ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ УХВАЛА
12.09.11 Справа № 12/62б/2011.
Суддя Палей О.С., розглянувши матеріали за заявою
боржника Комунального підприємства Краснодонської міської ради "Краснодонське будівельно монтажне управління", місто Краснодон, смт. Краснодон
про банкрутство
представники сторін:
від боржника - голова ліквідаційної комісії Романова В.М., паспорт НОМЕР_1, виданий Краснодонським МВ УМВС України в Луганській обл. 12.09.05.
обставини справи: банкрутство за спрощеною процедурою, встановленою ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; розгляд справи у підготовчому засіданні.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника боржника, суд
встановив:
Боржник Комунальне підприємство Краснодонської міської ради "Краснодонське будівельно монтажне управління" звернувся до суду із заявою про власне банкрутство у звязку з неможливістю погасити заборгованість перед кредиторами поза процедури банкрутства.
Ухвалою від 25.08.08.2011 судом було прийнято зазначену заяву до розгляду та порушено справу про банкрутство боржника Комунального підприємства Краснодонської міської ради "Краснодонське будівельно монтажне управління", місто Краснодон, смт. Краснодон, вулиця Красна площа, будинок 1, ідентифікаційний код 23490768, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та зобов'язано боржника надати додаткові докази у справі.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство Краснодонської міської ради "Краснодонське будівельно монтажне управління" створено внаслідок перетворення Краснодонського міського спеціалізованого будівельно монтажного управління на підставі рішення Краснодонської міської ради від 30.04.2004 року №18/693.
У зв'язку з неспроможністю боржника здійснювати виробничо господарську діяльність, Краснодонською міською радою було прийнято рішення №6/297 від 25.02.2011 про припинення юридичної особи - Комунального підприємства Краснодонської міської ради "Краснодонське будівельно монтажне управління".
Як зазначає заявник, станом на 22.06.2011 року ліквідаційною комісією складено проміжний ліквідаційний баланс, відповідно до якого заборгованість по розрахункам з бюджетом складає 505,5 тис грн.
Залишкова вартість основних засобів становить 89,7 тис. грн.
У зв'язку з тим, що Боржник має заборгованість, яку не може сплатити через відсутність майна та інших активів, голова ліквідкомісії звернулася до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає припиненню у зв'язку з відсутністю підстав для порушення провадження у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, передбаченою ст. 51 Закону.
Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання за власним рішенням визначений нормами Цивільного та Господарського Кодексу України.
Відповідно до вимог частини 4 статті 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно частини 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Частиною 3 статті 110 ЦК України встановлено, що якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог частини 1 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Згідно з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною, зокрема, в Постанові від 25.05.2010 по справі № 12/95б - тільки після публікації оголошення у спеціальному друкованому засобу масової інформації, оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку статті 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку статті 105 ЦК України для виявлення кредиторів, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу, достовірність та повнота якого повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку, можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду, після закінчення строку, який передбачений статтею 105 ЦК України, з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
Боржник не надав доказів дотримання попередньої процедури ліквідації, передбаченої ст. ст.105, 110-111 ЦК України; не надані докази повідомлення органу державної податкової служби та проведення відповідної перевірки.
Боржником також не надані докази проведення оцінки наявного майна, не підтверджена належними доказами повнота та достовірність ліквідаційного балансу.
Відповідно до п. 36 Постанови Пленуму Верховного суду України від 18.12.2009р. №15 "Про судову практику в справах про банкрутство", якщо виявлено безпідставність вимог кредитора (боржника), за заявою якого порушено справу про банкрутство, судам слід припиняти провадження у справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство (за відсутністю інших підстав для такого припинення) та п.1-1 ч.1 ст. 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору).
Відповідно до ст.12 Закону про банкрутство, припинення провадження у справі має наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Припинення провадження у справі про банкрутство з визначених в даній ухвалі підстав не перешкоджає повторному зверненню боржника з заявою про порушення справи про банкрутство за наявності встановлених Законом підстав та ознак неплатоспроможності.
Відповідно до ст. 47 Господарського процесуального кодексу України суд повертає повністю з Державного бюджету України боржнику Комунальному підприємству Краснодонської міської ради "Краснодонське будівельно монтажне управління", державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за платіжним дорученням від 26.07.2011 № 18 та витрати на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., сплачені за платіжним дорученням від 26.07.2011 № 17, на його розрахунковий рахунок, оскільки їх сплата боржниками, що звертаються до суду із заявами про порушення провадження у справі про банкрутство, не передбачена Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21 січня 1993 року № 7-93 та Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів" від 21 грудня 2005 р. № 1258.
Суд також вважає за необхідне, вилучити з матеріалів справи і видати боржнику останні примірники платіжних доручень: від 26.07.2011 № 18, що свідчить про сплату державного мита в сумі 85 грн. 00 коп. та від 26.07.2011 № 17, що свідчить про сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп.
Керуючись ст. 12, п. 7 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 47, п.1-1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 ГПК України, суд
ухвалив:
1.Провадження у справі припинити.
2.Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3.Повернути повністю з Державного бюджету України Комунальному підприємству Краснодонської міської ради "Краснодонське будівельно монтажне управління", Луганська обл., місто Краснодон, смт. Краснодон, вулиця Красна площа, будинок 1, ідентифікаційний код 23490768, державне мито в сумі 85 грн. 00 коп., сплачене за платіжним дорученням від 26.07.2011 № 18 та витрати на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., сплачені за платіжним дорученням від 26.07.2011 № 17, на його розрахунковий рахунок.
Підставою для повернення є зазначена ухвала скріплена гербовою печаткою суду.
4.Вилучити з матеріалів справи і видати Комунальному підприємству Краснодонської міської ради "Краснодонське будівельно монтажне управління" останні примірники платіжних доручень: від 26.07.2011 № 18, що свідчить про сплату державного мита в сумі 85 грн. 00 коп. та від 26.07.2011 № 17, що свідчить про сплату витрат на інформаційно технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп.
5. Дану ухвалу надіслати:
ѕборжнику (вул. Красна Площа, буд. 1, смт. Краснодон, м. Краснодон, Луганська обл., 94430) з герб печаткою, разом з останніми примірниками платіжних доручень: від 26.07.2011 № 18 та від 26.07.2011 № 17 рекомендованим листом;
ѕКраснодонській міській раді Луганської області (пл. Леніна, 8, м. Краснодон, Луганська обл., 94400);
ѕвідділу з питань банкрутства у Луганській області;
ѕДержавному реєстратору виконавчого комітету Краснодонської міської ради Луганської області (пл. Леніна, 8, м. Краснодон, Луганська обл., 94400);
ѕКраснодонській ОДПІ (вул. Першокінна, 1 "а", м. Краснодон, Луганська обл., 94400) до відома;
ѕВДВС Краснодонського МРУЮ (вул. Єрьоменко, 4, м. Краснодон, Луганська обл., 94400) до відома;
ѕКраснодонському районному суду (вул. Першокінна, 43, м. Краснодон, Луганська обл., 94400) до відома.
Суддя О.С. Палей