські приміщення (а.с.39).
Тобто мета подальшої сумісної експлуатації багатоквартирного житлового будинку полягає саме у задоволенні власних потреб учасників Договору, а не в подальшому отриманні прибутку від експлуатації (в тому числі - шляхом ведення будь-якої підприємницької діяльності).
З аналізу національного законодавства про інвестиційну діяльність випливає, що соціальний ефект інвестиційної діяльності полягає у отриманні матеріальних переваг, послуг соціального характеру (медичні, освітні та інших аналогічних послуг), робочих місць, задоволенні духовних потреб в результаті реалізації інвестицій певною чисельністю населення з урахуванням соціальної рентабельності, соціальної вартості та соціальної прибутковості інвестицій. Тобто соціальний ефект інвестицій містить у собі грошову оцінку витрат на процес його отримання, що у поєднанні із економічними показниками призводить до синергічного ефекту із загальною позитивною рентабельністю інвестиційної діяльності.
Отже норми законодавства про інвестиційну діяльність, іноземне інвестування сконструйовані з урахуванням економічних показників та спрямовані, в першу чергу, на регулювання діяльності інвесторів з отримання прибутку, що безпосередньо впливає на економічний клімат країни.
Задоволення власних потреб шляхом укладення договору про спільну діяльність, учасником якого є іноземний громадянин, не перетворює автоматично останнього на іноземного інвестора, а Договір про спільну діяльність - на правочин з іноземними інвестиціями з огляду на відсутність кваліфікуючих ознак інвестиційної діяльності - отримання зазначеним громадянином прибутку внаслідок ведення господарської діяльності та досягнення значущого соціального ефекту.
Таким чином, громадянка Російської Федерації ОСОБА_12 не є суб'єктом інвестиційної діяльності, отже - не є іноземним інвестором. Відтак договор від 05.03.2008 р. про спільну діяльність (простого товариства) не є договором з іноземною інвестицією, що передбачає ведення інвестиційної діяльності і як наслідок - отримання прибутку.
Відповідно до п. 8 Положення про порядок державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 112 від 30.01.1997 р., в редакції на час виникнення спірних правовідносин, підтвердженням державної реєстрації договору (контракту), в тому числі - договору про спільну діяльність без створення юридичної особи - є картка державної реєстрації договору (контракту), складена за формою і заповнена згідно з порядком, що встановлює МЗЕЗторг, та спеціальна відмітка про державну реєстрацію на договорі (контракті).
Посилання відповідача на зазначене Положення та вимоги щодо надання ТОВ "СП "Бугаз" інформаційної картки із відміткою державної реєстрації МЗЕЗторгу не відповідають чинному законодавству, оскільки остання відповідно до п.п.4.12.2 Порядку № 80 надається податковому органу у разі входження до складу договору про спільну діяльність іноземного інвестора, який у договорі від 05.03.2008 р. відсутній.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про інвестиційну діяльність" об'єктами інвестиційної діяльності не можуть бути об'єкти житлового будівництва, фінансування спорудження яких здійснюється з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, у тому числі в управління. Інвестування та фінансування будівництва таких об'єктів може здійснюватися виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, недержавні пенсійні фонди, які створені та діють відповідно до законодавства, а також через випуск безпроцентних (цільових) облігацій, за якими базовим товаром виступає одиниця такої нерухомості.
Будівництво багатоквартирного житлового будинку за договором про спільну діяльність від 05.03.2008 р. не є інвестиційною діяльністю в розумінні ч. 1 ст. 2 Закону України "Про інвестиційну діяльність" № 1560 від 18.09.1991 р.
Відтак посилання відповідача на вимоги п. б) п.п.4.12.2 Порядку № 80 в частині необхідності надання ТОВ "СП "Бугаз" в порядку копій документів, що підтверджують погодження договору про спільну діяльність із фондом фінансування будівництва, фондом операцій з нерухомістю, інститутом спільного інвестування відповідно до вимог Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" № 978 від 19.06.2003 р., Закону України "Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)" від 05.03.2001 р. № 2299 не відповідають чинному законодавству на час виникнення спірних правовідносин та час розгляду справи у зв'язку із відсутністю ознак інвестиційної діяльності про укладення договору про спільну діяльність від 05.03.2008 р.
Відповідно до п. в) п.п.4.12.2 Порядку № 80 для постановки на облік договору про спільну діяльність необхідно надати копію ліцензії на провадження виду господарської діяльності учасників договору, отримання яких передбачено нормами чинного законодавства.
Відповідач у судовому засіданні зазначав про те, що за договором про спільну діяльність від 05.03.2008 р. учасники об'єднують грошові кошти на досягнення спільної мети, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" від 12.07.2001 р. № 2664 є довірчим управлінням фінансовими активами, тобто - фінансовою послугою, надання якої потребує ліцензії згідно ст. 2 Закону України "Про ліцензування певних видів діяльності".
Відповідно до п. 1.2 Договору учасники здійснюють сумісну діяльність на базі спільного майна, сформованого за рахунок вкладів учасників. Відповідно до п. 3.1 Договору ведення спільних справ учасників покладено на ТОВ "СП "Бугаз", яке згідно п. 2.7 Договору також веде бухгалтерський облік спільного майна учасників (а.с.38).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" від 12.07.2001 р. № 2664 фінансовими послугами вважається в тому числі довірче управління фінансовими активами.
Відповідно до п.1.1. Ліцензійних умов провадження діяльності із залучення коштів установників управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю, затверджених розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 24 червня 2004 р. N 1225, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 липня 2004 р. за N 927/9526 управління майном (фінансовими активами) - здійснення юридичних та фактичних дій щодо розпорядження майном (фінансовими активами) від свого імені, за рахунок та в інтересах установників управління майном.
Управління майном (фінансовими активами) відповідно вимог вищевказаного підзаконного акту дійсно потребує ліцензування діяльності, яка здійснюється відповідними фінансовими установами - фондами фінансування будівництва на виконання вимог Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" № 978 від 19.06.2003 р.
Крім того, з аналізу положень Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" від 12.07.2001 р. № 2664 вбачається, що фінансові послуги за своєю сутністю є операціями з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.
За Договором про спільну діяльність від 05.03.2008 р. відсутнє довірче управління фінансовими активами, мета отримання прибутку, збереження реальної вартості фінансових активів, оскільки мета Договору - подальша експлуатація багатоквартирного житлового будинку шляхом задоволення індивідуальних потреб учасників договору про спільну діяльність.
Позивач не здійснював фінансових послуг, у зв'язку із чим відсутні правові підстави для отримання позивачем відповідної ліцензії.
Таким чином, доводи ДПІ у м. Судак АР Крим про необхідність надання ТОВ "СП "Бугаз" для постановки на облік договору про спільну діяльність від 05.03.2008 р. інформаційної картки договору з відміткою МЗЕЗторгу, копій документів, що підтверджують погодження договору з фондом фінансового будівництва, копії ліцензії на надання фінансових послуг із посиланням на п.а), б), в) п.п.4.12.2 Порядку № 80, що діяв на час виникнення спірних правовідносин, не відповідають вимогам чинного законодавства.
Посилання відповідача на невизначення в Договорі про спільну діяльність від 05.03.2008 р. учасника, який має повноваження на ведення податкового обліку, що, в свою чергу, унеможливлює належне виконання податковим органом основного завдання щодо контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетів податків і зборів, не відповідають вимогам чинного законодавства з огляду на те, що відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996 від 16.07.99 р. в редакції на час виникнення спірних правовідносин, бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Тобто бухгалтерський облік є первинним стосовно податкового обліку, а саме інтегральною складовою щодо податкового та інших видів обліку на підприємстві.
Згідно п. 2.7 Договору про спільну діяльність від 05.03.2008 р. ведення бухгалтерського обліку спільного майна учасників здійснюється ТОВ "СП "Бугаз".
Позовні вимоги підлягають задоволенню
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Приймаючи до уваги, що суд задовольнив позовні вимоги, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 3,40грн.
У судовому засіданні 05.10.2011р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови, а 10.10.2011р. постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Зобов'язати ДПІ у м. Судак поставити (взяти) на податковий облік договір про спільну діяльність від 05.03.2008 р.
2. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю спільне Українсько-Російське підприємство "Бугаз" (ЄДРПОУ 30229918) 3,40 грн. судових витрат.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Шкляр Т.О.