Єдиний державний реєстр судових рішень ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.08.11 Справа № 10/Б-1277
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Гриців В.М., суддів Кордюк Г.Т., Мурська Х.В.
при секретарі судового засідання Бохонок В.З.
за участю представника Збаразького районного центру зайнятості Тернопільської області Чорної Н.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Збаразького районного центру зайнятості Тернопільської області на ухвалу господарського суду Тернопільської області від 01.07.2011р. у справі №10/Б-1277 про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра», порушеній за заявою Управління пенсійного фонду України у Збаразькому районі
ВСТАНОВИВ:
Господарський суд Тернопільської області (суддя Півторак М.Є.) ухвалою від 24 травня 2011 року по справі №10/Б-1277 про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»:
1.Затвердив звіт ліквідатора Зубик Ю.З. у справі № 10/Б 1277 по Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Довіра";
2.Затвердив ліквідаційний баланс у справі № 10/Б-1277 по Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю "Довіра";
3.Ухвалив вважати погашеними вимоги кредиторів по справі:
- Управління Пенсійного Фонду України в Збаразькому районі на загальну суму 77599,37 грн.,
- Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції в Тернопільській області в сумі 64509,41 грн.,
- Збаразького районного центру зайнятості Тернопільської області робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 23207,88 грн.,
- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області в сумі 1053,19 грн.,
- Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в сумі 6098,72 грн.,
- Відкритого акціонерного товариства "Тернопільобленерго" в сумі 792,18 грн.
4.Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Довіра" (ідентифікаційний код 30827974) ліквідував як юридичну особу з 01 липня 2011 року,
5.Задовольнив клопотання ліквідатора Зубик Ю.З. про стягнення з кредиторів пропорційно на її користь 6 471,11 грн. як оплату послуг арбітражного керуючого.
6.Стягнув з Управління Пенсійного фонду України в Збаразькому районі на користь арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни 2897,76 грн. оплати послуг ліквідатора.
7.Стягнув з Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції на користь арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни 2409,19 грн. оплати послуг ліквідатора.
8.Стягнув з Збаразького районного центру зайнятості Тернопільської області робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на користь арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни 866,48 грн. оплати послуг ліквідатора.
9.Стягнув з Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на користь арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни 227,13 грн. оплати послуг ліквідатора.
9.Стягнув з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області на користь арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни 38,82 грн. оплати послуг ліквідатора.
10. Стягнув з Відкритого акціонерного товариства "Тернопільобленерго" 29,11 грн. оплати послуг ліквідатора.
11.Провадження у справі № 10/Б- 1277 про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»припинив.
Не погоджуючись із ухвалою господарського суду Тернопільської області від 01 липня 2011 року по справі №10/Б-1277, Збаразький районний центр зайнятості Тернопільської області звернувся до Львівського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Тернопільської області від 01 липня 2011 року по справі №10/Б-1277 в частині, що зобовязує стягнути з усіх кредиторів пропорційно до заявлених ними кредиторських вимог оплату послуг ліквідатора і витрати на здійснення ліквідаційної процедури та стягнути оплату послуг ліквідатора і витрати на здійснення ліквідаційної процедури з управління Пенсійного Фонду України в Збаразькому районі, за заявою якого порушено провадження у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра». Вважає, що суд невірно застосував норми матеріального права - п. 2 ч. 10 ст. 3-1, ст. 52 закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», закон України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Про дату, час і місце розгляду апеляційної скарги сторони, арбітражний керуючий Зубик Ю.З., а також Збаразька міжрайонна державна податкова інспекція в Тернопільській області, Збаразький районний центр зайнятості Тернопільської області, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області повідомлені належним чином.
Арбітражний керуючий Зубик Ю.З., участь в судовому засіданні якої суд визнав обовязковою, у судове засідання не зявилася, про причини суд не повідомила.
Заслухавши пояснення представника Збаразького районного центру зайнятості Тернопільської області, розглянувши матеріали справи суд вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити, ухвалу господарського суду Тернопільської області від 01 липня 2011 року по справі №10/Б-1277 скасувати в частині покладення витрат з оплати послуг ліквідатора і відшкодування витрат ліквідаційної процедури враховуючи наступне.
Відповідно до вимог ст. 104 ГПК України, підставами для скасування рішення місцевого господарського суду є, зокрема, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які місцевий господарський суд визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених в рішенні, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права. Порушення або неправильне застосування норм процесуального права може бути підставою для скасування або зміни рішення лише за умови, якщо це порушення призвело до прийняття неправильного рішення. Порушення норм процесуального права є в будь-якому випадку підставою для скасування рішення місцевого господарського суду, якщо, зокрема, господарський суд прийняв рішення про права і обов'язки осіб, що не були залучені до участі у справі.
Згідно з матеріалами справи провадження у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»порушене ухвалою від 21 жовтня 2010 року за заявою управління пенсійного фонду України у Збаразькому районі Тернопільської області. У поданій суду заяві ініціюючий кредитор, серед іншого, просив суд ліквідатором сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра» призначити арбітражного керуючого Суслова Р.В.
29 жовтня 2010 року сектор з питань банкрутства у Тернопільській області Державного департаменту з питань банкрутства листом за № 248/03 запропонував суду кандидатуру арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни на призначення ліквідатором сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра».
Постановою господарського суду Тернопільської області від 04 листопада 2010 року сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Довіра»визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Зубик Юлію Зіновіївну, яка надала суду свою згоду на виконання обовязків ліквідатора банкрута, а також визнано грошові вимоги управління пенсійного фонду України у Збаразькому районі до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»в сумі 77599,37 грн.
Суд констатує, що судова процедура банкрутства сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»здійснювалась із урахуванням особливостей, встановлених статтею 52 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ - за правилами банкрутство відсутнього боржника.
За приписами ст. 41 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ відносини, пов'язані з банкрутством відсутнього боржника, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених розділом VІ «Особливості банкрутства окремих категорій субєктів підприємницької діяльності».
Відповідно до вимог ст. 52 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього. У разі, якщо кредитор не подав до господарського суду клопотання щодо кандидатури арбітражного керуючого (ліквідатора), ухвала господарського суду надсилається державному органу з питань банкрутства, якою зобов'язується протягом семи днів від дати винесення ухвали забезпечити участь у справі ліквідатора з числа працівників державного органу з питань банкрутства. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута. Задоволення вимог кредиторів здійснюється в порядку черговості, передбаченому статтею 31 цього Закону. Кредитори можуть оскаржити результати розгляду їх вимог ліквідатором до господарського суду до затвердження господарським судом ліквідаційного балансу.
Статтею 31 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ встановлено, що кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у порядку, встановленому цією статтею. Зокрема, у першу чергу, серед інших, задовольняються витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату державного мита; витрати заявника на публікацію оголошення про порушення справи про банкрутство; витрати на оплату праці арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними. Вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до вимог ст. 32 закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” за результатами роботи ліквідатора, останній подає господарському суду звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс та документи, що його підтверджують. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, він зобов'язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
Арбітражний керуючий Зубик Юлія Зіновіївна 10 червня 2011 року подала господарському суду на затвердження звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс який засвідчує відсутність у банкрута майна та документи, що його підтверджують, а також звернулася із письмовим клопотанням, в якому просила суд стягнути з кредиторів, чиї грошові вимоги включені до реєстру та ліквідаційного балансу відносно боржника, пропорційно до розміру кредиторських вимог в її користь 6471,11 грн., з яких 5627,73 грн. становить сума вартості послуг арбітражного керуючого з 04 листопада 2011 року до 04 лютого 2011 року, а 843,38 грн. - витрати, повязані із веденням ліквідаційної процедури.
Як вбачається з поданих ліквідатором банкрута документів, при здійсненні процедури ліквідації сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до ліквідаційної маси. Відсутність у банкрута майна підтверджено матеріалами справи, зокрема: довідкою №13/7063 від 07.02. 2011 року ВДАІ УМВСУ в Тернопільській області, згідно якої автотранспортні засоби за боржником не зареєстровані; за СТОВ «Довіра»в Головному управлінні Держкомзему у Тернопільській області в користуванні земельні ділянки не зареєстровано, що підтверджується довідкою №21-25/5310 від 01.12.2010 року; за СТОВ «Довіра»в Збаразькому бюро технічної інвентаризації права власності на нерухоме майно не зареєстровано, що підтверджується довідкою №608 від 02.12.2011 року; за даними Інспекції державного технічного нагляду Тернопільської ОДА від 17.12.2010р. та 24.12.2010р. за СТОВ «Довіра»трактори та інша сільськогосподарська техніка не зареєстровані; згідно довідок банківських установ всі рахунки банкрута закриті. Інших активів, належних сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю «Довіра», що підлягають включенню до ліквідаційної маси, ліквідатором банкрута не виявлено. Тому ліквідатор подала господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна, як це передбачено п.5 ст.32 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Крім того, ліквідатору банкрута арбітражному керуючому Зубик Ю.З. надіслали заяви з грошовими вимогами до банкрута кредитори сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»: Збаразька міжрайонна державна податкова інспекція в Тернопільській області з сумою вимог 64 509,41 грн.; Збаразький районний центр зайнятості Тернопільської області - робочий органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з сумою вимог 23 207,88 грн.; відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області з сумою вимог 1 053,19 грн.; ВАТ "Тернопільобленерго" в особі структурного підрозділу Збаразького району електромереж, м. Збараж з сумою вимог 792,18 грн. та Тернопільське обласне відділення ФСС з тимчасової втрати працездатності з сумою вимог 6 098,72 грн.. Означені вимоги ліквідатор банкрута визнала.
Саме такий порядок подання і розгляду заяв кредиторів з грошовими вимогами до відсутнього боржника, визнаного банкрутом, встановлений п.5 ст.52 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
У поданому суду звіті і ліквідаційному балансі ліквідатор банкрута арбітражний керуючий Зубик Ю.З. констатувала наявність та розмір заборгованості банкрута за розрахунками з Управлінням Пенсійного Фонду України в Збаразькому районі (77 599,37 грн.), із Збаразькою міжрайонною державною податковою інспекцією в Тернопільській області (64 509,41 грн.), із Збаразьким районним центром зайнятості Тернопільської області робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (23 207,88 грн.), із відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області (1 053,19 грн.), із Тернопільським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (6 098,72 грн.), із відкритим акціонерним товариством "Тернопільобленерго" (792,18 грн.), які не задоволені за відсутністю майна. Відтак в силу закону (п.6 ст.31 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“) ці вимоги вважаються погашеними.
Господарський суд Тернопільської області ухвалою від 01 липня 2011 року затвердив звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, визначив погашеними вимоги кредиторів та ліквідував банкрута, і в цій частині ухвала ґрунтується на викладених фактичних обставинах справи та відповідає наведеним приписам закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“.
Однак, постановляючи ухвалу від 01 липня 2011 року суд першої інстанції дійшов невірного висновку про задоволення клопотання ліквідатора банкрута Зубик Ю.З. і стягнення з кредиторів пропорційно оплату послуг ліквідатора і витрати ліквідаційної процедури, в тому числі з осіб, які не є учасниками провадження у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»: із Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції в Тернопільській області, із Збаразького районного центру зайнятості Тернопільської області - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України, з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області; із ВАТ "Тернопільобленерго" в особі структурного підрозділу Збаразького району електромереж; із Тернопільського обласного відділення ФСС з тимчасової втрати працездатності .
Така позиція колегії суддів ґрунтується на наступному.
Відповідно до вимог п.п. 10-14 ст. 3-1 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею. Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство. Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.
Отже, спеціальним законом, яким є закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначено джерела оплати послуг ліквідатора та відшкодування витрат ліквідаційної процедури.
Як зазначено вище, провадження у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»здійснювалось за спрощеною процедурою банкрутства відсутнього боржника (ст. 52 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”) - без уведення процедури розпорядження майном боржника та публікації в офіційних друкованих органах оголошення про порушення справи про банкрутство, без формування реєстру вимог кредиторів боржника і утворення комітету кредиторів, а з відкриттям у підготовчому засіданні суду ліквідаційної процедури. Названа норма закону передбачає можливість призначення ліквідатором банкрута ініціюючого кредитора, за умови наявності згоди останнього. У даному випадку ініціюючий кредитор такої згоди не надав, а у поданій суду заяві запропонував кандидатуру арбітражного керуючого Суслова Р.В., який не надав суду свої згоди на призначення ліквідатором банкрута сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра». Таку згоду надала суду арбітражний керуючий Зубик Ю.З., яку суд призначив ліквідатором банкрута..
Ухвалою від 04 лютого 2011 року господарський суд Тернопільської області затвердив оплату праці арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївні в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень ліквідатора банкрута сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра», про що повідомив банкрута, кредитора та арбітражного керуючого Зубик Ю.З. Ухвала набрала законної сили.
Арбітражний керуючий Зубик Юлія Зіновіївна подала господарському суду письмове клопотанням, в якому просила суд стягнути з кредиторів, чиї грошові вимоги включені до реєстру та ліквідаційного балансу відносно боржника, пропорційно до розміру кредиторських вимог на її користь 6471,11 грн. оплати послуг арбітражного керуючого з 04 листопада 2010 року до 04 лютого 2011 року та витрат, повязаних із веденням ліквідаційної процедури. До клопотання додано розрахунок вартості послуг арбітражного керуючого з урахування ухвали суду від 04 лютого 2011 року за період з 04 листопада 2010 року до 04 лютого 2011 року, що становить 5627,73 грн. та розрахунок витрат, понесених при здійсненні ліквідаційної процедури, що становить 843,38 грн. і докази понесення означених витрат.
В матеріалах справи відсутні й суду не надано жодних заперечень щодо вартості оплати послуг арбітражного керуючого та щодо суми витрат ліквідаційної процедури.
З матеріалів справи про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»вбачається, що Збаразький районний центр зайнятості Тернопільської області 30 листопада 2010 року звернувся до господарського суду Тернопільської області із заявою про визнання кредитором сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»з сумою вимог 23207,88 грн. Проте господарський суд Тернопільської області суд цієї заяви не розглядав, що відповідає приписам ст.52 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Ні Збаразька міжрайонна державна податкова інспекція в Тернопільській області, ні відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області не звертались до господарського суду із заявами з грошовими вимогами до банкрута, відповідно суд вимог названих кредиторів не міг розглядати й не розглядав.
Отже, в силу закону Збаразька міжрайонна державна податкова інспекція в Тернопільській області, Збаразький районний центр зайнятості Тернопільської області та відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області не є учасниками провадження у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра».
За таких обставин справи суд першої інстанції не вправі був покладати на осіб, які не є учасниками провадження у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Довіра»обовязок з оплати послуг ліквідатора банкрута та відшкодування витрат ліквідаційної процедури.
Господарський суд Тернопільської області на підставі п.п. 10, 11, 12 ст. 3-1, п.п. 1, 2 ст. 52 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” дійшов висновку про обовязок усіх кредиторів, вимоги яких включені до ліквідаційного балансу банкрута, пропорційно до суми їх кредиторських вимог, відшкодувати вартість послуг арбітражного керуючого та витрати ліквідаційної процедури.
Однак такий висновок суду не випливає із названих норм закону та приписів ГПК України щодо розподілу судових витрат, а також суперечить таким засадам цивільного законодавства, як справедливість, добросовісність, розумність.
Як зазначено вище, статтею 52 закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлені особливості банкрутства відсутнього боржника, в тому числі й особливості призначення ліквідатора відсутнього боржника, визнаного банкрутом - або суд призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього, у разі, якщо кредитор не подав до господарського суду клопотання щодо кандидатури арбітражного керуючого (ліквідатора), ухвала господарського суду надсилається державному органу з питань банкрутства, якою зобов'язується протягом семи днів від дати винесення ухвали забезпечити участь у справі ліквідатора з числа працівників державного органу з питань банкрутства.
В даному випадку ліквідатором банкрута суд призначив арбітражного керуючого, проте не запропонованого ініціюючим кредитором, а за поданням державного органу з питань банкрутства і не з числа працівників останнього.
В матеріалах справи відсутні заперечення ініціюючого кредитора щодо призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Зубик Ю.З., постанову господарського суду Тернопільської області від 04 листопада 2010 року ініціюючий кредитор не оскаржив. Відтак з урахуванням приписів названих норм права в їх сукупності та викладених фактичних обставин справи саме ініціюючий кредитор повинен оплатити послуги ліквідатора банкрута та відшкодувати витрати ліквідаційної процедури.
Тому клопотання арбітражного керуючого Зубик Ю.З. слід задовольнити частково оплату послуг ліквідатора банкрута в сумі 5627,73 грн. і відшкодування понесених витрат ліквідаційної процедури в сумі 843,38 грн. покласти на ініціюючого кредитора, з якого стягнути 6471,11 грн. на користь арбітражного керуючого Зубик Ю.З.
Враховуючи наведене, ухвала господарського суду Тернопільської області від 01 липня 2011 року по справі №10/Б-1277 в частині задоволення клопотання постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню в частині розподілу витрат з оплати послуг ліквідатора та відшкодування витрат ліквідаційної процедури.
Керуючись ст.ст. 82-1, 101, 103, 104, 105, 106 ГПК України Львівський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Збаразького районного центру зайнятості Тернопільської області задовольнити повністю.
Ухвалу господарського суду Тернопільської області від 01 липня 2011 року по справі №10/Б-1277 в частині задоволення клопотання арбітражного керуючого Зубик Ю.З. про стягнення з кредиторів пропорційно на її користь 6471,11 грн. оплати послуг арбітражного керуючого; стягнення на користь арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни оплату послуг ліквідатора: з управління Пенсійного Фонду України в Збаразькому районі 2 897,76 грн.; із Збаразької міжрайонної державної податкової інспекції в Тернопільській області 2409,19 грн.; із Збаразького районного центру зайнятості Тернопільської області - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України 866,48 грн.; з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Збаразькому районі Тернопільської області 38,82 грн., з Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 227,13 грн., з Відкритого акціонерного товариства "Тернопільобленерго" 29,11 грн. - скасувати.
Постановити в цій частині нове рішення - оплату послуг арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни та відшкодування понесених ліквідатором витрат ліквідаційної процедури покласти на управління Пенсійного Фонду України в Збаразькому районі. Стягнути з управління Пенсійного Фонду України в Збаразькому районі (Тернопільська область, м. Збараж, вул. Грушевського, 3; ідентифікаційний код 21156321) на користь арбітражного керуючого Зубик Юлії Зіновіївни АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 5627,73 грн. оплати послуг ліквідатора та 843,38 грн. витрат ліквідаційної процедури.
У решті частини ухвалу господарського суду Тернопільської області від 01 липня 2011 року по справі №10/Б-1277 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанову може бути оскаржено в касаційному порядку.
Головуючий суддя Гриців В.М.
суддя Кордюк Г.Т.
суддя Мурська Х.В.