Єдиний державний реєстр судових рішень копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
17 жовтня 2011 р. Справа № 2a-1870/7401/11
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Гелета С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Автомобільна група "Богдан" до Державної податкової інспекції в місті Суми про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, скасування акту перевірки,-
ВСТАНОВИВ:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю "Автомобільна група "Богдан" з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в місті Суми про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0008151502/71008 від 05 вересня 2011 року, скасування акту податкової перевірки від 16.08.2011 року №6204/152/32347815.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається із змісту позовної заяви позивач просить скасувати акт податкової перевірки №6204/152/32347815 від 16.08.2011 року.
Акт перевірки не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, оскільки він не тягне за собою правових наслідків. Варто зазначити, що сам по собі акт перевірки – це лише констатуючий документ, на підставі якого можуть бути прийняті певні рішення, що впливають на права та обов’язки сторін, сама констатація в акті перевірки певних обставин не породжує жодних негативних наслідків для позивача та, відповідно, не порушує його прав до прийняття рішень на підставі даного акту.
Акт перевірки №6204/152/32347815 від 16.08.2011 року не містить владних управлінських приписів, не є нормативним актом чи актом індивідуальної дії в розумінні положень ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 186 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Автомобільна група "Богдан" до Державної податкової інспекції в місті Суми в частині позовних вимог щодо скасування акту податкової перевірки №6204/152/32347815 від 16.08.2011 року.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали .
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета