Єдиний державний реєстр судових рішень 18.10.2011 Справа № 2а/1017/12350/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2011 року Миронівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Чирки С.С.
при секретарі- Семерей Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миронівці адміністративну справу за позовом прокурора Миронівського району в інтересах держави в особі Миронівського районного центру зайнятості -робочого органу виконавчої Дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги по безробіттю,
ВСТАНОВИВ
У вересні 2011 року позивач звернувся до суду з названим позовом, посилаючись на те, що згідно заяви та поданих до неї документів, на підставі ст.2 ЗУ “Про зайнятість населення” , Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних , затверджених постановою КМУ від 14.02.2007року №219 відповідача було зареєстровано у Миронівському районному центрі зайнятості як такого, що шукає роботу з 19.03.2007 року, цієї ж дати йому було надано статус безробітнього та призначена допомога по безробіттю.
14.07.2011року була проведена звірка з даними Державного реєстратора Миронівської райдержадміністрації, якою встановлено,що ОСОБА_1, в період перебування на обліку у Миронівському РЦЗ як безробітній з 19.03.2007року по 04.04.2008 року отримував допомогу по безробіттю, будучи зареєстрованим як фізична особа-підприємець з 21.07.2004 року та не мав права на отримання допомоги по безробіттю .
Внаслідок цього відповідачу за період з 19.03.2007року по 04.04.2008року було незаконно нараховано та виплачено допомогу по безробіттю у сумі 6668 грн.87коп.
У добровільному порядку відповідач повернути ці кошти відмовляється.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали заявлені вимоги, просили суд їх задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку,що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 1 Закону України «Про зайнятість населення»від 1 березня 1991 року № 803-ХII, зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм дохід у грошовій або іншій формі.
Абзацом першим статті 2 визначаються безробітними працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Згідно з положеннями пункту 12 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних»від 14 лютого 2007 року № 219, для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку для пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не займається видами діяльності, що визначені частиною 3 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення", і не отримує пенсію на пільгових умовах, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер.
Відповідно пункту б частини 3 статті 1 Закону України "Про зайнятість населення", такими особами є громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".
Відповідно до частини 2 статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2003 року № 1533-III, застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Судом встановлено,що відповідно до ст.ст.2,4 Закону України “ Про зайнятість населення” від 01.03.1991р. №803-Х11 зі змінами та доповненнями з 19.03.2007року відповідачу наданий статус безробітнього та призначена державна допомога по безробіттю згідно її заяви та поданого пакету документів.
14.07.2011року була проведена звірка з даними Державного реєстратора Миронівської райдержадміністрації, якою встановлено,що ОСОБА_1, в період перебування на обліку у Миронівському РЦЗ як безробітній з 19.03.2007року по 04.04.2008 року отримував допомогу по безробіттю, будучи зареєстрованим як фізична особа-підприємець з 21.07.2004 року та не мав права на отримання допомоги по безробіттю .
Згідно довідки №14102 від 31.08.2011року ОСОБА_1 за період з 19 березня 2007 року по 04 квітня 2008 року нараховано та виплачено допомогу по безробіттю у розмірі 6668 грн.87 коп.
Згідно з частиною 3 статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до абзацу 1 пункту 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним від 13 лютого 2009 року № 60/62, у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих, така особа повинна повернути суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати її матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти,то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
Оцінивши зібрані у справі докази в їх сукупності,суд прийшові до висновку,що вимоги позивача грунтуються на вимогах діючого законодаства,є доведеними,а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАСУ у справах,в яких позивачем є суб”єкт владних повноважень,а відповідачем- фізична чи юридична особа,судові витрати здійснені позивачем,з відповідача не стягуються. На підставі викладеного, Закону України “ Про зайнятість населення” від 01.03.1991р.№803-Х11,Закону України “ Про загальнообов”язкове соціальне страхування на випадок безробіття”,Порядку надання допомоги по безробіттю”,
Керуючись ст.ст. 6,7,8,9,10,11,17,158-163 КАС України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов прокурора Миронівського району в інтересах держави в особі Миронівського районного центру зайнятості -робочого органу виконавчої Дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування на випадок безробіття задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Миронівського районного центру зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (р/р №37173001002118 банк ГУ ДКУ в Київській області МФО 821018 код 22208540) незаконно отриману допомогу по безробіттю у сумі 6668 грн.87 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку в Київській апеляційний адміністративний суд через Миронівський районний суд в 10-денний строк з дня його проголошення .
Суддя С.С. Чирка