Постанова № 18616601, 28.09.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2011
Номер справи
2-а/1970/2592/11
Номер документу
18616601
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/2592/11

"28" вересня 2011 р.                                                                                           м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Мандзія О.П.

розглянувши у порядку скороченого провадження у місті Тернополі адміністративну справу

за позовом прокурора м.Тернополя в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій на суму 510 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м.Тернополя в інтересах держави в особі територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області, надалі позивач, звернувся з позовом до фізичної особи–підприємця ОСОБА_1, надалі відповідач, про стягнення штрафних санкцій на суму 510 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області 04.05.2011 року складено акт за №239502 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої не виявлено у водія автомобіля таксі ліцензійної картки. В наслідок чого територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 23.06.2011 року винесено постанову №124999 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 510 грн. на підставі абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Заяви про визнання позову або заперечень на позов до суду відповідач у встановлений строк не подав.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому проваджені суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Розглянувши матеріали справи та з’ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08.09.2004 року “Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті” Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 встановлено, що у рядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються, який здійснюється на автостанціях, автобусних зупинках, у місцях посадки та висадки пасажирів, на стоянках таксі, у місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Перевірка автотранспортних засобів проводиться з метою встановлення наявності у водія документів, передбачених статтями 39, 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" N 2344-III.

Згідно ст. 39 Закону України N 2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Зокрема, в статті 39 Закону України N2344-III від 05.04.2001 вказано, що такими документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:

для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Судом встановлено, що посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області 04.05.2011 року проведено перевірку транспортного засобу марка ГАЗ 3110, д.н.з. НОМЕР_1, яким керував водій ОСОБА_2.

Складеним актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень і вантажів автомобільним транспортом №239502 від 04.05.2011 (а.с. 7) зафіксовано порушення вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт а саме: експлуатацію легкового автомобіля «Таксі»без наявності ліцензійної картки.

Таким чином, відповідачем здійснювалися перевезення пасажирів на легковому автомобілі, облаштованому як таксі, без оформленої ліцензійної картки, що є порушенням ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Щодо вказаних у акті перевірки пояснень водія про наявність ліцензійної картки у господаря, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до п.1.9 Положення про ліцензійну картку, що додається до ліцензій на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 22.07.2010 №514 ліцензійна картка повинна бути в автотранспортному засобі під час його використання для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів.

Статтею 60 Закону України N 2344-III від 05.04.2001 передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема, за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області, щодо відповідача 23.06.2011 винесено постанову №124999 про застосування фінансових санкцій на загальну суму 510 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз.4 ч.1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Повідомленням Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті у Тернопільській області від 23.06.2011 відповідача сповіщено про винесену постанову про застосування фінансових санкцій від 23.06.2011 №124999 на суму 510 грн. та запропоновано добровільно сплатити вказану фінансову санкцію в 15 - денний термін.

Оскільки фінансові санкції застосовуються до автомобільних перевізників, які на законних підставах використовують транспортний засіб, то суд вважає, що до відповідача правомірно винесено постанову №124999 від 23.06.2011 року про застосування фінансових санкцій на суму 510 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Виходячи з вищенаведеного, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не заперечені в установленому порядку відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір та судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 510 грн. (п’ятсот десять гривень) фінансових санкцій в дохід Державного бюджету України на рахунок управління Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства Тернопільської області № 31118106700002, МФО 838012, код платежу: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

/Постанова складена в повному обсязі та підписана 30 вересня 2011року/

Головуючий суддя                                                                                Мандзій О.П.

копія вірна

Суддя                                                                                                    Мандзій О.П.