Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.10.11 місто Севастополь Справа №2а-816/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Прохорчук О.В., секретар судового засідання - Олійник С.О.,
за участю:
прокурора не зявився,
представника позивача ОСОБА_1, довіреність № 1586/8/32-210 від 02.08.2011,
відповідачки не зявилась,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі справу за адміністративним позовом заступника прокурора міста Севастополя в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Заступник прокурора міста Севастополя в інтересах держави в особі Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованості зі сплати фінансової санкції у розмірі 22914,74 грн.
Позовні вимоги вмотивовані порушенням відповідачкою статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 05.09.2011 відкрито провадження в адміністративній справі. Іншою ухвалою суду від 05.09.2011 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Судовий розгляд відкладався з 20.09.2011 на 05.10.2011 у звязку з незявленням відповідачки.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Прокурор в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин незявлення суду не повідомив.
Відповідачка в судові засідання не зявилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, поштові повідомлення повернулись до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Суд ухвалив розглянути справу у відсутність прокурора, враховуючи зявлення представника позивача, та відповідачки, оскільки відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця Гагарінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 25.01.2000 та зареєстрована в реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обовязкових платежів, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
12.07.2010 посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі проведено перевірку торгівельного обєкту магазину продовольчих товарів з кафетерієм, який розташований за адресою: місто Севастополь, пр. Жовтневої Революції, 13/1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, з питання дотримання нею вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995, за результатами якої складений акт № 129/3202/НОМЕР_1 від 12.07.2010.
У ході перевірки встановлено порушення статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, що виразилось у реалізації алкогольних напоїв без наявності ліцензії. Екземпляр акту перевірки отриманий особисто фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2
Судом встановлено, що розпорядженням начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі «Про анулювання ліцензії»№ 184-А від 30.06.2010 зобовязано анулювати ліцензію, серії АГ № 198186, реєстраційний номер 1027056400126, видану 29.01.2010 на право роздрібної торгівлі алкогольних напоїв приватному підприємцю ОСОБА_2, юридична адреса: АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_1, на місце торгівлі магазин продовольчих товарів з кафетерієм, розташований за адресою: місто Севастополь, пр. Жовтневої Революції, 13/1. Визначено вважати ліцензію анульованою з моменту одержання субєктом підприємницької діяльності цього розпорядження. Фізичної особою-підприємцем ОСОБА_2 вказане розпорядження отримано 02.07.2010, про що свідчить її підпис на поштовому повідомленні (а.с. 42, оборотна сторінка).
Згідно з преамбулою Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України. Дія цього Закону не поширюється на роздрібну торгівлю винами столовими, виробництво і торгівлю пивом, крім випадків, передбачених цим Законом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.
Частиною 11 статті 15 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 встановлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Статтею 16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно з частиною 7 статті 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених Законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.
Судом встановлено, що перевірка відповідача проведена на підставі наказу начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі № 132 від 12.07.2010 «Про проведення перевірок»та на підставі направлення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі № 132 від 12.07.2010 на проведення позапланової виїзної перевірки з 12.07.2010 по 14.07.2010 субєкта господарювання ОСОБА_2 щодо дотримання вимог чинного законодавства, що регулює виробництво і обіг спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” визначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Згідно з описом алкогольних напоїв на торгівельному обєкті, який перевірявся, їх загальна вартість складає 12578,35 грн.
За вказане порушення, на підставі частини 4 статті 17 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995, рішенням начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі № 270526-0005-32-036 від 31.08.2010 до відповідачки застосовані фінансові санкції за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії у розмірі 22914,74 грн. (без врахування вартості алкогольних напоїв імпортного виробництва).
Рішення про застосування фінансових санкцій надіслано рекомендованим листом на адресу відповідачки, але 05.10.2010 поштове відправлення з повідомленням повернуто на адресу позивача за неврученням, про що Регіональним Управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у місті Севастополі складено відповідний акт.
Відповідно до пункту 10 Порядку застосування санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790, у разі невиконання суб'єктом господарської діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Враховуючи викладене, вимоги позивача щодо стягнення з відповідачки суми заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 22914,74 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, інших реквізитів в матеріалах справи немає) в доход місцевого бюджету Гагарінського району міста Севастополя (УДК міста Севастополя, код платежу 21081100, код ОКПО 24035612, МФО 824509, р/р 31111106700006) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у розмірі 22914,74 грн. (двадцять дві тисячі девятсот чотирнадцять гривень сімдесят чотири копійки).
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СуддяО.В. Прохорчук
Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 10 жовтня 2011 року.