Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.10.11 Справа № 5015/4857/11
Господарський суд Львівської області у складі судді Козак І.Б.,
при секретарі Іваночко В.В.,
Розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів,
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Сапфір», м. Львів,
про демонтаж самовільно встановленого літнього майданчика.
За участю представників:
Від позивача: ОСОБА_1 представник (довіреність в матеріалах справи),
Від відповідача: ОСОБА_2 - представник (довіреність в матеріалах справи).
Представникам сторін розяснено права та обовязки передбачені статтею 22 ГПК України, зокрема, підстави відводу судді відповідно до ст. 20 ГПК України. Заяв та клопотань про відвід судді не подано. Представники не наполягають на фіксації судового процесу технічними засобами.
Суть спору: розглядається справа за позовом Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сапфір»про демонтаж самовільно встановленого літнього майданчика по вул. Хуторівка (біля АЗС) у місті Львові.
Представник позивача у судове засідання зявився, позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві, подав для огляду в судовому засіданні оригінали документів, які витребовувалися господарським судом (копії у справі), надав усні пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання з'явився, подав відзив на позовну заяву (вх. № 23376/11) в якому просить суд відкласти розгляд справи для надання сторонам можливості до врегулювання спору в добровільному порядку.
В ході розгляду справи встановлено.
Позивач: Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради є юридичною особою, їй присвоєно код ЄДРПОУ 25258931, знаходиться за адресою: 79066, Львівська область, м. Львів, вул. Зубрівська, буд. 9, що підтверджується Випискою з ЄДРПОУ серії ААБ № 738208 (докази в матеріалах справи).
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Сапфір»є юридичною особою, йому присвоєно код ЄДРПОУ 13800920, знаходиться за адресою: 79053, Львівська область, м. Львів, вул. Володимира Великого, буд. 71, кв. 83, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №760366 (докази в матеріалах справи).
18 липня 2011 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Сапфір»самочинно встановлено літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Хуторівка, буд. 59-Б. Дозвіл на встановлення літнього майданчика управлінням архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради відповідачеві не видавався.
Зважаючи на викладене 21.07.2011 року головою Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради прийнято розпорядження за № 383 «Про демонтаж літніх майданчиків». Пунктом 1 вказаного розпорядження зобовязано Товариство з обмеженою відповідальністю «Сапфір»самостійно здійснити демонтаж літніх майданчиків на вул Хуторівка, 59-Б у м. Львові в термін до 25.07.2011 року.
Відповідно до пункту 2 розпорядження від 21.07.2011 року № 383 у разі невиконання відповідачем пункту 1 вищенаведеного розпорядження в установлений термін, Сихівська районна адміністрація Львівської міської ради зобов'язала відділ комунального господарства та відділ соціально-економічного розвитку здійснити примусовий демонтаж літнього майданчика за вказаною адресою.
З метою досудового регулювання спору позивач листами від 27.04.2011 року вих. № 34-вих.-473, від 19.07.2011 року вих. № 34-вих.-778, від 09.08.2011 року вих. № 34-вих.-879 звертався до відповідача з вимогою представити дозвільні документи на встановлення літнього майданчика або демонтувати його у відповідності до порядку отримання дозволів.
Станом на час розгляду справи сторонами доказів демонтажу самовільно встановленого літнього майданчика суду не подано та не заявлено.
Згідно з пунктом 1.3. «Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у місті Львові біля обєктів ресторанного для здійснення підприємницької діяльності», затверджених ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 року № 2452 (надалі порядок отримання дозволів) дозволи на встановлення відкритих літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.
Відповідно до пункту 6.4.1. Порядку отримання дозволів демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
Відповідно до пункту 1.10 «Правил благоустрою міста Львова»(надалі - Правила), затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21.04.2011 року №376 відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей. Самочинне встановлення (малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами) - це встановлення малої архітектурної форми, відкритого літнього майданчика, засобу зовнішньої реклами, дозвіл на встановлення яких не видавався або закінчився і не був продовжений у передбачені терміни або був скасований у встановленому порядку.
Частинами 1 та 4 статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обовязковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
У відповідності до статті 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»благоустрій населених пунктів комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Згідно до пункту 10 статті 10 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»та пункту 1.3. порядку отримання дозволів дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.
Пунктом 4.1. порядку отримання дозволів визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Згідно з пунктом 4.2.3 порядку отримання дозволів демонтажу підлягають самочинно встановлені майданчики. Районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду. Відповідно до пункту 6.4.1 порядку отримання дозволів демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.
Згідно частини 1 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Відповідно до підпункту 6.4.1. пункту 6.4. порядку отримання дозволів самочинно встановлені літні майданчики підлягають демонтажу.
Відповідно до пункту 4.1. порядку отримання дозволів контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Відповідно до пунктів 4.2.3, 6.2. порядку отримання дозволів районні адміністрації звертаються до суду з позовами про примусовий демонтаж літніх майданчиків та забезпечують їх демонтаж на підставі рішення суду.
Відповідно до статті 144 Конституції України та статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»акти органів місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Оскільки відповідач без дотримання належного дозвільного порядку розмістив відкритий літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Хуторівка (біля АЗС) у порушення розпорядження голови Сихівської районної адміністрації від 21.07.2011 року № 383 не демонтував самочинно встановлений відкритий літній майданчик, вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до статті 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до статті 43 Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 22, 29, 32, 33, 34, 36, 43, 44-49, 82 - 85, 116-117 ГПК України, господарський суд , -
ВИРІШИВ:
1.Позов задоволити повністю.
2.Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Сапфір»(79053, Львівська область, м. Львів, вул. Володимира Великого, буд. 71, кв. 83; код ЄДРПОУ 13800920) здійснити демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика за адресою: м. Львів, вул. Хуторівка (біля АЗС).
3.Стягнути з боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «Сапфір»(79053, Львівська область, м. Львів, вул. Володимира Великого, буд. 71, кв. 83; код ЄДРПОУ 13800920) на користь стягувача: Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради (79066, Львівська область, м. Львів, вул. Зубрівська, буд. 9; код ЄДРПОУ 25258931) 102 грн. 00 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4.Накази видати у відповідності до статей 116 та 117 ГПК України.
Суддя Козак І.Б.
13.10.2011 року прийнято, підписано та проголошено вступну і резолютивну частини рішення. Мотивувальну частину рішення оформлено відповідно до статті 84 ГПК України.
Рішення може бути оскаржено в порядку ст. ст. 91 93 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 ГПК України.