Постанова № 18665577, 14.10.2011, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.10.2011
Номер справи
1170/2а-3561/11
Номер документу
18665577
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 жовтня 2011 року Справа № 1170/2а-3561/11

12 год. 00 хв.

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора м.Кіровограда, в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор, в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача на підставі постанови про застосування фінансових санкцій №017075 від 21.07.2011 року фінансові санкції в розмірі 1700 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що відповідач, в порушення ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт”, надавав послуг з регулярних спеціальних пасажирських перевезень за маршрутом «Злинка Кіровоград»без оформлення документів, а саме: дорожнього листа, схеми маршруту, розкладу руху, ліцензійної картки. У звязку з чим, 21.07.2011р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області винесено постанову №017075 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., які фізичною особою-підприємцем Стрілець не сплачено.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження направлялася відповідачу за адресою зазначеною в позовній заяві та витязі з ЄДР, проте поштова кореспонденція повернулася до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання». (а.с.14)

Згідно ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.2 ч.5 ст.1832 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним здійснення розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

З матеріалів справи вбачається, що підставою звернення прокурора м.Кіровограда до суду з позовом стало порушення інтересів держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області, які полягають в недоотриманні коштів відповідним бюджетом.

Відповідно до п.п.3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі за текстом Порядок №1567) органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 18.06.2007р., про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру (а.с.15)

Згідно акту територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області №065510 від 14.07.2011р. щодо проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час перевірки транспортного засобу марки Volkswagen LT 35 D, державний номерний знак: НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, виявлено порушення відповідачем ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001р. №2344-III (далі за текстом Закон №2344-III), що полягало у наданні послуг з регулярних спеціальних пасажирських перевезень за маршрутом «Злинка Кіровоград»без оформлення документів, а саме: дорожнього листа, схеми маршруту, розкладу руху, ліцензійної картки. (а.с.6).

Відповідно до п.25 ч.3 ст.9 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 01.06.2000 №1775-III (далі за текстом Закон №1775-III) ліцензуванню підлягає надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським, автомобільним, залізничним транспортом.

Згідно ч.14 ст.14 Закону №1775-III до ліцензій на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування і з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі додаються ліцензійні картки на кожен автомобільний транспортний засіб. Ліцензійна картка є бланком суворої звітності, до якої заносяться реєстраційні дані ліцензії та автомобільного транспортного засобу.

Відповідно до ст.39 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Для водія автобуса, який здійснює регулярні спеціальні пасажирські перевезення - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

Доказів того, що на транспортний засіб Volkswagen LT 35 D, державний номерний знак: НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, видано ліцензійну картку, є в наявності схема маршруту, розклад руху, суду не надано.

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд дійшов висновку про наявність з боку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 порушення ст.39 Закону №2344-III.

Пунктами 26, 27 Порядку №1567 встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Відповідно до ч.1 ст.60 Закону №2344-III за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У звязку з виявленими порушеннями, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області 21 липня 2011 року винесено постанову №017075 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. (а.с.8).

Згідно п.28 Порядку №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Копію вказаної постанови було отримано відповідачем 30.07.2011р., про що свідчить копія повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с.9).

Доказів сплати відповідачем, у встановлені строки, сум фінансових санкцій суду не надано, як і не надано доказів оскарження постанови територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області №017075 від 21 липня 2011 року.

На підставі викладеного, враховуючи повноваження органів прокуратури, передбачені ст.121 Конституції України, ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру", ст.ст. 60, 61 КАС України, суд дійшов висновку, що нарахування суми фінансових санкцій та їх розмір є обґрунтованими, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 86, 159-163, 167, ст.1832 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (р/р №31112106700002, УДК у м.Кіровограді, ГУДК в Кіровоградській області, код одержувача 24145329, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 823016) фінансові санкції у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн..

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Т.М. Кармазина