ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ У Х В А Л А
10.10.11 Справа № 01-10/19-215/2011.
Суддя Косенко Т.В., розглянувши матеріали за позовом
Лисичанської міської ради, м. Лисичанськ Луганської області
до Публічного акціонерного товариства „Лисичанськнафтопродукт”, м.Лисичанськ Луганської області
про стягнення 351972,01 грн. та внесення змін до договорів
в с т а н о в и в:
Заявлено вимоги: про стягнення з відповідача недоотриманих доходів від орендної плати за землю по двом договорам оренди землі за період з 01.07.2010 по 01.09.2011 до Луганського обласного бюджету в сумі 40612,14 грн., до бюджету м. Лисичанськ - в сумі 311359,87 грн. та внесення змін в п.п. 9, 11 договорів оренди землі укладених між позивачем та відповідачем за № 040540600097 та № 040540600098 від 10.11.2005 та викласти їх в наступній редакції:
по договору № 040540600097:
П. 9 „Орендна плата вноситься орендарем виключно в грошовій формі у сумі 275963,40 грн. (двісті сімдесят п’ять тисяч дев’ятсот шістдесят три грн. 40 коп.) за рік на р/р 33214812700051 в УДК м. Лисичанська, ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код 13050200, ідентифікаційний код 24180679”.
П. 11 „Орендна плата вноситься орендарем щомісячно у розмірі 22996,95 грн. (двадцять дві тисячі дев’ятсот дев’яносто шість грн. 95 коп.)”;
по договору № 040540600098:
П. 9 „Орендна плата вноситься орендарем виключно в грошовій формі у сумі 188175,57 грн. (сто вісімдесят вісім тисяч сто сімдесят п’ять грн. 57 коп.) за рік на р/р 33214812700051 в УДК м. Лисичанська, ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код 13050200, ідентифікаційний код 24180679”.
П. 11 „Орендна плата вноситься орендарем щомісячно у розмірі 15681,30 грн. (п’ятнадцять тисяч шістьсот вісімдесят одна грн. 95 коп.)”.
До позовної заяви б/н б/д заявник не додав доказів сплати державного мита у встановленому розмірі та доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, посилаючись на те, що він звільнений від сплати державного мита на підставі п. 11 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»та у зв’язку з цим, згідно порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних та господарських справ та їх розмірів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 № 1258, сплачує витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу за нульовою ставкою.
Згідно підпункту „а” п.2 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” розмір державного мита із заяв майнового характеру складає 1% ціни позову, але не менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102 грн. 00 коп.) і не більше 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (25500 грн. 00 коп.), а згідно підпункту „в” п.2 ст.3 цього Декрету із позовних заяв у спорах, що виникають під час укладення, зміни або розірвання господарських договорів розмір державного мата складає 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн. 00 коп.).
Відповідно до п. 11 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” (7-93) із змінами внесеними відповідно до закону України від 25.03.2005. № 2505-ІV Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України, що опубліковано в газеті „Голос України” від 01.04.2005. № 59 від сплати державного мита звільняються органи місцевого та регіонального самоврядування - за позовами до суду або господарського суду про визнання недійсними актів інших органів місцевого та регіонального самоврядування, місцевих державних адміністрацій, підприємств, об'єднань, організацій і установ, які ущемлюють їх повноваження; органи місцевого та регіонального самоврядування - за позовами до суду або господарського суду про стягнення з підприємства, об'єднання, організації, установи і громадян збитків, завданих інтересам населення, місцевому господарству, навколишньому середовищу їхніми рішеннями, діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів місцевого та регіонального самоврядування; органи місцевого та регіонального самоврядування - за позовами до суду або господарського суду про припинення права власності на земельну ділянку або у зв'язку з невиконанням умов договорів оренди орендарями земельних ділянок державної та комунальної власності, а також тим що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 № 1258 „про затвердження порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом цивільних та господарських справ” для позивачів, звільнених у встановленому порядку від сплати державного мита, здійснюється за нульовою ставкою.
У вказаному пункті Декрету передбачено вичерпний перелік випадків звільнення органів місцевого самоврядування від сплати державного мита.
Таким чином, вищенаведеною нормою не передбачено звільнення заявника від сплати державного мита за позовом про внесення змін до договору оренди землі, а відповідно і витрати з інформаційно-технічного забезпечення заявник повинен сплачувати за ставкою 236 грн.
Розглянувши позовний матеріал та приймаючи до уваги, що в даній позовній заяві об’єднано вимоги майнового та немайнового характеру по двом договорам оренди землі, які не пов'язані між собою підставами виникнення або доказами, та мають різну правову природу, тому сумісний розгляд вимог майнового та немайнового характеру за двома договорами суттєво утруднить вирішення спору, у зв’язку з чим позовні матеріали слід повернути без розгляду.
Відповідно до п. п. 4, 5, 10 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо:
· не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі;
· доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу;
· порушено правила об’єднання вимог або об’єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з’ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору.
На підставі викладеного позовні матеріали слід повернути позивачу без розгляду.
Крім того судом звертається увага заявника на те, що при повторному зверненні до суду слід належним чином нормативно обгрунтувати правову природу майнової вимоги.
Керуючись п. п. 4, 5, 10 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області, -
у х в а л и в :
1. Повернути позовну заяву та додані до неї документи заявнику без розгляду.
2. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з вимогами до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Додаток (тільки заявнику) : на “44” аркушах.
Суддя Т.В. Косенко